سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

ایران در چند روز اینده خود را برای پرتاب یک موشک ماهواره بر جدید از نوع ICBMآماده می کند

 

بنا به گزارش ” فاکس نیوز ” ، ایران خود را برای پرتاب یک موشک ماهواره بر به فضا آماده می کند .
simorgh2

 

خبرنگار ” فاکس نیوز ” ،  ” Lucas Tomlinson  ، با نوشتن مقاله ای در فاکس نیوز ، ادعا کرد که بر اساس گفته یک مقام امریکایی که وی در این نوشته نام وی را نبرده است ، ایران خود را آماده می کند که در چند روز آینده یک موشک ماهواره بر بین قاره ای ICBM از نوع ” سیمرغ ” به فضا پرتاب کند .

بنا بر ادعای مقام امریکایی فرق این موشک(سیمرغ ) با سایر موشکها یی که ج.ا . تا کنون پرتاب کرده است ، اولا (سیمرغ ) ، قادر است ماهواره ای بزرگتر از آن نوعی که قبلا توسط ایران به فضا پرتاب شده بود ، حمل کند  و دوم اینکه این موشک ، قاد راست کلاهک اتمی نیز حمل کند . بنا بر گزارش خبر نگار ” فاکس نیوز” ، ایران تاکنون موشکی از این نوع را آزمایش نکرده است .

لالزم به تذکر است که ، افرادی از نوع ” علی کشتگر ” و فرخ نگهدار ” و ” اکبر گنجی ” در پی امضاء توافق نامه هسته ای موسوم به بر جام بین ج.ا . کشورهای 1+5 ، ادعا می کردند که ، حکومت اسلامی در راه تنش زدایی با جامعه بین المللی بر آمده و ار آن نتایج سیاسی می گرفتند .

بحران افکنی هایی که حکومت اسلامی در چند هفته اخیر چه در سیاستهای داخلی و چه سیاستهای خارجی ، به آن مبادرت می ورزد ، اثبات می کند که اراده حاکم بر مواضع اصلی هدایت کننده این حکومت ، نظامی ماجراجو از نوع نظامهای فاشیستی است ، که تا ایران و مردم ایران را به فاجعه نکشاند از این سیاستها دست بر نخواهد داشت . شکی نیست چنین نظامهای ماجراجو بی مسئولیتی در پی بحران افکنی های خود ، نهایتا نابود می شوند ، اما خسارت های فراوان و تاریخی را بر مردم و کشور ی که بر آن حکم میرانند تحمیل می کنند

 موشک ماهواره‌بر سیمرغ :

 ماهواره‌بر چند مرحله‌ای ساخت صنایع هوافضای جمهوری اسلامی ایران که در ۱۴ بهمن ۱۳۸۸ روز ملی فناوری فضایی رونمایی شده‌است. این ماهواره‌بر می‌تواند توان لازم را برای قرار دادن ماهواره‌ها با وزن حداکثر ۱۰۰ کیلوگرم در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین تامین کند. موتور ماهواره‌بر سیمرغ از ترکیب ۴ موتور ۳۲ تن ماهواره بر سفیر تشکیل شده که با کلاسترشدن این ۴ موتور، نیروی پیش‌برنده ایجاد شده به میزان ۱۲۸ تن افزایش می‌یابد. می‌توان از آن در ماهواره‌برهایی با قدرت زیادتر در آینده استفاده کرد. این موتور می‌تواند ماهواره‌هایی با وزن ۷۰۰ کیلوگرم را در مدار ۱۰۰۰ کیلومتری زمین قرار دهد.[۱] قرار بر این است که ماهواره بر سیمرغ از پایگاه جدید پرتاب ماهواره (پایگاه فضایی امام خمینی) به فضا پرتاب شود

 اطلاعات مربوط به موشک ماهواره بر سیمرغ  نقل ازسایت ویکی پدیا 

simorgh1

Tagged as: , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: