سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

تر جمه گردش کار و پرونده قضایی ” ابراهیم البکراوی ” بر گرفته شده ا ز گزارش دادستان بلژیک به هیئت دولت .

parcham2

 

به وبلاگ کاوه فرزند ملت خوش آمدید 

 

 

ebrahim

صحنه کوتاهی از جریان حمله مسلحانه ” براهیم ” به یک صرافی در سال 2010

آیا سیستم امنیتی و اطلاعاتی  کشورها ی اروپایی با ” داعش ” مماشات می کنند ” ؟

” براهیم البکراوی” که برای سیستم قضایی بلژیک ناشناخته نبود ، نهایتا در 22/03/2016  در فرودگاه بروکسل دست به عملیات انتخاری زد . وی بعد از دست زدن به یک عملیات مسلحانه با ” کلاشنیکوف ”  بطور مشروط ازاد بود . ” براهیم ”  بزودی تمامی مقررات آزادی مشروط خود را زیر پا گذاشت و ، سعی در ترک کشور کرد که بوسیله

دولت ترکیه دستگیر و نه به بلژیک که به هلند باز گردانده شد . هنور نقاط ابهام زیادی در باره اینکه  سیستم قضایی کشور چگونه یاز بعد از اینهمه ، وی را آزاد گداشت وجود دارد .  در ادامه هر آنچه را که ما در باره وی در دست داریم را مرور می کنیم .

  1. حمله مسلخانه با ” کلاشنیکوف ” و محکومیت به 10 سال

در ژانویه 2010 ، ” براهیم ” همراه با دو نفر دیگر ، پس از  یک حمله مسلحانه ناموفق  ، به یک صرافی ، و در پی تعقیب و گریز با پلیس با ” کلاشنیکوف ” بسوی ماموران آتش گشود و نهایتا توسط نیروهای یگان ویژه پلیس ، دستگیر و به ده سال زندلن محکوم شد .

2014- آزادی مشروط

در اکتبر 2014 ، وی پس از تحمل جهار سال و نه ماه از دوران محکومیت خود ، با استفاده از قانونی که اگر متهم ، حداقل معینی از محکو میت خود را بگذراند ، حق استفاده از آزادی مشروط را دارد ، بطور مشروط آزاد شد. وی حق نداشت بیشتر از یک ماه در خارج از “بلژیک بسر برد   و یاید ماهانه خود را به مسئول پرونده خود در وزارت دادگستری  کشور معرفی می کرد .

2015- ژوئن . دستگیری در سوریه

در 26 ژانویه 2015 وی توسط پلیس ترکیه ، در ” غازیان تپه ” در مرز ترکیه و سوریه توسط مقامات مرزی ” ترکیه ” دستگیر شد . این درست روزی بود که وی باید بر اساس معرفی منظم و ماهانه ،  خود را به دادگستری معرفی می کرد . درست در همان روز و بعد از عدم حضور وی ، حکم احضار وی بخاطر نقض شرایط آزادی مشروط ،  صادر شده بود .

جولای 2015

درست دو هفته بعد از دستگیری در تر کیه     و در 14 جولای ، ” براهیم ” بر هواپیما نشانده می شود اما معلوم نیست به چه دلیلی نه به ” بلژیک ” که به ” هلند ” باز گردانده می شود .  از نظر دادستانی بلژیک ، در آن زمان استرداد “براهیم ” مطرح نبود ، چون پرونده وی  در سیستم قضایی  بلژیک در ارتباط با ” شرارت ” باز بود و نه ” تروریسم ” . مقامات ترکیه  ، سفارت های بلژیک و هلند را در جریان امور گذاشتند ، اما در این مورد نقاط تاریک زیادی . وجود دارد . این موضوع قطعی است که  ” براهیم ” در هواپیما نشانده شده است . اما هیچ تاریخ دقیقی در این باره در پرونده موجود نیست .

اوت 2015  ” براهیم ” از جریان جستجو محو می شود . در 21 اوت 2015 ، دادگاه آزادی مشروط ” البکراوی ” را لغو کرد اما در این زمان پرنده از قفس پریده بود . وزیر دادگستری ” بلژیک” می گوید ، باز گرداندن افرادی که در آزادی مشروط ، به سر می برند ، به زندان تفریبا غیر ممکن است .

22 مارس 2016-03-22

” براهیم ” در جریان عملیات انتخاری در فرودگاه بروکسل خود را منفجر می کند . برادر وی ” خالد ” در ایستگاه مترویی در ” بروکسل ” حود را منفجر می کند .

 

Tagged as: , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: