سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

حسن روحانی و ترس جمهوری اسلامی از انقلابی به رنگ بنفش !!! .

در حاشیه اکران فیلم ” من روحانی هستم “

   لینک صدای مقاله

بعد از اکرا ن قسمت اول فیلم ( من روحانی هستم ) در سطح دانشگاهها و محیطهای روشنفکری ایران ، موج نارضایی اعتدال گرایان و بعضی اصلاح طلبان ، فضای مجازی کشور و خارج کشور را به خود مشغول کرده است . پیام فیلم انطور که در بعضی تحلیل ها نیز بچشم می خورد بشرح زیر بوده است
” روحانی” عنصری ساز شکار ، محافظه کار و اصولگرایی خودی است . این پیام بنحوی روشن و مستقیم از طریق موارد زیر برای مخاطب طرح می شود :
– 1-روحانی فرد اصلی و انتخاب شده برای مذاکره با هیئت آمریکایی بوده است . البته نویسنده سناریوی این فیلم برای اینکه سایر برنامه ریزان این مذاکرات را از زیر ضرب خارج کند می گوید که آمریکا ئیها با پاسپور تهای جعلی به ایران آمده بوده اند گویی که مسئولین وقت نظام از هویت مسافران هواپیما بی خبر بوده اند ، وسرنشینان هواپیما که خود عالیترین مسئولین امور سیاسی کشور آمریکا بوده اند بدون هماهنگی دقیق و لحظه به لحظه با مسئولین ایرانی به ایرا ن آمده بوده اند .. یعنی هر متصدی ساده امر تبلیغات این را می فهمد که این استدلال برای سازشکار نشان دادن ” روحانی ” کارگر نمی افتد. سازشی در کار بوده است و کل نظام درگیر آن بوده است و روحانی فقط مجری اوامر بالا بوده است .
– 2-در دوران جنگ ،وی سعی در پایان دادن به جنگ را داشته است .. ، این حربه نیز برای تضعیف روحانی و سازشکار نشان دادن وی کم تاثیر است چه اینگه در آن زمان ” روحانی ” شخصیت موثری نیوده است .
3 -وی سعی در به سازش کشاندن جمهوری اسلامی در بحث و مذاکرات هسته ای داشته است که با توجه به بحث های انتخاباتی ایشان ، این ادعا نیز چندان موثر نخواهد افتاد
– .
دقت داشته باشیم که دلایل فوق الذکر برای بی اعتبار کردن ایشان ، اساسا برای تیپ های ” حزب اللهی ” می توانست ارزش داشته باشد که این افراد بدون این حرفها و فیلم ها و سفیر فیلم و…، تحت تاثیر ائمه جمعه و جعبه جادوی “سردار ضرغامی “، خود ، این حرفها را نخوانده ملا هستند و فریاد مرگ بر سازشکا رو آمریکا و اسرائیل اشان گوش فلک را کر کرده است . طرح چنین ادعاهایی ، برای گول زدن مخاطب و در مسیر القای غیر مستقیم اندیشه های دیگری است که فقط در توان مسئولین امنیتی نظام ونه تبلیغاتی عادی نظام است .
این فیلم سعی نکرده است که از روحانی شخصیتی محافظه کار و مستقل بسازد ،ا ین فیلم نخواسته است از وی شخصیتی مستحکم بسازد که در ایران هرسیاستمداری هر گامی که برمی دارد باید با هماهنگی با مراکز اصلی قدرت بردارد واگر این کار را نکند با قیامی و قعودی اورا به بیرون از گردونه قدرت پرتاب می کنند ، مگر با بازرگان و بنی صدرو منتظری همین کار را نکردند ؟ پس روحانی ،آدم این نظام است ودلیلش هم اینکه در این سیستم مانده است و ترقی هم کرده است این فیلم هم در پی این اثبات این مفاهیم نیست . اتفاقا این فیلم خود دلایل ضعیفی در ادعاهای بالا و در بی آبرو کردن روحانی برای اقشار حزب اللهی آورده است و اساسا هم بدنبال آن نبوده است
. پس پروژه ” من روحانی هستم ” بدنبال چیست ؟
سناریو نویس و برنامه ریز امنیتی این پروژه بطور غیر مستقیم در پی بی آبرو کردن روحانی در میان اقشار متوسط و بالا هستند که زمینه بوجود آوردن تحرکات سیاسی را بیشتر از دیگر اقشار دارا هستند . که شما مخاطب باهوش نیز با کمی درایت این اهداف را در می یابید .
هدف پروژه این است که از هر گونه ایجاد ارتباط احتمالی میان روحانی واندیشه ای که می گوید وجود روحانی در حاکمیت بیانگر ارداه تغییر ناشی از ضعف حکومت است و تغییر طلبان واصلاح طلبان جلوگیری بعمل آورده و ایده تبدیل شدن روحانی را به کاریزمای تغییر و تحول در نطفه خفه کند !!و در ضمن به روحانی نیز این پیام را بدهد که اگر بخواهی فقط یک گام از خدایگانت فاصله بگیری امکان این را داریم که ترا به هزیز ذلت در افکنیم . از سوی دیگر به تغییر طلبانی از نوع همان تغییر طلبان که در ” اوکراین ” ، دگرگونی های بنیادی را رقم زدند این پیامها داده شده است
– روحانی از اولین کسانی بوده است که در تحمیل حجاب اجباری به زنان ایران پیش قدم شده است
– روحانی کسی بوده است که در دادن فرمان به بسیجیان برای به خاک و خون کشاندن دانشگاه در تیر 1378 از خود تردید نشان نداده است .
– روحانی تنها کسی بوده است که حاضر شده در مراسم شکرانه سرکوب حرکت دانشجویی تیر 78 سخنرانی کند و این حرکت عناصر چماقدار را حرکت مردمی ، قلمداد کند ووی خود یک چماقدار است.
– روحانی کسی نیست که بتواند به هسته اولیه ایجاد انقلاب رنگی در ایران
تبدیل شود ، اواز جنس انقلاب رنگی نیست وی را به حال خود بگذارید .
 
با کلیک کردن بر روی تصویر ، می توانید نسخه کامل فیلم " من روحانی هستم " را ببینید

با کلیک کردن بر روی تصویر ، می توانید نسخه کامل فیلم ” من روحانی هستم ” را ببینید

برداشت من این است که فیلم در پیش بردن این هدف موفق بوده است ، و انهم نه به این خاطر که توانسته است گذشته روحانی را برای روشنفکران و دانشجویان افشا کند که این قشر خودشان همه این اطلاعات را دارند ، آنچه که پروژه را موفق می کند نه افشاگری آن حوادث که به رخ کشین این حقیقت است که اراده لازم در ” حسن روحانی ” برای ایجاد تغییرات اساسی وجود ندارد . بعد از حوادث ” اوکراین ” ، کشورهای اقمار روسیه و از جمله ایران از ترس شکل گرفتن هسته های اولیه تغییر طلبی ، هر شخصیت احتمالی که بتواند منشاء اولیه چنین تغییری باشد را تخریب می کنند تا اساسا چنین هسته هایی تشکیل نشود . ” روحانی ” خود نیز توان تبدیل شدن به هسته اولیه یک حرکت تعییر طلبانه و یا استقلال طلبانه در مقابل هسته سخت قدرت در ج.ا را ندارد ، (که البته امیدوارم داشته باشد و من اشتباه کنم )، اما توان ایستادن در مقابل اراده های تحول طلبی را که در صورت شروع بعدا از وی نیز عبور خواهند کرد راهم ندارد ، مگر موسوی و کروبی توانستند در مقابل شعارهای سرنگونی طلبانه موضع بگیرند که روحانی بتواند ؟! .
وی می تواند به کاریزما و شخصیتی که تحول طلبان به گرد وی جمع می آیند تبدیل شود و اگر چنین هسته ای شکل بگیرد ممکنست آنگاه نه تنها سپاه و بسیج که حتی رفسنجانی و روحانی و خاتمی هم نتوانند آنرا کنترل کنند . ایران در تب و تاب تغییر می سوزد و دستگاههای امنیتی این را به فراست در یافته اند .
آیا جنبش سبز سرآعار انقلاب رنگی در ایران بوده است ؟

آیا جنبش سبز سرآعار انقلاب رنگی در ایران بوده است ؟

مراکز امنیتی نظام جمهوری اسلامی در ترس از شکل گیری تشکلهای تحول طلب هر نیرویی را که احتمال تبدیل شدن به قطب اولیه چنین تشکلهایی شود را نابود می کنند حتی اگر آن شخصیت خود راسا در پی ایجاد تغییرات اساسی نباشد . باید بدانیم در ایران 1393بوجود امدن قطبی ، حتی در حد و اندازه ” خاتمی ” ، مانند ایجاد یک جرقه در نزدیکی انبار باروت جامعه بحران زده امروز ایران متاثر از فقر و تورم و گرسنگی و تحریم است . نظام شاید می توانست هزینه پدیداری شخصیتی مانند خاتمی یا روحانی را در سال 1376 متحمل شودکه خود جرقه ای بیخطر در میان جنگلی باران زده را می مانست ، اما امروز پدیداری پدیده ای حتی  در حد روحانی بنفش ، به مانند بوجود آمدن جرقه ای در کنار انبار باوت است . . بعد ا ز حوادث “اوکراین” جمهوری اسلامی بشدت احتیاط می کند .

Tagged as: ,

2 Responses »

 1. با درود به شما دوست گرامی
  سه تحلیل اخیر شما بسیار دقیق، بهنگام و هدفمند با قلمی شیوا و بیانی پاکیزه نوشته شده است.
  پیشنهاد می کنم بجای استفاده سرتاسری از حروف بولد، نکات مهم و نتیجه گیری ها را با این حروف از متن متمایز سازید.
  موفق باشید
  یکنفر

  • تشکر فراوان از دلگرمی شما بسیار دوست داشتم که کار بیشتری بر روی نحوه تمایش و زیبا سازی متن انجام دهم ، اما متاسفانه کمبود وقت این اجازه را به من نمی دهد . بازهم تشکر از توجه شما . در ضمن اگر می توانید در مورد قرار دادن این نوشته ها در سایر سایتها ، از کمک دزیغ نفرمایید . از باز نوشت یکی از مقالاتم بر روی وبلاگ خودتان هم متشکرم

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: