سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

وجه مشترک مانکن اتریشی و مرد آهنین آمریکایی

جوان به تازگی برای خدمت در ارتش به اسرائیل مهاجرت کرده اند70

به نقل از TEL -TEH

mankan370 جوان به تازگی برای خدمت در ارتش به اسرائیل مهاجرت کرده اند. الی از آمریکا، لئا که به دلایل آنتی سمیتیزم از اتریش آمده و یائل که مسیحی و از استرالیا است

اخیرا بیش از 70 جوان یهودی در چهارچوب برنامه ای ویژه تحت عنوان «تصوفیم گارعین تصبار» به اسرائیل مهاجرت کرده اند. بر طبق این برنامه جوانان سراسر دنیا از جمله آلمان، انگلستان، آمریکا، آمریکای جنوبی و … می توانند به تنهایی و بدون خانواده به اسرائیل آمده خدمت ارتش اسرائیل در آیند. آنها به 2800 سرباز “تنها”ی دیگر که هم اکنون در ارتش خدمت می کنند و بسیاری دیگر ملحق می شوند. لازم به ذکر است که قدمت پروژه «تصوفیم گارعین تصبار» در اسرائیل به 25 سال می رسد.

99999      Jan02

الی وینیگر

الی وینگر، 23 ساله از لس آنجلس: “حدود یک ماه پیش رقابت های مرد آهنین را به پایان رساندم که شامل دو ماراتن، 4 کیلومتر شنا و 180 کیلومتر دوچرخه سواری می شود. با این وجود یکی از سخت ترین اقداماتی که مجبور به انجام آن شدم ترک دوستان و خانواده ام بود بود برای اینکه رویایم را در سرزمینی که دوست دارم تحقق بخشم. با وجود عملیات تروریستی من احساس می کنم که در امان هستم.

mankan2

یائل نیومن

یائل نیومن، 21 ساله، امدادگر از استرالیا: “من یک مسیحی زاده هستم که به دلیل اینکه پدر و مادرم توانایی بزرگ کردنم را نداشتند سر از یتیم خانه ای در رومانی در آوردم. من به مسیحیت احترام می گذارم ولی علاقه ای به آن نداشتم. این امر که خانواده ای یهودی در 6 سالگی سرپرستی مرا به عهده گرفت دنیای فوق العاده ای را در مقابلم گشود که حتی زندگیم را بدون آن نمی توانم تصور کنم. این فرصتی است که به کشوری که برایم مانند خانه است خدمت کنم. از آنجایی که من در استرالیا یک امدادگر بودم می خواهم که به عنوان پرستار در ارتش خدمت کنم”.

99999      Jan04

لئا دوکسلر، تصویر: ارز د والف

لئا دوکسلر، 22 ساله، مدل استرالیایی: “آنتیسمیتیزم در همه جا به چشم می خورد. بارها با برخوردهای آنتیسمیتزم مواجه شدم که احساس کردم زندگیم را به خطر می اندازند و مواردی که مردم تنها با شنیدن یهودی بودنم تبدیل به افرادی سرد و بیگانه شدند. تمام نوادگان مادر بزرگ و پدربزرگم از هولوکاست آسیب دیده اند. پدر بزرگم در حالی از هولوکاست رهایی یافته که وزنش تنها به 38 کیلو رسیده بوده است”.

شانی بیرنبئوم، 18 ساله از آلمان: “مهاجرت به اسرائیل واقعا احساساتم را برانگیخته می کند. همه ما بی صبرانه منتظریم تا دوره آموزشی را پایان برده و به عنوان سرباز به خدمت ارتش اسرائیل در آمده و از کشوری دفاع کنیم که خانه ماست. من می خواهم به عنوان راهنما خدمت کنم”.

در 25 سال فعالیت این پروژه بیش از 3000 جوان از سراسر دنیا به هدف خدمت در ارتش به عنوان سرباز تنها به اسرائیل مهاجرت کرده اند.

«گری ویتکین» معاون این سازمان توضیح می دهد: “مهاجرت آنها برای کشور اسرائیل مانند عید است. ما این 450 جوان ارزشمند را که در شش ماه گذشته آمده اند تا با جان و دل خدمت کنند با آغوش باز می پذیریم. “

 

تحلیل سیاسی هفته

افق جنگ داخلی در ایران . آیا اجتناب از آن دیر شده است.؟

هموطن بر ایران گریه کن

Tagged as: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: