سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

رهبر بعدی جمهوری اسلامی ایران چه کسی است ؟

آیا ” نظام اسلامی “بعد  از مرگ ” علی خامنه ای ” ” دچار بحران رهبری خواهد شد ؟

keshvar-akhoondha1

پی نوشت مهر ماه 1399:‌ در این مقاله نزدیکترین فرد به رهبری ج.ا. و محتملترین جانشین وی « شیخ صادق لاریجانی » معرفی شده است . سیر حوادث نشان داد که این پیش بینی اشتباه بود . و امروز وی ُ به فردی با اعتبار حداقل تبدیل شده است . بنظر می اید در نظامهای سیاسی که با بحرانهای اقتصادی و سیاسی – اجتماعی روبرو هستند ؛ و یا در نظامهایی که از یک انقلاب برآمده و دچار نوسانهای شدید هستند  از آنجا که رهبران سیاسی آن نظام و در اینجا « ج.ا.» از امکان تصمیم گیری دراز مدت برای انتخابهای خود برخوردار نبوده و بنا بر حوادث غیر قابل پیش بینی مجبور به تغییر تاکتیکها و رویکردهای خودهستند ُ پیش بینی حوادث بسیار مشکل و در بسیار ی موارد ُ اشتباه خواهد بود .

در همه نظامهای سیاسی امروز جهان یک شیوه و هنجار عمومی پذیرفته شده است و آن اینکه دولت ها می آیند و می روند و نظام سیاسی و یا ساختار اقتصادی حاکم بر آن کشورها بر جای می ماند .
مثلا در همین ایران خودمان و در ساختار سیاسی فقاهتی ، و در طول 36 سال تا کنون ، دولتهای مختلف و گاها متضادی سکان امور را در دست گرفته اند . اما چه ” احمدی نژاد ” یک لا قبا وبی سرو پا چه ” رفسنجانی ” که بسیار هم دوست دارد خود و خانواده خود را با شخصیت و مدرن و تافته جدا بافته از سایر حزب اللهی ها بداند ، همه و همه در راه بقای نظام ولایت مطلقه فقیه گام برداشته و بر خواهند داشت.
اگر در کشور های دیگر علیرغم عوض شدن دولت ها ، این نهادها و قانون اساسی بر آمده از منشور ملی است که می ما ند و رییس جمهور یا نحست وزیر کشور مفروض ، در محدوده معینی اختیار مانور هایی دارد در تظام بی در و پیکر اسلامی حاکم بر کشورمان حتی تهادها و قانون اساسی بر آمده از انتخاب مردان حزب الله هم می توانند دائما دستخوش تغییر شوند اما نظام اسلامی برای ایران دور ارمغان مادام العمر وغیر قابل تغییرو پر هزینه و پر از درد سر به ارمغان آورده است و این دو ، مقام رهبری و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند که مانند پشت قباله به مردم ما حقنه شده اند . البته نباید از نظر دور داشت که رهبری وسپاه همرا با خود ،بیت رهبری و نهادهای اقتصادی و تولیت های آستان های قدس و بانک و بیمه و کارخانجات پر در امد و کم حاصل را به یدک می کشند و تا این نظام پا بر جاست ، این مراکز انگلی ، خون مردم ما را خوهند مکید و مطابق قوانین علی ساخته ( علی خامنه ای ) از هر گونه حسابرسی و مالیات دهی نیزمبری هستند .
اینطور که شنیده می شود و بنظر می اید در واقع هم همین باشد ، رهبر تظام اسلامی عمری طولانی نخواهد داشت و آفتاب عمر حضرتش بر لب بام است . اینستکه معظم له !!! علی خامنه ای در صحبت اخیر ش با مردم قم ضمن اشاره به انتخابات خبر گان که در اسفند ماه بر گزار می شود به این احتمال که مجلس خبر گان بعدی و در پی مرگ وی ، باید رهبر را انتخاب کند اشاره کرده و با این اشاره می خواست تاکید کند که تنها وظیفه مجلس از کار افتادگان خبر گان اسلامی فقط انتخاب رهبر جدید بعد از مرگ وی و نه کنترل بر رهبری فعلی است و بدین شکل به رفسنجانی و روحانی که خواهان کنترل ، خبر گان بر رهبر هستند جواب دندان شکنی داد .
بنای بر این در چنین فضایی و با توجه به اینکه ، احتمال جراحی دوباره رهبر و بر داشتن حجم بیشتری از پروستات رو به رشد خامنه ای ، احتمالا منجر به مرگ وی خواهد شد ، بحث بر روی اینکه چه کسی جانشین وی خواهد بود روز بروز جدی تر می شود .
با توحه به مقدماتی که ابتدائا طرح شد ، فردی که به جانشینی ، رهبر فعلی نظام اسلامی انتخاب خواهد شد باید در حفظ و بدور نگهداشتن هر گونه کنترل دولت اسلامی ( دقت کنید حتی دولت اسلامی هم حق کنترل دارایی های بیت و سپاه را ندارد !!!) از دارایی های بیت رهبری که حدود 95 میلیارد دلار بر آورد می شود و در غالب هزاران شرکت و نهادهای مختلف مستضعفان و فرمان امام و تولیت های استان قدس است عمل کند . رهبر بعدی باید همین تعهد را هم در حفظ قدر قدرتی غیر قانونی سپاه بر سیاست و اقتصادرا هم بعهده بگیرد …
کاندیدای مقام رهبری باید در حفظ تقسیم ناعادلانه قدرت سیاسی و حذف رقبای سیاسی سپاه و بیت رهبری از طریق سازو کاری به نام شورای تگهبان متعهد باشد .
این فرد باید در وضعیت موجود امتحان خود را در سرسپردگی و اطاعت محض از رهبرو پشتیبانی از سپاه و دستجات سرکوب رسمی و غیر رسمی نشان داده باشد .
به نظر من آن کس که در حال حاضر مورد اعمتماد ترین فرد برای سیستم است ، آنکس که 6 عضو شورای نگهبان ناظر بر انتخابات خبر گان و مجلس اسلامی را همگام و هموزن با رهبر نظام اسلامی انتخاب می کند ، آن کس که درست در استانه سر کوب های سا ال 1388 به ریاست قوه قضاییه انتخاب می شود ، آن کس که ساز و کار قانونی سر کوب ها و اعدام ها در ج.ا را فراهم می آورد ، آنکس که دخالت سپاه بر همه ارکان کشور را بر می تابد و آنرا توجیه هم می کند ، کاندیدای احتمالی رهبری اینده نظام اسلامی است . بنظر من نزدیکترین فرد به این مشخصات ایت الله شیخ صادق آملی لاریجانی است .
آیت الله شیخ صادق آملی لاریجانی نقاط ضعف مثلا مصباح یزدی را که حتی در مقابل ” خامنه ای ” به خاک می افتد را ندارد . به هر حال مصباح یزدی در کار نامه خود حمایت از ” احمدی نژاد ” را دارد که قدرت سپاه را به چالش کشیده بود ، آیت الله شاهرودی اصلا ایرانی زاده نیست و انتخابش می تواند درد سر آفرین باشد ، اما در مقابل و در عمل ، شیخ صادق ، در حال حاضر فرد دوم نظام است . وی مورد اعتماد ترین افراد از میان سران نظام برای رهبری است و طبیعتا می تواند انتخاب و بر آیند محافل پر قدرت نظام اسلامی مانند سپاه و بیت رهبری و استان قدس شاه عبدالعظیم و علی ابن موسی الرضا و موتلفه باشد . به هر حال باید منتظر مرگ خامنه ای ماند و دید که این پیش بینی تا چه حد ، درست از آب در می آید .

آگر مرگ خامنه ای در آینده نردیک اتفاق بیفتد ، بنظر نمی رسد که نظام اسلامی دچار بحران رهبری شود و  احتمالا بعد از بر گزاری مراسمی از جمعیت نالان و گریان حزب الله  ، ، مجلس خبر گان بسرعت دست به کار شده و رهبر نظام را انتخاب خواهد کرد .

Tagged as: , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: