سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

صدها سند محرمانه داعش دراختیار یک کانال تلویزیونی بریتانیایی قرار گرفت

tamadone

یک جنگجوی فراری از صفوف گروه دولت اسلامی (داعش) ظاهراً مقادیرمتنابهی از اسناد مربوط به ساختار سازمانی و نفرات داعش را دراختیار یک کانال تلویزیونی انگلستان قرار داده است.

این تبعه سوریه به نام “ابوحامد” که از ارتش آزاد سوریه بریده و به داعش پیوسته بود، می گوید: این اسناد جزیی از پرونده‌های تحت مسئولیت رئیس بخش امنیت داخلی گروه دولت اسلامی است که وی آنها را ربوده و دراختیار تلویزیون بریتانیایی “اسکای نیوز” گذاشته است.

کانال تلویزیونی “اسکای نیوز” لندن می گوید: با این “استیک ذخیره ی داده ها” ی کامپیوتری که دراختیاردارد به مشخصات و هویت 22 هزار تن از اعضای گروه دولت اسلامی دست یافته است.

به گفته مسئولین اسکای نیوز، در فایل کامپیوتری نام و مشخصات هزاران تن ازاتباع کشورهای مختلف مانند انگلستان، کشورهای اروپای شمالی، آمریکا، کانادا ونیز بسیاری از کشورهای خاورمیانه و آفریقای شمالی ثبت شده است.
به گفته وی این افراد تاکنون با هویت غیرواقعی درکنار نیروهای داعش جنگیده اند.

به گفته مسئولین این شبکه تلویزیونی، پرونده های کامپیوتری شامل مدارک ثبت نام هریک از اعضا، پس از پذیرش درصفوف داعش، اطلاعات شخصی مانند گروه خونی، تحصیلات، شماره تلفن، تجربه جنگی ومیزان دانش داوطلب از شریعت اسلامی می باشد.

 

دراین اسناد فهرست دیگری ثبت شده است تحت عنوان “شهید” که در آن به اسامی داوطلبان شهادت اشاره شده که برای عملیات انتحاری اعلام آمادگی کرده و به همین منظور تحت آموزش قرار گرفته اند.

روزسه شنبه این هفته، هشتم مارس، اداره آگاهی آلمان نیز اعلام کرده بود به اسناد محرمانه ای از داعش دست یافته که درآن اطلاعات وسیعی درباره جنگجویان آلمانی که به داعش پیوسته اند و درمناطق جنگی حضور داشته اند وجود دارد.
اداره آگاهی آلمان نمی گوید که این اسناد را چگونه به دست آورده است ولی یاد آوری می کند که این اسناد شامل پرسش نامه های داعش است که برای داوطلبان عضویت تهیه شده است.

با این حال “موثق ” و معتبربودن تعلق این اسناد به داعش مورد تائید کارشناسان قرار نگرفته است.
به گفته روزنامه نگاران بخش بین المللی اراف ای، کارشناسان مسائل گروه دولت اسلامی داعش می گویند باید درمورد اعتبار آن احتیاط نشان داد.

  این خبر یدون هیج تغییری از سایت رادیو فرانسه نقل شده است 

Tagged as: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: