سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

عدم تحویل اس 300 به ایران قطعی شد

پشت پرده موضوع عدم تحویل سامانه موشکی اس 300 به ایران

 s300

در حالیکه در چند هفته اخیرو بعد از سفر وزیر کشور حکومت اسلامی به روسیه و مذاکره با مقامات بلند پایه روس و امضای قراد داد 8 میلیارد دلاری نظامی میان دو کشور ، مقامات ج.ا . از تحویل این ستمانه ضد موشکی حتی در چند روز  اینده به ایران سخن می گفتند ، بعضی مقامات روس از عدم تحویل قطعی  اس 300 به ایران ، حداقل در شرایط فعلی سخن به میان اوردند .
حسین دهقان ، بعد از بازگشت از روسیه ، از جمله در این باره چنین گفت :
«سامانه‌های اس-300 آماده و حتی بسته‌بندی شده است… بخشی از آن را در سه ماهۀ اول سال میلادی و بخش دیگر را تا نیمۀ اول سال آینده میلادی تحویل می‌گیریم.»
سایتهای خبری و روزنامه های وابسته به مراکز نظامی و امنیتی ج.ا . نیز از تحوبل قریب الوقوع ، اس 300 به ایران سخن به میان آوردند .و حتی از همکاری ایران و روسیه در ساختن ازن سامانه موشکی  سخن به میان اوردند ف بنظر میرسد مقامات ج.ا . در نشان دادن توان خود در امور مختلف غلو کرده و حتی دروغ می گویند 
اما به ناگهان ، در 17/02/2016 سخنگوی کاخ کرملین دیمتری پسکوف گفت: « هنوز خیلی زود است که بتوانیم درباره تحویل دادن سامانه “اس – 300” به حکومت اسلامی ایران اظهار نظر کنیم».
این سخنان در حالی انتشار یافت که مقامات دولتی در مسکو هفته پیش گفته بودند که در روزهای آینده فرستادن محموله های “اس – 300” آغاز خواهد شد. آن ها اکنون می گویند که رژیم ایران بهای این سامانه ها را به طور کامل نپرداخته است، و این در حالی که رژیم از چند سال پیش گفته بود که بهای کامل سامانه پرداخت شده است و حتی دولت مسکو را به خاطر خلف وعده به ارائه شکایت بین المللی تهدید کرده بود.(1)
اما پشت پرده این عدم تحویل به بهانه غیر قابل باور عدم پرداخت پول مسئله دیگری است .
” یک شبکه تلویزیونی اسرائیل فاش ساخت که ساعاتی پیش از آن که یک مقام ارشد روسی بگوید که سامانه ضد موشکی “اس – 300” هنوز برای تحویل به حکومت اسلامی ایران آماده نیست، مدیر کل وزارت خارجه اسرائیل دکتر دوری گلد در راس یک هیات بلندپایه دیپلماتیک با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه دیدار کرده و به او گفته بود که مجهز شدن رژیم ایران به این سامانه ضد موشکی امنیت خاورمیانه را به خطر می اندازد و با قطعنامه های شورای امنیت همخوانی ندارد. (2)
اگر نقش اسراییل در مورد تعثثر موضع کرملین ، واقعیت داشته باشد از این موضوع می توان دونتیجه گیری کرد :
1- اسراییل بر کرملین تاثیر تعیین کننده ای دارد
2- روسیه به آینده ، رژیم اسلامی ، امید جندانی ندارد و نگران است که یا بر سر کار آمدن دولت و جریان غربگرا در ج.ا . ، این موشکها در اختیار نهادهای نظامی رقیب قرار بگیرد و یا اینکه با سرنگونی حکومت اسلامی ، چنین اتفاقی بیفتد .
سایتهای خبری وابسته به نهادی امنیتی ج.ا. بعد از این اعلام موضع روسیه در باره عدم ارسال اس 300، به ایران ، سکوت اختیار کرده و طبق معمول حقایق و اخبار را از مخاطبین خود پنهان می داارند .

(1) و (2) از سایت خبری رادیو اسراییل نقل شده است

تحلیل سیاسی هفته 

اصلاح طلبان یا » میر حسین موسوی» به قدرت برسند که چه بشود ؟ اینان از جان مردم بجان آمده از ظلم حزب الله چه می خواهند 

Tagged as: , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: