سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

ایرانیان طناب دار خود را خود، می بافند

تحلیل سیاسی هفته
1-بسته اقتصادی دولت برای تسریع رونق اقتصادی فریبی بیش نیست .

لینک صدای مقاله

در این تحلیل سعی می کنیم به دلایل اساسیکه در پشت ، طرح موسوم به ” تسریع رونق اقتصادی ” بود پرداخته و نشان دهیم که این طرح اساسا با منظور دیگری اجرا شد و با فریب مردم و با پراکندن امید به ” رونق اقتصادی ” کلاه بزرگی بر سرمردم و متقاضیان وام گذاشت .

برنامه”تسریع در رشد اقتصاد تبدیل به ” تسریع در فروش موجودی انبار ” خود رو سازان ” شد .
بسیاری از تحلیلگران اقتصادی از بدو به قدرت رسیدن روحانی بر آن بودند که وی برای سر پا نگهداشتن اقتصاد ورشکسته ای که از” احمدی نژاد” به ارث برده است ، نهایتا به همان راه حلهای سلف خود یعنی تزریق پول نقد به اقتصاد و دست یازیدن به راه حلهای موقت و تورم زا برخواهد بر گشت . 
 از موانع مهم رشد و پویایی در اقتصاد ایران که هر کسی که ادعا می کند در پی نجات اقتصاد و کم کردن رنج مردم است قبل از هر اقدامی می بایست آنها را از میان بر دارد ، بنگاههایی هستند که تحت کنترل عالی ترین مقامات “نظام” بوده اما از زیر کنترل و حسابرسی دولت خارج هستند از جمله : فعالیت اقتصادی سپاه پاسداران که تن به هیچ گونه حساب و کتاب و مالیات دهی نمی دهد و بقول خود رهبران سپاه وبطور رسمی حدود10 درصد اقتصاد کشور را در دست دارند . این رقم رسمی جدا از فعالیت های غیر قانونی سپاه است که آنقدر سیاه و غیر قابل کنترل هستند که “احمدی نژاد” که از گماشتگان “سپاه” بود به آنان “برادران قاچاقچی خودمان ” نام نهاد و وزیر کشور از ” ورود پولهای ناشی از خرید و فروش مواد مخدر و پولهای کثیف ” به فعالیت های انتخاباتی سخن گفت . در نظام اسلامی تنها سازمان و نهادی که قدرت ورود به فعالیتهای سیاه اقتصادی در این حجم را دارد فقط تشکیلات ” سپاه پاسداران ” است 1 .مالکیت سپاه و شرکت های وابسته به آن بر صنایع خود رو سازی بر کسی پوشیده نیست .
 فعالیت اقتصادی بیت رهبری باداشتن ثروتی بالغ بر 95 میلیارد دلار با داشتن کنترل بر1- بنیاد مستصعفان که خود دارای حداقل 800 شرکت با 700 هزار کارگر ،2- استان قدس رضوی که فقط 43 درصد زمینهای مسکونی شهر مشهد و 90 در صد زمینهای زراعی استان خراسان را در اختیار دارد. آستان قدس رضوی نیز صاحب بخشهایی از سهام صنایع خود رو سازی در ایران است . 3-ستاد فرمان 100 امام این بنیاد یکی از ثروتمندترین بنگهاههای اقتصادی کشور است که دارای چنان قدرتی است که همراه با سپاه ، 51 در صد سهام مخابرات را بدون انجام تشریفات قانونی و به قیمت 8 میلیارد دلار بدست آورد . همین ستاد در سال 1379 ، 48 درصد سهام شرکت ملی نفت پارس را در اختیار گرفت .
” روحانی ” به کدام اقدام عملی برای برون رفت از بحران یا در میان گذاشتن این واقعیت ها با مردم دست زده است .
روحانی ترسان از در افتادن با مراکز اصلی و غیر قابل کنترل ایجاد بحران اقتصادی ، ناتوان از در افتادن با برادران قاچاقچی و فعالیت های مخرب آنان که سرمایه های کلان این کشور را در عرصه های غیر تولیدی از حیز انتفاع خارج کرده اند ، ناتوان از افشای فعالیت های اقتصادی بنیادهای تحت رهبری بیت خامنه ای ، به ساده ترین راه حل یعنی تحریک تفاضا از طریق تزریق پول به اقتصاد ورشکسته دست برده است . و در نهایت هم معلوم می شود که همه این شعار ها و تبلیغات هم برای به فروش رساندن 110 هزار دستگاه اتومبیل بوده است که هیچکس حاضر نبوده آنها را با پول نقد بخرد . مردم ما به این نتیجه رسیده اند که صنای خود رو سازی با تولید اتومومبیل های بی کیفیت سهمی اساسی در تبدیل جاده های کشور به قتلگاه پیر و جوان و زن و مرد و کودک دارند .اما دولت دغل روحانی با تحریک انگیزه مردمی که خواهان داشتن اتومبیل هستند وفقط برای کسب سود و حل مشکلات عاجل خود اقدام به نجات صنایع قاتل خود رو سازی به خرج مردم می کند .
“روحانی” در این راه حل خود نزدیک به 10000میلیارد تومان که انهم از طیق استقراض از بانک مرکزی صورت گرفته است در اختیار بانکها قرار می دهد تا به صورت صدور کارتهای اعتبای ده میلیون تومانی و و امهای 25 میلیون تومانی در اختیار متقاضیان قرار دهد و می خواهد ورشکستگی اقتصاد دلالی و رانتی را نه بوسیله باز پس گرفتن سرمایه هااز بنگاههای اقتصادی و صنعتی متعلق به بنیاد و سپاه و بیت که از جیب مصرف کننده جبران کند . یعنی با یک محاسبه ساده می توان دریافت که فردی که 25 میلیون تومان وام خرید خود رو دریافت می کند ، مبلغی نردیک به 42 میلیون تومان برای خرید یک اتومبیل بی کیفیت پرداخت می کند
فر ض کنید متقاضی خواهان خرید یک خود رو ی ” سایپا 141 ” است ، قیمت بازار این اتومبیل 17.5 میلیون تومان است وقیمت کار خانه آن 19.5 میلیون تومان است . و فرد می تواند 80% این مبلغ یعنی 15.6 میلیون را وام گرفته و خود نیز 3.9 میلیون نیز نقد بپردازد ، خریدار باید طی چکهای چهار ماهه هر ماه 442 هزار تومان بپردازد ، که جمع پرداختی وی 21.2 میلیون تومان خواهد بود ، این مبلغ باضافه 3.9 میلیون که خود باید بپردازید . جمع پرداختی متقاضی برای خرید یک دستگاه اتومبیل که قیمت آن 17.5 میلیون تومان است ، مبلغ 25 میلیون خواهد بود ، یعنی نظام مقدس و رهبر با بصیرت!!! ، از خلق الله بابت یک دستگاه اتومبیل بی کیفیت که توان صادر شدنش به هیچ کجای این کره خاکی را ندارد سهل است که مردم خود ایران هم حاضر به خرید آن نبودند ، مبلغ 8.5 میلیون تومان فقط نزول گرفته اند و این مبلغ جدا از سودی است که کار خانه بابت فروش خود رو بر ده است.
اکنون قطعی شده است که زیان 36%سهام شرکتهای خود رو سازی در 6 ماه گذشته (2) دولت و مسئولان نطام را به فکر راه حلی عاجل انداخته و اینان که با کاهش شدید در در آمدهای نفتی مواجه شدند در مهر ماه با انتشار اوراق قرضه سعی کردند مقداری پول بدست بیاورند که چیزی عایدشان نشد در عین حال بزودی سررسید اوراق قرضه ای فرا می رسد که دولت احمدی نژاد فروخته بود وصاحبان سهام شرکت های خود رو سازی که اساسا از رانتخواران و قدرتمندان ” نظام ” هستند از کاهش قیمت سهامشان بشدت نگران بودند .همه و همه این ها ، ” روحانی ” را به فکر این تقلب بزرگ انداخته است ..
دقیقا در چنین شرایطی است که ” روحانی ” این عمر وعاص دوم با سر دادن شعار تسریع در رونق اقتصادی ، توانست مبلغ قابل توجهی پول نقد و صدها میلیارد تومان دریافت پولی که مردم باید اصل وام و 50 در صد سود آنرا بپردازند به جیب بزند . همین پولهای بار آورده است که رهبران سپاه با ان باشگاههای ورزشی را می خرند ، با همین پولها به خانواده هر حزب اله لبنانی و هر فلسطینی که در درگیری با اسراییل کشته می شود به عنوان خانواده شهید دلار سبز تحویل می شود ، با سوء استفاده از همین پولها هر ده کوره جنوب لبنان صاحب پارک و درمانگاه وجاده شوسه می شود با همین پولها که شما مردم ایران باید در 48 ماه کار کنید و عرق بریزید و سود 50%آنرا بدهید تا بشار اسد بماند و سایه سلطنت خامنه ای بر سر ملت مستدام بماند ، ما ایرانیان طناب دار خود را خودمان می بافیم ..
به بحث خودمان بر گردیم : سئوال خیلی ساده اینکه با فروش این یکصد و ده هزار دستگاه اتومبیل مشکلات اقتصاد ایران حل شد ؟ با سقوط ارزش سهام صنایع فولاد چه می کنند ؟ ایا “اقتصاد رونق یافت و خواهد یافت ؟ تکلیف تولیدلت آتی خود رو سازها چه خواهد شد ؟
کاملا مشخص است تمام این هیاهو ها از نظر اقتصادی در پی جلوگیری از ورشکستگی خود رو ساز ها و از نظر سیاسی فراهم آوردن زمینه بر ای جذب طبقه متوسط برای شرکت در انتخابات بوده است . به نظر می رسد مقامات عالی تظام به دنبال طرحی برای موفقیت کنترل شده “اصلاح طلبان “بی خطر در انتخابات آینده هستند .
حال به جنبه دیگر قضیه بپردازیم
سایت ” تسنیم ” که مواضع نزدیک به ” سپاه پاسداران ” را دارد با به کار بردن تیتر ی بسیار تحریک آمیز که بعد از وی همه سایت ها و روزنامه های اصولگرا مانند ” اخبار جوان ” ، ” نیوز ایر ” ، ” خبر گزاری دانشجویان ” ، ” شفقنا ” ، ” رصد رودسر ” ، ” اکا ایران ” ، ” الیم ” ، ” صبح خبر ” و …… آن را تکرا ر می کنند ، زمینه تحریک اقشار و طبقات ضعثف و کم درامد و کارگران را بر علیه دولت روحانی و دریافت کنندگان وام فراهم می آورد . تیتری که” تسنیم” به کار می برد این است :

                              “حق مسکن” کارگران به حساب خودروسازان رفت

این سایت ادعا می کند که دولت که مدتها است توان پرداخت حق مسکن کارگران به مبلغ دو میلیارد و ششصد و چهل هزار تومان را ندارد چگونه توانسته است مبلغ وام خرید خود رو را تامین کند . تیتر ادعا می کند که مبلغ حق مسکن کار گران به خرج خرید خود رو رسید ،. در عین اینکه شرکت های وابسته به سپاه و بنیاد ها خود از سهامداران عمده شرکت های خود رو سازی بوده و خود بالاترین بهره ها را از این وامها خواهند برد .دراینجا برای یارگیری انتخاباتی دست به عوامفریبی می زند .

دقت داشته باشید که سپاه پاسدارن و بیت رهبری اگر بخواهند با ” روحانی ” بر خورد جدی کنند با دادن همین جمله به منابر ائمه جمعه و مداخان هتاک ،امکان فاشیستی ترین بر خورد ها را بین مردم فقیر و ضعیف و اقشار مستضعف با دولت روحانی و اقاشار نیمه مرفه و متوسط جلمعه بوجود خواهند آورد .چماق ” دستجات چماقدار ” با قدرت بیشتری بر فراز سر روحانی و برا ی کنترل وی بالا می رود اما فعلا قرار نیست بر سرش فرود بیاید .
از سوی دیگر و در حقیقت با اجرای چنین بر نامه هایی اقشار و طبقات ضعیف و کارگر که توان دریافت این وام و باز پرداخت اقساط 700 هزار تومانی آن را ندارند به خیل ناراضیان از وضعیت اقتصادی که مسبب آن را ” روحانی ” و ” اصلاح طلبان ” خواهند دانست ، باز هم و بسرعت بدو�� شعار های توده گرایانه فردی نه الزاما “احمدی نژاد” اما فردی از آن دست که از حمایت بیت و سپاه بر خوردا ر باشد جمع خواهند شد و حکایت دولت فاسد احمدی نژاد از نوع نسخه دوم به شکلی دیگر تکرار خواهد شد .
(1)
http://www.lahig.ir/fa/pages/?cid=785

(2)این گزارش در مورد ضر دهی شدید صتایع قاتل خود رو سازی در مهر ماه گذشته نوشته شده است :
“زیان 36 درصدی صنعت خودرو در 6 ماهبررسی عملکرد این صنعت طی یکسال گذشته نشان می‌دهد که صنعت خودروسازی و ساخت قطعات با در اختیار داشتن 31 صنعت، در حالی در یک سال گذشته زیان 19 درصدی را نصیب سهامداران خود کرده است که وضعیت نامطلوب آن در 6 ماه گذشته موجب شده است تا شرکت‌های خودروسازی در 6 ماه گذشته زیان 32 درصدی را به سهامداران خود تحمیل کنند و در افزایش زیان از سایر صنایع پیشی بگیرند.”
http://khedmat.ir/vdcbgsb5.rhbwzpiuur.html

50

Tagged as: , , , , ,

Categorised in: اقتصاد سیاسی, تحلیل سیاسی هفته, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: