سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

دفاع مفتضحا نه ” هوشنگ امیر احمدی ” از قاچاقچیگری سپاه پاسداران

پسابرجام و کاهش جایگاه سپاه در اقتصاد ایران

برای شنیدن صدا اینجا را کلیک کنید 

در برنامه “افق ” صدای آمریکا به تاریخ 20/01/2016 موضوع مورد بحث “ پسابرجام و کاهش جایگاه سپاه در اقتصاد ایران ” انتخاب شده بود . مهمانان در این برنامه اقایان “علی آلفونه ” ، “کریم پرویزی ” فعال سیاسی از هوطنان عزیز کرد و” هوشنگ امیر احمدی ” رییس شورای خود خوانده ایرانیان آمریکا بودند . بودند .

aamadi
بر همگان روشن است و بر اساس تحقیقات اقتصاد دانان مستقل ایرانی و غیر ایرانی، یکی از موانع اصلی رشد و پویایی اقتصادی در ایران ، سیاست زدگی در اقتصاد ایران است . منظوراز سیاست زدگی در اقتصاد اینستکه منافع در قدرت سیاسی ماندن انحصاری یک حزب ، قدرت و طبقه ملاک اصلی تصمیم گیری های سیاسی ، اجتماعی و در اینحا اقتصادی باشد .
سیاست زدگی در اقتصاد یعنی تمامی بخشهای اقتصادی تحت مجموعه نهادی نظامی به نام ” سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ” از حسابرسی و مالیات دهی سهل است که حتی از زیر کنترل”سازمان بازرسی کل کشور ” خارج باشد .
سیاست زدگی در اقتصاد یعنی قرار گاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، بدون داشتن تخصص های لازمه در همه امور اقتصادی و بدون طی مراحل قانونی صا حب پر در آمد ترین قرار داها شده و د رنهایت هم جز ضرر زدن به اقتصاد و حتی کیان مملکت حاصلی به بار نمی آورد .
آقای ” هوشنگ امیر احمدی ” در این بر نامه ادعا کرده و گفت که باید از دخالت گسترده ” سپاه ” در اقتصاد دفاع کرد چون باعث می شود تا این نهاد نظامی ، گویا سرش به اقتصاد گرم شود و به سیاست کاری نداشته باشد . وی همچنین با آوردن مثال حاکمیت تظامیان در کره شمالی و جنوبی و ترکیه بر اقتصاد کشور ، دخالت نظامیان در اقتصاد را که منجربه رشد اقتصادی در آن کشور ها شده ، این چنین دخالت ها را به دو نوع بد و خوب تقسیم کرده و دخالت سپاه در اقتصاد ایران را از نوع خوب آن به شمار آورد .
” امیر احمدی” که در بهترین حالت به خاطر حس ملی گرایی از نوع اسلامی آن به این در جه از سقوط سیاسی رسیده است فراموش میکند که تئوری های حاکم بر ذهن رهبران سپاه و خاتم الانبیا ، نه تئوریهایی مدرن و توسعه گرا که تفکراتی از نوع ساختن مدینه النبی و بازگشت به دوران پر شکوه صدر اسلام است و نه بیشتر و نتیجتا شعار اعلامی سپاه این می شود که :”پارس جنوبی را با اندیشه ایرانی و ایمان اسلامی می سازیم”
در قرن بیست و یک ، تحصصی ترین امور را می خواهند با ایمان اسلامی بسازند و با ” اندیشه ایرانی ” که گویا ایمان اسلامی عالیترین پیشرفت های تکنولوژیک را در خود گرد آورده است . خوب اگر این شعار ها منجر به پیشرفت در امور جاری شده بود می شد به انها اعتنا نکرد و با بر خوردی عملگرایانه به نتیجه عمل چشم دوخت ، اما بنا بر گزارش ” سایت الف ” :
“آمارهای رسمی منتشر شده توسط شرکت ملی نفت ایران نشان می دهد که در سال 1389، 90 و 91 به ترتیب 16، 20 و حدود 10 میلیارد دلار در فازهای پارس جنوبی هزینه شده است به عبارت دیگر با صرف سرمایه گذاری حدود 46 میلیارد دلاری در طول سه سال گذشته اما حتی یک میلیارد دلار در فازهای پارس جنوبی هزینه شده است به عبارت دیگر با صرف سرمایه گذاری حدود 46 میلیارد دلاری در طول سه سال مترمکعب هم افزایش تولید و استخراج گاز با راه اندازی فازهای جدید در پارس جنوبی حاصل نشده است”

و تا امروزهم که سال 1394 است در همین چند روز گذشته ” حسن روحانی ” به افتتاح میادین گازی 15و 16 پارس جنوبی می رود که یکبار فبل از این افتتاح شده بود و ان بار هم ادعا کردند که این میادین به بهره بر داری رسیده بودند . چون اراده رهبری سیاسی بر قدرت گیری سپاه قرار گرفته پس فقط در این مورد 46 میلیارد دلار یعنی 138 هزارمیلیارد تومان باید در زیر دست و پای رهبران نالابق سپاه حیف و میل شود اما حقوق میلیونها کارگر ماهها عقب بیفتد ، فرزندان کارگران و تهیدستان به فقر و فحشا و اعتیاد دچار شوند چون اقای امیر احمدی که به دنباله رو ساستهای” خامنه ای ” تبدیل شده اند مدعی هستند که می خواهد با ایمان اسلامی ، میدان گاری را به بهره برداری برسانند . خوب اگر سپاه و بیت و اعوان حزب الله از این نمد 138 هرار میلیارد تومانی برا ی خود کلاهی دو خته اند ، ” امیر احمدی” در میانه این غارت اموال مردم چه کاره است ؟
خرفت بودن در سیاست یعنی اینکه به موضوع سیاسی بودن دخالت سپاه در افتصاد توجه نشود و در نظر گرفته نشود که این دخالت در پی اجرای سیاستی است که آن تفکر بعنوان سیاستی ور شکسته در ایران سه دهه اخیرضربات اساسی به ایران و ایرانی وارد کرده است .
در حالیکه وزیر کشور از ورود پولهای کثیف ناشی از فعالیتهای غیر قانونی و حتی خرید و فروش مواد مخدر به عرصه سیاست در مملکت بی در و پیکر اسلامی شکایت می کند ” امیر احمدی ” حتی از قاچاقچیگری ” سپاه دفاع کرده و می کوید ” پول ناشی از فعالیتهای قلچاق سپاه بالاخره وارد کشور می شود ” باید پرسید آیا این فعالیتها باعث نابود شدن ظرفیت های تولیدی ملی نشده است ؟ نابودی ظرفیتهای تولیدی منجر به سرازیر شدن سرمایه ها بسوی فعالیتهای انگلی و ساختن رانت و بوجودآمدن تدریجی طبقه ای نوکیسه شده است که به هیچ چیز جز قدرت مالی و سیاسی غیر قابل کنترل بیشتر اعثقاد نداشته و در این راه حتی مملکت راهم خواهد فروخت .
امروز مردم و بخوبی وجه اصلی چنین فعالیت هایی را در بنیادهای تحت نظارت بیت خامنه ای و مهمتر از آن تحت رهبری سپاه می بینند .
عجیب است چر اباید روشنفکران و تحصیلکرده های ایرانی سطح فکر و توقع خود را در حد رهبران نظام اسلامی و سپاه پاسدارن پایین بیاورند و فعالیتهای خانمان بر باد ده این گروه ضد ایرانی را توجیه کنند؟ .
امیر احمدی در زمانی ادعا می کند که با دخالت ” سپاهیان ” در اقتصاد ، اینان را به اقتصاد مشغول می کنیم ، که سپاه از اهرمهای سیاسی – نظامی خود اساسا برای دخالت فعال سیاسی همپای قدرتمند ترین محافل قدرت در ج.ا.، استفاده کرده است .
دخالت فعال در انتخابات ها ، دخالت فعال در سر کوب هر گونه حرکت حق طلبانه کار گر و معلم و دانشچو و پرستار ، دخالت در شکل گیری جناحی مجلس ووزارت خانه ها دولت و ادارات و بسیج و تشکیل اداره اطلاعاتی قدرتمند از وزرات اطلاعات دولت اسلامی
.جناب امیر احمدی ، شما در چنین وضعیتی مدعی هستید که نظرات شما ، سپاه را از سیاسی بودن و دخالت در سیاست بار می دارد ؟هشدار که به کجا می روید … آیا به فردای بعد از جمهوری اسلامی و جوابگری که به آن کشیده خواهید شد کرده اید ؟

عنوان مقاله از برنامه افق 20/01/2016 یخش فارسی صدای آمریکا گرفته شده است .

Tagged as: ,

Categorised in: تحلیل سیاسی هفته, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: