سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

تاکید شورای نگهبان بر رد صلاحیت حسن خمینی و طیف وسیعی از اصلاح طلبان و نزدیکان هاشمی

 

 

en11
به خانه کاوه فرزند ملت خوش آمدید

 

 

eslahtalaban

خیر به نقل از  TIMES OF ESRAEL

حسن خمینی، نوۀ روح الله خمینی و بخش اعظم دیگری از اصلاح طلبان، عدم صلاحیتشان مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفت.

در ادامه رد صلاحیت گسترده حامیان جریان اصلاحات و نزدیکان هاشمی رفسنجانی در انتخابات مجلسی خبرگان رهبری و مجلس دهم شورای اسلامی، سید حسن خمینی، نوۀ روح الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی و بخش اعظم دیگری عدم صلاحیتشان مورد تاکید و تایید شورای نگهبان قرار گرفت.

به گزارش فارس به نقل از کانال تلگرامی منتسب به سید حسن خمینی، بر اساس اخبار رسیده صلاحیت سید حسن خمینی برای نامزدی مجلس خبرگان رهبری، بار دیگر مورد تایید شورای نگهبان قرار نگرفته است.

پیش از این نیز در روز سه‌شنبه 6 بهمن، سیداحمد خمینی، پسر سید حسن خمینی با انتشار متنی در صفحه اینستاگرام از عدم احراز صلاحیت پدرش خبر داد.

به گزارش ایلنا، در پایان جلسات مختلف رسیدگی به اعتراض‌های نامزدهای انتخابات خبرگان صلاحیت سید حسن خمینی بار دیگر بررسی شده و شورای نگهبان مجددا رای به عدم احراز صلاحیت وی داده است.

همزمان صلاحیت برخی از نامزدهای مجلس خبرگان رهبری که پیش از این تایید شده بود در بررسی مجدد شورای نگهبان رد شده است.

بسیاری از ردصلاحیت شدگان روحانیون نزدیک به جریان موسوم به اصلاحات و دولت حسن روحانی هستند، مانند مجید انصاری، معاون پارلمانی رئیس دولت، رسول منتجب‌نیا، قائم مقام حزب اعتمادملی و آیت‌الله علی‌محمد دستغیب، عضو مجلس کنونی خبرگان.

ردصلاحیت گسترده نامزدهای نزدیک به هاشمی رفسنجانی و به ویژه حسن خمینی، با واکنش‌ برخی از شخصیت ها و رسانه ها رژیم ایران قرار گرفته و اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، هفته گذشته به شورای نگهبان منصوب رهبری گفت که خود شما صلاحیت‌تان را از کجا آورده‌اید.

انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان قرار است همزمان با انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی روز هفتم اسفند امسال برگزار شود و با توجه به رد صلاحیت گستردۀ نامزدهای انتخابات در جریان نظارت استصوابی شورای نگهبان، در برخی از حوزه‌های انتخاباتی تنها یک نامزد باقی مانده است.

نامزدهای انتخابات مجلس دهم نیز، از تیغ نظارت استصوابی شورای نگهبان در امان نبوده و حدود 80 درصد ثبت نام کنندگان، از جمله نمایندگان فعلی و سابق مجلس، توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شده اند.

رهبران جمهوری اسلامی ادعا می کنند که انتخابات در ایران، از “آزادترین” انتخابات در جهان می باشد

افق جنگ داخلی در ایران . آیا اجتناب از آن دیر شده است.؟

هموطن بر ایران گریه کن

وقتی » کدیور» آخوند مدعی اصلاحات به «رضا شاه کبیر» فرزند برومند ملت اهانت می کند !!

50

Tagged as: , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: