سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

رهبر” با بصیرت “حکومت اسلامی و موضوع دفاع وئ از ” حق الناس “

 

” علی خامنه ای ” رهبر حکومت اسلامی در پاسخ به بیانات “حسن روحانی” که از “شورای نگهبان خواسته بود از نفش نظارتی خود بر انتخابات آتی “مجلس شورای اسلامی ” فراتر نرود و تایید صلاحیت افرادی را که  برای نمایندگی مجلس نامزد می شوند را به “هییت های  اجرایی ” و برگزاری انتخابات  را به “دولت ” بسپارد، بشدت واکنش نشان داد .

بنا بر گزارشات “حسن روحانی” که فکر می کند اکنون که توانسته است به روابط بین المللی “نظام ” سرو سامانی داده و باعث لغو احتمالی تحریمها شود حق دارد سهم خواهی کرده و زمینه  انتخاب شدن یاران و هم فکران اصلاح طلب خود را برای نمایندگی مجلس فراهم کند    بنحوی بسیار متواضعانه و با ترس و لرز در مورد دخالت شورای نگهبان در تایید و یا رد صلاحیت نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی چنین کفته بود :

«همه از نظر دولت برابرند و آن جایی که باید بگوید فردی برای شرکت در انتخابات صالح است یا نه، هیأت‌های اجرایی هستند و ما هیأت اجرایی نداریم که یک جناح را تأیید صلاحیت کند و یک جناح دیگر را تأیید صلاحیت نکند.. شورای محترم نگهبان ناظر است نه مجری. مجری انتخابات دولت است. دولت مسئول برگزاری انتخابات است و دستگاهی هم پیش‌بینی شده که نظارت کند تا خلاف قانون صورت نگیرد. شورای نگهبان چشم است و چشم نمی‌تواند کار دست را بکند، نظارت و اجرا نباید مخلوط شوند باید به قانون اساسی کاملاً توجه کرده و عمل کنیم..»

حسن روحانی که بنظر من در حیله گری  دست کمی از “عمر و عاص” ندارد می خواهد به شورای نگهبان درس قانون اساسی داده و به آنان وظایقشان را یاد آور شود غافل از آنکه شورای نگهبان   متشکل از ان افراد آزاد اندیش و صاحب رای مستقل نبوده و این افراد  اساسا مطیع امر ولی فقیه علی خامنه ای هستند  .

در عین حال همه ما میدانیم آن  مقام و پستی که در حکومت اسلامی اهمیت تعیین کننده ندارد و بنا بر کفته رییس جمهور سابق ” خاتمی ” تنها کار گزار  است همان مقام “ریاست جمهوری ” است .

 علت آنهم اینستکه در انتخاب ریاست جمهوری حکومت اسلامی ، رای مردم بنحو بارزتری خود نمایی کرده و بخصوص انتخاب شدن روحانی خود موضوعی بود که بنا بر شرایط بین المللی و داخلی به مقام رهبری تحمیل شد که جای بحث آن در این نوشته نمی گنجد .رهبر نظان جمهوری اسلامی همیشه از ا  زایینکه خود مفامی است که مستقیم  با رای مردم انتخاب نشده  و در مقابل ریاست جمهوری با رای مردم انتخاب می شود با روسای جمهور نظام اسلامی در تفابل و رقابت بوده است 

در مقابل شورای نگهبان که “روحانی” به جنگ آن رفته است منشکل از 12 عضو است که شش نفر از آنان را خود رهبر انتخا ب می کند و آن 6 تن دیگر را نیز رییس قوه قضاییه ای  انتخاب کرده است که وی خود نیز منتخب رهبر است . یعنی شورای نگهبان نهادی است که بطور مطلق در اختیار رهبر است  اما ریا ست جمهوری در این حد و قد و قواره در اختیار مطلق رهبری نیست .  و طبیعی است که در حکومت اسلامی که بر اساس ولایت مطلقه فقیه بنیانگذاری شده است قدرت نهادهای اتنصابی به نحو چشمگیری بیشتر از نهادهای انتخابی است . این را هم  در نطر داشته باشید که مردم ایران هیچگاه در انتخاب ولی فقیه در هیچ انتخاباتی شرکت نکرده  و رای مستفیم به انتخاب این مقام نداده اند  .

یعنی نتیجه چنین جنگی که  اگر روحانی که  مانند سایر ایرانیان دیوانی که در خدمت مغول و خلقای عرب و سلاجقه و …. بوده اند و به عمله ظلم آنان تبدیل می شدند  جرات کند وبه آن  ادامه بدهد ازقبل معلوم است و پرتاب شدن وی از دایره قدرت منجر خواهد شد که بنظر نمی رسد وی شهامت ادامه مخالفت حتی در حد همین انتقاد ساده را هم داشته باشد . نمونه های سلف روسای جمهوری و مغضوب شدن آنان شاهد این مدعا است .

“علی خامنه ای ” در این بیانات که در شهریور ماه گذشته و در دیدار ش با اقشار مختلف مردم ایراد شد ، از نقش شورای نگهبان در انتخابات  بشدت دفاع کرد.

“الان هم به رژیمهای مستبد و دیکتاتور و وراثتی‌ای که در این منطقه هست، یک کلمه اعتراض نمیکنند، امّا به ایران که این‌جور پشت سر هم انتخابات انجام گرفته است و همه‌ی ارکان نظام -از رهبری نظام و رئیس‌جمهوری نظام، تا نمایندگان مجلس، تا نمایندگان خبرگان، تا نمایندگان شوراهای شهری- به‌وسیله‌ی مردم انتخاب میشوند، دائم اعتراض میکنند، اشکال میکنند، ایرادهای دروغین میکنند”

براستی چگونه است که نظام غیر دموکراتیک جمهوری اسلامی این همه انتخابات بر گزار می کند ؟ ایا آنطور که وی می گوید این موضوع بیانگر این استکه این نظام نمونه ای از مردم سالاری است ؟ حقیقت درست بر عکس این است و این نظام در شرایطی دست به انتخابات های متوالی می زند که همه سازمان های مخالف و منتقد و حتی فرزندان اصلاح طلب خود را  قلع و قمع کرده و آنهایی را لازم دانسته سر به نیست کرده و آن دیگران را  یا به حبس و محرومیت محکوم کرده است .

 علی خامنه ای  حتی از ساز مانها و تشکل های حزب اللهی و مسلمان شیعه که فقط انتقاداتی به نحوه اداره کشور دارند چنان هراسان است که آنان نیز باید از درون فیلتر رهبر ساخته گذشته و  حتی بعد از این روند نیز جناب رهبر هر جا لازم ببینند یا با حکم حکومتی و یا توسط نیروهای باصطلاح “خود سر” که رهبر آنان را ” نیروها وجوانا ن انفلابی ” می نامد افراد انتخاب شده را از هر گونه انتخاب آزادانه باز می دارند .

 الحق که نام ” مردم سالاری دینی ” زیبنده چنین روشی است و مردم سالاری هایی از این دست  فقط در نظامهای فاشیستی وجود داشته است .

رهبر نظام اسلا می در ادامه رای مردم را که در انتخاب ات هایی که شرح و بسط آن در بالا آمد و دفاع و صیانت از این رای ها را ” حق الناس ” نامیده و به مخالفین این دموکراسی درعین حال  اندرز می دهد که :

“در همه‌ی دنیا هم یک چنین چیزی وجود دارد -حالا اسمش چیز دیگر است؛ اینجا اسمش شورای نگهبان است- مراقبند، ببینند آن کسی که وارد میدان انتخابات میشود، نامزد انتخابات میشودبعضی بیخود ایراد میکنند. بخشی از این حقّ‌النّاس، همین حقّ رأی شورای نگهبان است؛ همین حقّ نظارت استصوابی و مؤثّر شورای نگهبان است؛ این جزو حق‌النّاس است، این را باید رعایت کرد، این را باید حفظ کرد. انتخابات مهم است. این عرض فعلی ما درباره‌ی انتخابات است.”

این که در همه جای دنیا نهادهای ناظر بر اجرای انتخابات و جود دارد درست اما در هیچ کجای دنیا چنین روشی نمی یا بید که شورای نظارتی بر انتخابات ریاست جمهوری و نمایندگان مجلس و رییس قوه قضاییه و ….. فقط و فقط در دستان یکنفر  و فط برای دفاع از ادامه رهبری آن یکنفر که اتفاقا مدام العمر و عیر انتخابی  هم هست تنظیم شده باشد .

” خامنه ای ” زمانی از رای مردم بعنوان ” حق الناس ” حرف میز ند که همین “حق رای مردم” را چنان در میان هفت دریای دفاع از رهبری دائمی خودش تخنه بند کرده است که جای احتمال هیچ گونه دگر اندیشی و حضورحتی  حزب اللهی های اصلاح طلب نیز در اداره امور نمی رود .

براستی اگر مقام ولی فقیه نگران ضایع شدن حق مردم است چرا وقتی “کمیته تحقیق و تقحص مجلس ” اعلام کرد 37 نماینده از مرتضوی پول و سکه دریافت کرده اند و مرتضوی ادامه داه و گفت 37 نفر نماینده نبوده اند و 150 نماینده پول و سکه و هدیه های چند ده میلیون تومانی دریافت کرده اند ایشان بدنبال احقا ق حقوق مردم برنیامده ، سهل است که عموما امر به مسکوت ماندن موضوع می کند .

چرا وقتی فرزندان و وابستگان مقامات نظام به ناحق از بورسیه های تحصیلی استفاده کردند و حق بقیه دانشجویان را ضایع کردند ایشان از حق الناس دفاع نکردند ؟  جالب است که بدانیم از میان 3072 نفری که از این بورسیه های فیر قانونی استفاده کردند 99 نفر آنان از فرزندان و بستگان مفامات در جه اول نظام هستند .

“افرادی چون فرزندان محمد مهدی زاهدی و کامران دانشجو (وزرای علوم دوران احمدی نژاد)، دختر علی اکبر ولایتی، منصوره مصلحی (دختر حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات)، حنانه سادات صفوی (دخترسید یحیی رحیم صفوی فرمانده سابق سپاه پاسداران و دستیار ارشد رهبر ایران)، محمد آقاسی (داماد یحیی رحیم صفوی)، حسن اشتری (فرزند سردار حسین اشتری جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران)، زهرا موسوی گرکانی (فرزند آیت‌الله موسوی گرکانی رئیس دیوان عالی کشور)، سید نظام موسوی (مدیر عامل خبرگزاری فارس)، محسن پیرهادی (عضو کنونی شورای شهر تهران)، مهدی پیرهادی (داماد حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی) و….

” علی خامنه ای ” نگران حق الناسی است  که در جهت  حقظ سلطه وی بر ارکان قدرت تنظیم شده باشد ، اگر حقیقت خلاف این حرف من است چرا وقتی نماینده خرمشهر در مجلس که او نیز آدم خودشان است گفت :

“افراد به خصوص در رده های مدیریتی در سال های گذشته حق ماموریت هایی به صورت ارزی و ریالی به حساب خود واریز می کردند در حالی که اساسا ماموریتی در کار نبوده است و تنها در آخر هفته محل کار را به سمت زادگاه خود در شهرستان برای تجدید دیدار با خانواده و گشت و گذار ترک می کردند.

نکته جالب در پرداخت حق ماموریت ها این بود که عمده آنها در آخر هفته ها ثبت شده است. بنابراین افراد از چهارشنبه تا شنبه را برای خود برگه ماموریت صادر می کردند و این روزها را در شهرستان و کنار خانواده سپری می کردند و حق ماموریت هم دریافت می کردند. نکته عجیب تر این بود که برای دوره هایی که در به اصطلاح ماموریت بودند اضافه کار هم برای خود ثبت می کردند”

ایشان دستور العملی بری بر خورد با این دزدی های آشکار ندادند و تا کنون نیز خبری از مبارزه با فساد سیستماتیک در درون نظام نیست .

ریا و درو وریی و تقلب و اختلاس و سوئ استفاده سر تا پای حکومت اسلامی از بیت رهبری تا کو چکترین نهادی های حکومتی را گرفته است و در این میان مقصر اصلی خود ” خامنه ای ” است که ظلم می کند و ظلم و اجحاف را مجاز می شم��د  رهبر نظام اسلامی  بر خلاف ادعایش کوچکترین صداقتی در دفاع از حق الناس ندارد وی سعی در فریب شما مردم را دارد بقول شاعر :

کدخدایی که گمان کرده خدای ده ماست

کدخدا نیست خدا نیست بلای ده ماست   بینوا بی خبر از حال و هوای ده ماست .

 ابیاتی از آهنگهای پر شور ” همای و مستان ” 

Tagged as:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: