سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

سایت وابسته به “سپاه پاسداران” : دولت روحانی به ” چوب دو سر ..” تبدیل شده است .

parcham2

به وبلاگ کاوه فرزند ملت خوش آمدید 

telegram-pic-150x150

یادداشت سیاسی روز آیا سپاه  پروژه حذف ” روحانی ” را کلید زده است
لینک صدای مقاله

 

سایت ” جوان انلاین ” وابسته به ” سپاه پاسداران در یکی از شدیدترین حملاتی که اخیر از سوی اصولگرایان به “دولت حسن روحانی” صورت می گیرد چنین نوشت :

آنچه در اين ميان شرايط را دشوار كرده است دو سرطلا شدن دولت جمهوري اسلامي است.

البته همه می دانیم در ادبیات نوشتاری فارسی دوسر طلا شدن همان ” دوسر ….” است که یک “برادر حزب اللهی برادر دیگر حزب اللهی  خود را به آن متصف می کند !!!.

” عبدالله گنجی ” سر دبیر این سایت در ادامه چنین می گوید :

دولت از يك طرف اصرار بر دستاوردهاي برجام دارد و از سوي ديگر مي‌داند كه امريكا به صورت نانوشته مانع اجراي تعهدات بين‌‌المللي خصوصاً در اروپا است. بنابر‌اين براي حفظ حيثيت خود وسط يك دو راهي گرفتار آمده است كه نه مي‌تواند بر سرغرب نهيب بزند و نه مي‌تواند سر كار بودن خود را براي ملت بازگو كند. بنابر‌اين ممكن است راه سومي را برگزيند و به مكمل‌هاي غرب (روح برجام) تن دهد و سپاه پاسداران (تروريسم و موشكي از نگاه امريكا) را مانع تحقق برجام معرفي كند”

فارغ از توهین زننده ای که از سوی سایت وابسته به سپاه پاسداران نسبت به ” حسن روحانی و دولتش ، مطرح شده است و بیاتگر کینه عمیق این نهاد قدرتمند حکومت اسلامی نسبت به دولت و اعتدالگرایان است ، وشدت یافتن  این کینه از نتایج  انتخابات اخیر است در عین حال  در این نوشته دو نکته بسیار مهم  نیز نهفته است . این موضوع در ادامه تعلیق مسافرت رییس دولت اسلامی به اروپا و عراق که بنظر میرسد بدلیل نارضایتی خامنه ای و سپاه از وی بود  عمق درگیری در میان جناحهای ج.ا. را بیان می کند .

 1- حسن روحانی نمی تواند بر سر کار بودنش را برای مردم ایران بازگو کند و ادامه حیات آن دیگر معنی ندارد  2- دولت روحانی برای جلب رضایت غرب به سوی معرفی کردن ” سپاه پاسداران بعنوان عامل مزاحم تحقق روح بر جام گام برخواهد  داشت .

آیا سپاه و بیت رهبری ” دولت روحانی را تا پایان دوره 4 ساله آن تحمل خواهند کرد؟ .

شکی نیست که از دید دو مولفه اصلی قدرت در ایران یعنی ” علی خامنه ای ” و ” سپاه پاسداران ” ، دولت و دستگاه بوروکراتیک این نظام  نمی توانند و نباید  نقش اصلی را در تعیین سیاست های این نظام  داشته باشند . . اکنون نیز این دستگاه به زائده ای مزاحم برای ج.ا .  تبدیل شده است .در این راستاست که  روز گذشته فرمانده سپاه پاسداران ” عزیز جعفری ” این مهم را صراحتا بیان کرد: “نظام جمهوری اسلامی یک ساخت حقوقی و رسمی دارد که مجلس شورای اسلامی، دولت و قوه قضائیه و سایر دستگاه‌هاست، حفظ این ساخت رسمی لازم و واجب است اما کافی نیست. در دل ساخت حقوقی یک ساخت حقیقی و درونی وجود دارد و باید آن را هم حفظ کرد.  البته  به نظر ” عزیز جعفری ” حفظ این دستگاه در آن بخش هایی که برای بیت و سپاه مشکل ایجاد نکنند لازم و واجب اما در مورد ” دولت روحانی ” محلی از اعراب ندارد

عزیز جعفری در ادامه سپاه پاسداران را حافظ و هسته اصلی ساخت حقیقی و درونی ، حکومت اسلامی دانست .

با توجه به آنچه که ابتدائا در سایت ” جوان ” خواندیم که ” دولت روحانی نمی تواند بر سر کار بودن خود را برای ملت تعریف نماید ” و نکته ای که ” عزیز جعفری ” مبنی بر ” اساسی نبودن وماهیت ثانوی نقش دولت در حکومت اسلامی بیان کرد  ، می توان نتیجه گرفت که از نظر سپاه پاسداران ، ” دولت روحانی ” ، علت وجودی خود را ازدست داده واز نظر سپاه پاسداران  به سد بزرگی در راه مهم حفظ و ادامه بقا ج.ا . تبدیل شده است .

2- با توجه به اشاره ” گنجی ” به اینکه ” دولت روحانی ” به آنسو می رود تا “سپاه ” را در داخل و خارج  بعنوان “سد اجرای برجام ” معرفی کند ، طبیعی است که سپاه این دشمنی آشکار را بر نتابد و با دولت روحانی بر خورد دشمنانه کند . این که روحانی چه گزینه ای را در بر خورد با سپاه بر گزیند ، برای سپاه از درجه اول اهمیت بر خوردار نیست و رهبران سپاه که در این بر داشت خود که از حمایت” رهبری نظام ” نیز بر خوردار هستند بر مبنای تحلیل خود ، با روحانی و دولت وی بر خورد خواهند کرد که زمینه سازی برای ساقط کردن آن  حتی پیش از پایان دوره 4 ساله آن می باشد .

در حال حاضر اصولگرایان و ” علی خامنه ای ” و سپاه پاسداران ، این زمینه سازی را با تبلیع شبانه روزی  نا کار آمدی دولت در حوزه امور معیشتی  ، رکود اقتصادی و  افت تولیدات صنعتی انجام می دهند و بنظر می رسد که منتظر ، حادثه ای هستند تا  اجرایی شدن  پروژه سرنگون کردن دولت روحانی را کلید بزنند . در حکومت اسلامی رای مردم همان گناه کبیره آدم ابوالبشر است و حکومت و رای مردم مثل جن و بسم الله می مانند و جناح اعتدال برای منکوب کردن بیت و سپاه در انتخابات با کارت مردم بازی کرده است و میوه ممنوعه را گاز زده است . و از نظر خامنه ای این گناهی است نابخشودنی و رفسنجانی و روحانی باید مکافات این جنایت را پس بدهند .

 ” علی خامنه ای ” و ” سپاه ” بر آنند تا  هیچ انتخابات دیگری تحت کنترل و اداره ” دولت روحانی ” انجام نگیرد ، چون به خوبی می دانند که ، روحانی و رفسنجانی در هر انتخاباتی که تحت کنترل آنان انجام شود توان تحریک فعالیت انتخاباتی همه مخالفان از اصلاح طلبان گرفته تا دشمنان قسم خورده نظام را تحت عنوان کلی ” جمعیت خواهان تغییر ” را دارند که نتیجه آن مانند انتخابات اخیر برای سپاه و بیت ، کشنده و چالش بر انگیز خواهد بود  . در مقاله دیگری به گزینه های جناح اصولگرا برای گرفتن امکان بازی با کارت ” جمعیت شرکت کننده در انتخابات ” از جناح ” اعتدال ” خواهیم پرداخت .

در طرف مقابل ، ” روحانی ” و ” رفسنجانی ” با هدف حفظ جایگاه خود در نظام ،  با تمام قوا دست به عقب نشنینی های ظاهری زده تا بتوانند در آینده نیز  از ظرفیت های خود بعنوان مقامات رسمی نظام ، در جهت تضعیف ، جناح مقابل استفاده کنند .

جناح مقابل البته بخوبی به این ترفند اعتدالگرایان ، آگاه بوده و علیرغم اینکه مثلا امروز رفسنجانی اعلام کرد که بعد از موضوع پیام وی در ارتباط با ” موشک و مذاکره ” دیگر هیچ فعالیتی در حوزه شبکه های اجتماعی نخواهد داشت و یا با اینکه ” حسن روحانی ” بعد از عتاب رهبری ، اعلام کرد که ” تصمیمات رهبری ” ملاک اصلی وی برای فعالیت های ” دولت ” است  ، به حملات بی محابا و خشن خود به آنان ادامه خواهد داد .

عامل سوم هم در این میان مردم هستند . در پی انتخابات اخیر ؛ سعی سپاه و بیت اینستکه ، از ادامه وحدت مردم خواهان تغییر با رهبری این حرکت در نظام یعنی روحانی و رفسنجانی  ، جلوگیری کنند ، در این ارتباط از یک سو بطرف بی اعتبار تا  حد بر کناری آنان از مناسب رسمی گام بر خواهند داشت و از سوی دیگر سعی بر مرعوب کردن مردمی که ” یزدی ” و ” مصباح ” . ” حداد ” را از انتخابات حذف کردند خواهند داشت . گسترش دستگیر ی فعالان مدنی ، اسید پاشی  ، گسترش فعالیت عناصر خود سر در  سرکوب اجتماعات منصوب به اقشار مرفه با سمتگیری زندگی غیر دینی   و دست زدن احتمالی با اقداماتی از نوع قتل های زنجیره ای در چهارچوبی محدود از این نوع اقدامات خواهد بود .

  تحلیل سپاه پاسداران از بدنه اجتماعی طرفداران عتدالگرایان و اصلاح طلبان این است که این دسته از ایرانیان بسرعت مرعوب شده و دست از حمایت از رفسنجانی و روحانی و رهبران در حصر بر خواهند داشت .

 

مردان کابینه » روحانی » این بوزینگان اخته59-

58آیا حسن روحانی ممنوع الخروج شده است ؟

» علی خامنه ای » دچار توهم توطئه نیست !  ، » حکومت اسلامی» دشمنان خونینی  دارد .

پیامد های انتخابات هفتم اسفند : در گرفتن آتش در خیمه گاه ولایت

علت تحرکات ضد امریکایی خامنه ای پس از » برجام» چیست ؟

Tagged as: , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: