سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

“داعش ” ، شمشیر دموکلس توطئه بر فراز سر” جمهوری اسلامی” نسخه خلاصه

 
 
     

لینک صدای مقاله

لینک صدای مقاله

                                             

 

تحلیل سیاسی هفته

تحلیل سیاسی هفته

 نسخه خلاصه  

19/06/2014

29/03/1393

 
آیا هیچ عقل سلیمی باور می کند که اگر آمریکا و متحد ثابت آن بریتانیا
نمی خواستند ” داعش ” به سرعت برق بخشهایی وسیع از شمال وغرب و مرکز عراق را اشغال کند باز با حوادث اخیر عراق به همین شکل منفعل بر خورد می کردند ؟ آیا پرواز های شناسایی هواپیماهای بدون سر نشین که بنا به گقته وال استریت ژورنال در این منطقه گشت می زنند نتوانسته بودند حرکت 1300 نقابدار مسلح سوار بر 60 دستگاه وانت را هشدار دهند
daesh1
آیا شبه نظامیانی که بنا به گفته واشنگتن پست در کمتر از یکسال پیش ، دائما از سازمان سیا سلاح ومهمات دریافت می کرده اند ، یا بر اسای مقاله منتشره در نیویورک تایمز مارس 2013 پروازهای پر از تجهیزات از آمریکا بسوی انان سرازیر بوده است ، می توانند سازمان های جاسوسی و ضد اطلاعاتی آمریکا را در خواب و بیخبری نگه داشته و دست به عملیاتی بزنند که می رود تا نقشه عراق را تغییر داده و در بهترین حالت و در صورتی که نتوانند ” بغداد ” را فتح کنند ، موجب تجزیه عراق به سه بخش سنی و قلمرو کرد و عراق شیعه شوند ؟ .
نتیجه ای که منطقا می توان از مقاله ها و نشریاتی که شرح اشان در بالا آمد گرفت  اینکه ارتش و نیروهای اطلاعاتی آمریکا بعنوان قدرتمندترین نیروی درگیر در مسائل منطقه ، نمی توانسته اند از طرح ریزی چنین عملیاتی بی اطلاع باشند.!!
صحنه های استقبال مردم از داعش در عین حال طعنه به جمهوری اسلامی است که خود یکی از ناعادلانه ترین سیستم ها را دربر خورد با کارگر و دهقان و سرکوب گرانه ترین برخوردها را با سنی و بهایی و اقلیت های قومی رقم زده است . اگر اپوزیسیون بر انداز در آینده ای نه چندان دور راه خود را به داخل ایران باز کند با استقبال اقوام و طبقات ناراضی روبرو خواهد شد ؟ . ایا سرسختی ” مجاهدین خلق ” برای باقی ماندن در ” پایگاه اشرف ” با دادن ده ها کشته و زخمی از میان رده بالاترین اعضای خود با در نظر داشت چنین روزها و به امید رخنه ای دوباره به ایران با استفاده از مناطق احتمالی متصرفی سنی ها و یعثی ها نبوده است ؟ . جواب من به این سئوال مثبت است و تحلیل و اخبار سازمان مجاهدین خلق در این باره درست بوده است .
آیا جمهوری اسلامی که خود در خانه ای شیشه ای نشسته و در راه حاکمیت خود کارگرو دهقان و سنی و بهایی و فدایی و مجاهد و توده ای را به بدترین شکل سرکوب و قتل عام کرده است و آماده همکاری با آمریکایی است که که دلیل شکل گیری خود را اساسا مبارزه با تجاوز طلبی آن می دانست ، حقا نیتی برای محکوم کردن نیروهای اپوزیسیون سرنگونی طلب دارد ؟
بر خورد دولت آمریکا با اعلام آماددگی دولتمردان جمهوری اسلامی برای همکاری با واشنگتن در سرکوب ” داعش ” که از سوی ” روحانی ” اعلام شده و این اشتیاق به همکاری حتی در پایگاههای اینترنتی وابسته به نیروهای اصولگرا نیز انعکاس یافت از سوی آمریکا ابتدائا بی اعتنایی و استنکاف وبعدا در حد مذاکرات دیپلماتیک بدون رسیدن به نتیجه اجرایی مشخص بود . آمریکا در برخورد با فراهم شدن زمینه های تجزیه عراق و شکل گیری قدرتی که به خون شیعیان تشنه است ، سعی کرده است ژست عدم رضایت از پیشرفت ” داعش ” را گرفته که مذاکرات 5+1 ادامه پیدا کرده و ج.ا. تهدید به قطع مذاکرات و از سر گیری عنی سازی 20% نکند . اما فارغ از لبخندهای رصایت آمیز و ابلهانه “ظریف ” از قبول مذاکره آمریکا با ایران در باره ” عراق ” ، به مجرد استقرار قطعی ” داعش ” در غرب عراق ، زمینه استقاده از این نروها برای تحت فشار قرار دادن ایران ، فراهم می شود .
” تهران ” این نکته را در نظر نگرفته که آمریکا به همان اندازه که ” القاعده ” و ” داعش ” را تروریست می داند ، جمهوری اسلامی را نیز نیرویی که در نظم اقتصادی و سیاسی مورد نظر آمریکا در منطقه اخلال ایجاد می کند مزاحم و تروریست می داند . روش برخورد غرب با ج.ا. تحمل این نظام سیاسی وجستجو بدنبال یافتن امکان سرنگونی آن است . اگر قبول کنیم که غرب خواهان خلاص شدن از دست جمهوری اسلامی است بدون اینکه حود حتی یک تیر شلیک کند آنگاه می توان احتمال داد که تشکیل قدرتی بنام ” داعش ” در مناطق سنی نشین عراق به مثابه ابزار فشاربر جمهوری اسلامی در مذاکرات هسته ای و همچنین به مثابه امکانی است که از انجا می توان به تحریکاتی بر علیه جمهوری اسلامی دست زد ،  . همانطور که ” اوباما ” در سخنرانی خود در  ” وست پوینت ” طرح کرد آمریکا نیاز به شرکایی دارد که در کنار این کشور با تروریست ها نبرد کرده و این کشور با مداخله نظامی در کشورها موجبی برانگیختن تنقر بر علیه خود نشود
برای نقشه بزرگتر بر روی آن کلیک کنبد

برای نقشه بزرگتر بر روی آن کلیک کنبد

نکته بسیار مهم اینکه انقلابیون و اصولگرایان جمهوری اسلامی که بزعم خود با صرف میلیاردها دلار ، جنگ را از مرزهای خود دور کرده و با برخوردی ضد اخلاقی ادعا می کردند  که جنگ را در دفاع از خود به مردم سوریه و لبنان تحمیل کرده بودند و دشمنان خود را در پشت خاکریزسنگرهای حزب الله د ر لبنان و حماس در اسراییل و علوی ها در سوریه زمینگیر کرده بودند ، اکنون که بطلان ادعا هایشان معلوم شده و و دشمنان خون اشام و بیرحم خود را در پشت مرزهای غربی خود می بیینند به جای مستحکم کردن صفوف ملت، به همکاری با آمریکا برای سرکوب یورش گران احتمالی چشم دوخته اند و حریف نیز تا کنون آنان را در پیچ و خم دالانهای تشریفات دیپلماتیک سر می دواند .
همه ما به یاد داریم با خوانده ایم که روزی ” آیت الله خمینی ” بر سر ” محمد رضا شاه ” فریاد کشید که ” این آمریکا دوست تو نیست به سوی ملت بازگرد ” ،

اکنون نیز ملت دوستان و متفکران و روشنفکران این آب و خاک باید به ج.ا هشدار دهند که : آمریکا تو را در مقابل داعش همراهی نحو اهد کرد ، داعش خود نوک تیز پیکان حمله آنانی است که در اشتیاق سرنگون کردن تو لخظه شماری می کنند به سوی ملت باز گرد و چشم از یاری جستن از بیانگان بر گیر ” البته این جملات را بعنوان آرزوهای بزرگ در نظر بکیرید و نه بیشر. نظام های سیاسی در ایران و بشمول آن جمهوری اسلامی فقط وقتی فریاد انقلاب و حق طلبی مردم را شنیده اند که از تخت به زیر افکنده شده باشند و استخوان هایشان خرد شده باشد .

جمهوری اسلامی چه باید بکند :
چمهوری اسلامی باید از اشتباه ” مالکی ” و ” اسد ” درس بگیرد ، تقسیم عالانه قدرت و ثروت ، دمکراتیزاسیون اقتصادی و سیاسی ، به وجود آورنده بالاترین دفاع در مقابل هر حمله خارجی است . انهدام کانون های فساد اقتصادی و سرمایه های مالی که بر پا کنندگان آن خود سردمداران حزب اللهی نظام هستند وباعث به وجود آمدن فقر و فحشا و تورم و بیکاری هستند ، جذب نیروهای اصلاح طلب ، جذب نیروهای مردمی اپوزیسیون و از میان بردن ارگانهایی که امکان انتخاب شدن و انتخاب کردن آزاد را از مردم می گیرند و خلاصه سپردن ایران به دست همه ایرانیان این ها خود روشهایی است که جمهوری اسلامی را در مقابل هر حمله خارجی مصونیت خواهد بخشید.
" داعش " جمهوری اسلامی را به عملیات در شهرهای بزرگ ایران تهدید کرد

” داعش ” جمهوری اسلامی را به عملیات در شهرهای بزرگ ایران تهدید کرد

البته در در این دوره و زمانه ، جهانی سازی ، که مانند گرگ گرسنه بدنبال پاره کردن دولتهای ” فرو مانده ” در کار خویش و به وجود آوردن سرزمین های بی حفاظ است ، اجازه نمی دهد که نظامهای خود کامه فقط سرنگون شوند ، ملت و مردم حاکمان مستبد بعد از سرنگونی اینان ،باید نیز دهشت جنگ داخلی و تجزیه و برادرکشی و آوارگی را نیز تجربه کنند . گرگ های خونخوار ” داعش ” در همسایگی ما کنام گرفته اند ، اما بیت رهبری و سپاه و حزب الله هشیار نخواهند شد!! . ایران جمهوری اسلامی با سرعتی باور نکردنی به سوی فاجعه گام بر می دارد.

Tagged as: , , ,

Categorised in: تحلیل سیاسی هفته, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: