سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

آیا حسن روحانی ممنوع الخروج شده است ؟

parcham2

به وبلاگ کاوه فرزند ملت خوش آمدید 

Rohani_1
آیا آفتاب عمر دولت مستعجل ” روحانی ” بسر بام آمده است ؟

در پی لغو سفر ” حسن روحانی ” رییس جمهور ” اعتدالگرای ایران اسلامی ، حدس و گمانهای بسیاری در باره علت این لغو مطرح شده است

رادیوفردا ، ضمن تفسیری نظر زیر را در این باره مطرح کرده است :

“لغو سفر آقای روحانی پرسش‌های زیادی را مطرح می‌کند. از جمله این که این مسایل امنیتی مطرح شده از سوی ایران چه می‌تواند باشد. حسین علیزاده دیپلمات پیشین مقیم فنلاند به رادیو فردا می‌گوید، «عقب افتادن چنین سفرهایی به دلیل مسایل امنیتی نامعقول نیست اما در ایران گفته می‌شود که در موضوعات مورد بحث دو طرف هنوز اختلاف‌هایی مطرح است که برطرف کردن آنها نیاز به زمان دارد.» آقای علیزاده بر این باور است که دوگانگی موجود در ایران بر سر سیاست‌های اقتصادی هم می‌تواند دلیلی بر لغو این سفر باشد”

بعضی تحلیلگران بر آنند که علت لغو سفر اظهارات رییس جمهور ” اطریش ” در باره ، عدم امکان لغو تحریم اتصال ایران به سوییفت بوده است ”

فیشر در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در وین،  در پاسخ به این پرسش خبرنگار که چه زمانی تحریم ها و بعنوان مثال مشکل ارتباط از طریق سوئیفت علیه ایران لغو خواهند شد با اشاره به مشخص نبودن زمان اتصال مجدد به سوئیفت تاکید کرد: اتریش و اروپا به تنهایی نمی توانند تحریم های سوئیفت را لغو کنند. موضوع لغو تحریم های سوئیفت در حال حاضر در جامعه بین الملل به ویژه در آمریکا در حال بررسی و گفتگو است. با این حال نمی توانم پیش بینی کنم که به چه مدت زمان نیاز دارد.

 اما می توان با ز سئوال کرد که چرا سفر روحانی به ” بلژیک ” هم به تعویق افتاد . قرار بوده است که “روحانی ” در پایان سفر به ” اتریش ” و ” بلژیک ” سفری هم به عراق داشته باشد .

اما با نگاهی به حاد شدن حملات “خامنه ای ” و بلند پایگان سپاه به حسن روحانی ، این شائبه را مطرح می کند ، که شاید لغو سفر ، ” روحانی ” به این دو کشور به علت عدم اعتمادی است که مقامات اصلی تصمیم گیرنده  نظام به روحانی دارند ، چه اینکه اگر بیت و سپاه نمی خواستند ، توافقات اقتصادی با اتریش صورت بگیرد از سفر هیئت همراه وی نیز به اطریش جلوگیری می کردند  ، در حالیکه این هیئت اکنون در اطریش به مذاکرات اقتصادی خود ادامه می دهد .

نرفتن روحانی به مناسبت عید نوروز به نزد ” خامنه ای ” نشانگر رابطه بسیار متزلزل این دو قلمداد شد . حمله دیروز خامنه ای به هاشمی رفسنجانی که وی را نا آگاه و خائن نامید ، حمله امروز ستاد کل نیروهای مسلح حکومت اسلامی نیز دلیل دیگری بر نارضایتی ، بلوک اصلی قدرت از روحانی است.

ستادکل نیروهای مسلح در کنایه‌ای صریح به حسن روحانی٬ نسبت به «نفوذ دشمن» با استفاده از «رویای برخی عناصر داخلی که دل در گروی کدخدا» دارند٬ هشدار داد.

اشاره مشخص این بیانیه به اظهارات حسن روحانی است که سال ۹۲ درباره مذاکرات هسته‌ای گفته بود «آمریکایی‌ها کدخدا هستند و با کدخدا بستن راحت‌‌تر است.»

باید منتظر بود و دید که اگر سفر روحانی ، طبق برنامه اعلام شده ، به عراق هم صورت نگیرد ، و این وضع بازهم مدتی ادامه پیدا کند  در آنصورت می توان به احتمال حذف زود هنگام ” روحانی ” از مسند ریاست جمهوری ،  باور داشت . بنظر می رسد عمر مستعجل دولت روحانی بسیار زودتر از آنچه که گمان میرفت بسر برسد

علی خامنه ای » دچار توهم توطئه نیست ! ، » حکومت اسلامی» دشمنان خونینی دارد . 

 

Tagged as: , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: