سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

انتخابات ریاست جمهوری 1396

shiro

parcham2

نشان و بیرق وبلاگ ” کاوه فرزند ملت “

در این صفحه نوشته های مربوط به انتخابات ریاست جمهوری 1396 گردآوری شده است . نوشته های ” وبلاگ” در باره این موضوع از یکسال قبل از انتخابات آغاز و تا روزز  29/02/2017 و چند روز  بعد از انتخابات ادامه پیدا کرد .در اولین نوشته ها ، ، من احتمال ، کاندیداتوری ” قاسم سلیمانی ” را مطرح کردم و پیش بینی من این بود که 

اگر » قاسم سلیمانی » نامزد » انتخابات ریاست جمهوری شود ، هیج کاندید دیگری یارای پیروزی بر وی را نخواهد داشت .

 

در واقعیت هم دیدیم که، اصولگرایان ، با معرفی کانیدیای ضعیفی مانند ” ابراهیم رییسی ” از نطر سیاسی در معرض حذف از سپهر سیاسی کشور قرا ر گرفته اند . با توجه به بحران اقتصادی و سیاسی ، رقابت میان اصولگرایان و جبهه اعتدال و اصلاح، احتمال تشدید تحریمها واحتمال تعرضات  نظامی بداخل مرزهای ایران ، هنوز هم احتمال بر روی کار آمدن رهبری نظامی منتفی نشده است ..

اما ج.ا. تا کنون به این ریسک تن نداده است و از حدود یکسال پیش ، سعی در به تجربه در آوردن نوعی ” دمکراسی از بالا و تحت کنترل “کرد ، محدود کردن قدرت مانور دسته های چماقدار ، معذرت خواهی ” مرتضوی ” ، سعی در معرفی کردن نیروهای اصولگرا بعنوان نیروهایی که سعی در اغنا جامعه را دارند از این دست اقدامات است . این موضوع در این لینک مورد بحث قرار گرفته است .

 

حکومت اسلا می دور جدیدی از دولتمداری» دموکراسی اسلامی از بالا» را تجربه می کند !!

ج.ا. و سیاستمداران آن تاآخرین لحظه ممکن سعی دارند که وجود بحران فراگیر درنظام سیاسی حاکم بر ایران را نپذیرفته ، و رو در وری طبقه متوسط نایستاده و اشتباه قاجار و پهلوی را درپای فشاردن بر استبداد و خود رایی را ، تا لحظه ای که دیگر دیر شده باشد را تکرا نکنند .ج.ا. بعد از بحران سال 1384 بر آنست تا راه حل میانه ای را میان استبداد تمام عیار و پذیرش حق حاکمیت واقعی مردم به اجرا در آورد .نظام ج.ا. دقیقا دریکی از همین ریسک پذیری هایش دچار بحران نابودی خواهد شد .

من خود بر این نظر بودم که ، سپاه و بیت خامنه ای با هزینه مهندسی وتقلب در انتخابات سعی بسیار خواهند کرد تا ” نام ابراهیم رییسی ” را بعنوان پیروز انتخابات از صندوقهای رای بیرون بیاورند ، اما در واقعیت حمایت همه جانبه بخشهای وسیعی از مردم ایران  از حسن روحانی، نظام را از دستکاری در نتیجه انتخابات باز داشت . من خود به این حقیقت در مقاله 

حمایت از ” حسن روحانی ” را به ” مبازه با ولایت فقیه ” تبدیل کنیم

توجه کردم ، اما در عین حال احتمال دستکاری در انتخابات را نیز می دادم و برخلاف کسانی که بخاطر احتمال وجود تقلب در انتخابات خواهان تحریم کردن آن بودند ، من معتقد  بودم که تنها حضور گسترده و میلیونی ، در پای صندوق های رای است که اجازه نخواهد داد که ” خامنه ای ” تقلب کند  و وی وسپاه را از رودر رو شدن با مردمی که رای خود را طلب خواهند کرد باز خواهد داشت. و در حقیقت هم  انتخاب روحانی خود تحمیل شکست دیگری بر مستبد و اعمال اراده عمومی بر خلاف خواست دیکتاتور بود و این خود قدمی کوچک در عقب راندن ” خامنه ای، از مواضع متجاوزانه خود بود .

در انتخابات ریاست جمهوری 1396 ” خامنه ای ” بدنبال چیست ؟

چرا «احمدی نژاد» رد صلاحیت شد ؟

حمایت از ” حسن روحانی ” را به ” مبازه با ولایت فقیه ” تبدیل کنیم

انتخابات 96 نشانه ای از روند تاریخی حذف « ولی فقیه» از سپهر سیاست ایران

-» پیروزی حسن روحانی ، آغازی بر پایان انقلاب اسلامی    

Start here

%d bloggers like this: