سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

” اپوزیسیون ارتجاعی”” جمهوری اسلامی” و اعدام “شیخ نمر “

بخش دوم : ” اپوزیسیون ارتجاعی”” جمهوری اسلامی” و اعدام “شیخ نمر “
در این نوشته به موضوعات زیر پرداخته می شود :
1- منظور از اصطلاح ” اپوزیسیون ارتجاعی” چیست و چه کسانی را می توان “مخالفان مرتجع” نظام اسلامی دانست؟
2- موضع انحرافی ” اپوزیسیون ارتجاعی” در بر خورد با موضوع ” اعدام شیخ نمر ” و علل این انحراف
3- تبیین دلایل محتمل اعدام 47 نفر در عربستان سعودی

در بخش اول این نوشته به دو مقاله که توسط ” دکتر محمد سهیمی” و “علی کشتگر ” در مورد اعدام” شیخ نمر ” نوشته و در سایت “گویا نیوز” منتشر شده بود اشاره شد و موضگیری انان را موضع گیری ” اپوزیسیون ارتجاعی ” در باره مسائل منطقه که بطور مستقیم “ایران ” و ” نظام اسلامی ” حاکم بر آن را تحت تاثیر قرار می دهد ، نام نهادیم .
منظور ازاپوزیسیون ارتجاعی آن بخش ازفعالان سیاسی ایرانی هستند که ضمن مخالفت با جمهوری اسلامی دارای اهداف انحرافی بوده و این نظرات در صورت جلب افکار عمومی مردم ، امکانات بسیاری برای به انحراف کشاندن مبارزات مردم خواهتد داشت ، بخصوص که دستگا ههای اطلاعاتی و برنامه ریزان “نظام اسلامی ” برای مغشوش کردن فضای مبارزاتی ضد رژیمی از جنین نظراتی نیز بعنوان ” سوپاپ اطمینان” و تخلیه انرژی جوانان جویا ی راهبردهای مبارزاتی و تحلیل وقایع روز نیز استفاده می کنند .
مثلا به این جمله در مقاله ” دکتر سهیمی ” (د.س .) در مورد اعدام شیخ نمر توجه کنید :

رهبران و حامیان پشت پرده این اراذل و اوباش به تحریک عمدی عربستان پاسخ مثبت دادند، چون از دولت آقای” حسن روحانی متنفرند. موضوع این نیست که دولت آقای روحانی بد و یا خوب است – تمام هموطنان میتوانند نظر خودرا داشته باشند – بلکه آنچه در اینجا اهمیت دارد و مهمترین و احتمالا تنها دلیل حمله به سفارت عربستان در تهران است، اینستکه هدف اصلی‌ تندرو‌های پشت پرده و رهبران این اراذل و اوباش از حمله به سفارت عربستان نه‌ آن کشور، بلکه دولت آقای روحانی است. اینها از توافق هسته‌ای و گشایش احتمالی‌ در روابط سیاسی و اقتصادی با اروپا و آمریکا خشمگین هستند، چراکه قدرت سیاسی و اقتصادی خودرا در خطر می‌بینند. این گروه فقط در بحران‌های ملی‌ قادر به حیات خود میباشد.
در جملات بالا که از مقاله فوق الذ کر آورده شده است چند نکته انحرافی وجود دارد که که در ادامه به آن خواهم پرداخت
الف: آیا ” عربستات سعودی” آنطور که ” سهیمی ” می گوید ،صرفا برای تحریک ” جمهوری اسلامی دست به اعدام 47 نفر شهر وندان خود زده است ؟ و جواب به قول ایشان ” جناح تند رو”در ایران برای منزوی کردن جناح معقول در درون ج.ا به سفارت عربستان سعودی حمله کرده است ؟ و عربستان سعودی با حمله عنتصر تند رو به هدف خود رسیده است !!
ادعای (د.س.) که کشوری برای تحریک کشور دیگر دست به اعدلم شهروندان خود بزند بیشتر به شوخی شبیه است تا درک علت واقعی اعدام ” شیخ نمر” و 46 نفر دیگر
ب: هدف تند روها در نوشته ( د.س.) تضعیف دولت روحانی بیان شده است و به طور علنی از وجود یک “جناح عاقل “در مقابل “جناح تند ور” سخن به میان آمده است . در اینکه ” روحانی” و “رفسنجانی” در تلاش برای ادامه حیات ” جمهوری اسلامی” عاقلتر هستند شکی نیست !! اما نویسنده در اینجا و عامدانه این موضوع را که تلاش عقلای نظام صرفا حفظ و ادامه طولا نی تر حاکمیت نظام جهل و جنایت اسلامی بر کشور مان است را مطرح نمی کند و این آن نکته ای است که ج.ا به آن نیاز دارد . نکته انحرافی دیگر اینکه گویا روحانی و عاقلان نظام یک جناح قدرت در مقابل “جناح تند روها هستند . نظری به واقعیات جاری در کشور مان نشان می دهد که هسته اصلی قدرت در ساخنار سیاسی در ایران متشکل از بیت رهبری و سپاه پاسداران تنها جناح عامل و قدرتمند در ایران بوده و در هر زمان بنا به نیازش برای ادامه حیات و حل بحرانهای ج.ا . یکی از گروههای فکری موجود از میان حزب اللهی ها را به کار می گیرد . همین خامنه ای یا خمینی در زمانی رفسنجانی را نور چشمی کردند در زمانی احمدی نژاد یک لا قبا را از رگ گردن به خود نزدیکتر دانستند و در سال 1392 هم به روحانی و تیمش احساس نیاز کردند و تا رفع نیازشان وی را بر سر قدرت نگاه می دارند . در حال حاضر کنش آگاهانه و انتخاب آزاد مردم در بر روی کارآمدن سیاستمداران اسلامی جایی ندارد وفقط بیت رهبری و سپاه از این جناح سازی های دکتر سهیمی و ” مرتضی محیط ” و ” علی گشتگر ” سود می برند و بس .
” دکتر سهیمی “در منحرف کردن ذهن مردم از شناخت ماهیت ج.ا. ، تنها نیست به این جملات از مقاله “اقدام تحریک‌آمیز عربستان، واکنش وحشیگرانه تندروها، و “نفوذ دشمن!” از علی کشتگر نگاه کنید :

“اعدام روحانی شیعه شیخ النمر توسط حکومت عربستان اقدام تحریک آمیزی بود در جهت تخریب تلاشهای دیپلماتیک دولت روحانی در بهبود مناسبات ایران و آمریکا و همسایگان منطقه ای ایران. این جنایت دولت سعودی اگر با رفتار مغایر با قوانین بین المللی لباس شخصی های تحت کنترل سپاه که سفارتخانه و کنسولگری عربستان را به آتش کشیدند همراه نمی شد، عملا به فرصتی تبدیل می شد برای انزوای عربستان و بهبود چهره ایران در افکار عمومی جهانیان”

جناب کشتگر نیز می گویند که عربستان سعودی با اعدام 47 نفر می خواسته است فضای بدست آمده بعد از برجام در تعامل ج.ا .با جامعه بین المللی را بر هم بزند . گویا عربستان سعودی مطمئن بوده است که با اعدام این 47 نفر جناح تند رو به سفارت وی در تهران حمله خواهند کرد .

جل الخالق اگر حوادث سیاسی با این دقت قابل پیشگویی و فال بینی بود که دنیا گلستان می شد .
” سهیمی” و ” کشتگر ” می خوسته اند وجود” دو جناح عاقل و تند رو ” را از حادثه مربوطه نتیجه گیری گنند و در حقیقت اسمان ریسمان بافته اند .
“کشتگر ” می گوید اگر جناح تند رو به سفارت عربستان سعودی حمله نمی کرد چهره ایران ” ونه جمهوری اسلامی ؟”!در افکار عمومی جهان بهبود می یافت .این مشاطه گرو اصلاح طلب غیر حکومتی نظام اسلامی بی مزد و مواجب و بیهوده کمر به بزک کردن چهره نظام اسلامی بسته است . برابر دانستن نظام اسلامی و “ایران ” همان تلاشی است که خامنه ای صبح تا شب و بی وقفه به آن مشغول است و ایشان نیز می خواهد این دروغ را به خورد مخاطب خود بدهد . منافع مردم ایران و جمهوری اسلامی را یکی دانستن یا از کم سوادی است و یا خدمت آگاهانه به ” نظام اسلامی”
دلیل اعدام 47 نفر از سوی عربستان سعودی و حمله ” اوباش حزب الله ” به سفارت نه مخدوش کردن فضای تعامل میان نظام اسلامی و جا معه بین المللی است که اساسا ” برجام” خود چیزی نبوده است جز ” صلح مسلح میان دو دشمن خونین یعنی ج.ا. و آمریکا
پس دلیل این اعدام ها چیست ؟ ..
بعد از خلاء قدرت ناشی از سقوط صدام و تضعیف ” بشار اسد ” و خروج نیروی زمینی ایالات متحده آمریکا از منطقه ، جمهوری اسلامی و ریاض هر یک سعی کردند تا سهم بیشتری از سرزمین های دچار هرج و مرج را به زیر کنترل خود دربیاورند . جمهوری اسلامی با تلاش در جهت جذب حرکات قدرت طلبانه شیعیان در منطقه تواتست متحدان خود درعراق و سوریه را بر سر قدرت نگاه دارد ، در لبنان نیز شیخ حسن نصر الله که متحد ج.ا. است بر بخشی ازاین سرزمین ها چنگ انداخته است . از سر اتفاق نیست که در تمام مناطقی که شیعیان به قدرت رسیده اند در راه انهدام دولت ملی و  تشکیل دولت های فرقه ای گام برداشته اند . این موضوع در ایران ، عراق ، سوریه و لبنان بروشنی قابل مشاهده است .
در مقابل عربستان سعودی نیز با کمک مالی وتجهیز تسلیحاتی مخالفان بشار اسد و مخالفان دولت ناتوان حاکم بر بخشهایی از عراق سعی در ایجاد مقابله به مثل کرده است .
حاکمان ریاض با اعدام شیخ نمر و اعضای القاعده به هر انکس که گسترش حوزه نفوذ ش را در منطقه به چالش بکشد هشداری دهشتناک داده اند . مگر شیخ شیعه نگفته بود که خواهان جدایی احساء و قطیف و اتصال آن به بحرین و ایجاد دولتی شیعی است ؟ . دولتمردان عربستان سعودی به ج.ا و شیعیان منطقه هشدار دادند که قدرت گیری سیاسی شیعیان شرق عربستان و منطقه برای آنان خط قرمز است و اگر لازم باشد آنطور که در یمن ، در جنگی خانما نسور هم درگیر خواهند شد .
جمهوری اسلامی در مقابل که نمی خواهد امکان با زی با کارت حرکات قدرت طلبانه شیعیان در منطقه را از دست بدهد و به آنان بگوید که آنان را فراموش نکرده است و در عین حال از هیچ امکانی برای مقابله به مثل در برابر اعدام شیخ نمر بر خوردار نبود ، اشغال سفارت عربستان در تهران را برنامه ریزی می کند تا گویا به شیعیان عزادار پیام قدرتی بدهد و بعد از دادن این پیام قدرت که موفق هم بوده است برای بازسازی روابط بین المللی خود شروع به محکوم کردن عوامل خودسر که نه از سر اتفاق ، ” سرشان” خود همان سر و کله “خامنه ای” است می کند . اما تنها کسی که اتفاقا تا کنون این حادثه را محکوم نکرده است خود همان “سر مار عناصر خودسر ” یعنی “خامنه ای” است .
جمع بندی : جنگ قدرت هولناکی میان ریاض و تهران بر سر گسترش حوزه نفوذ در منطقه در جریان است .آمریکا خواهان قدرت بلا منازع هیچیک از طرفین دعوا نیست . قدرت عربستان صعودی از سوی شیعیان منطقه و حرکات قدرت طلبانه اشان که مورد حمایت تهران نیز هستند به چالش کشیده شده است . “القاعده ” و گروههای سلفی که حاضر نیستند به زیر چتر حمایتی ریاض بروند نیز یرای آل سعود مشکل آفرین شده ��ند . عربستان سعودی با این اعدامها به همه کسانی که بخواهند گسترش منطقه نفوذش را به چالش بکشند هشدار داد . آل سعود در داخل آنطور که ” سهیمی ” یا دکتر “مرتضی محیط ” در برنامه تلویزیونی اش در 09/01/2016 می گویند دچار چنان بحرانهای داخلی نشده که بخواهد برای فر افکنی و انتقال بحران به خارج دست به اعدام 47 نفر بزند . یا استدلال ضعیفی که “کشتگر” در بیان علت حادثه می آورد که گویا عربستان سعودی با این کار خواسته است موضع افراطیون در ایران را در بحبوحه انتخابات تقویت کند محلی از اعراب ندارد .
جمهوری اسلامی با هدف روحیه دادن به شیعیان تحت حمایتش با اشغال سفارت دست به حرکتی آگاهانه زد و با توجه به نیاز کشور های 5+1 به ادامه همزیستی مسالمت آمیز با این نظام ، مطمئن است که این حرکت برایش عواقب سنگینی نخواهد داشت .
افسانه مبارزه میان دو جناح “تند رو ” و “عاقل” در درون “نظام اسلامی” فقط بهانه ای برای کسانی است که شهامت پذیرش این نکته را ندارند که جز با سرنگونی این نظام مشکلات تاریخی ملت ما حل نخواهد شد . وجود عناصر عاقلتر دردرون ساختار سیاسی ولایتمدار که آنان خود حتی در صورت دستیابی به قدرت ، عقل و درایت خود را فقط در راه ادامه حیات ج.ا به کار خواهند انداخت نباید ما را به این اشتباه بیندارد که گویا این افراد در مقابل هسته اصلی قدرت ، جرات سازمانیابی و کار تشکیلاتی و یا حزبی را خواهند داشت .

Tagged as: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: