سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

نماینده حوثی ها در مذاکرات کویت : جمهوری اسلامی غم خلق و مستصعف و مردم یمن را ندارد .

parcham2

به وبلاگ کاوه فرزند ملت خوش آمدید 

telegram-pic-150x150
حوثی ها  نیز به خامنه ای و سپاه  پشت کردند .

mohamad

 محمد عبدالسلام  یکی از نمایندگان حوثی ها در مذاکراتی  که میان  جنگندگان شیعه و دولت  یمن در کویت در جریان است قبول کرد که سلاح های سنگین باید منحصرا در اختیار دولت باشد و حوثی ها باید  این  سلاح ها را

به دولت تحویل دهند . در تفسیری که در سایت ” دیپلماسی ایرانی “  که مواضع  جمهوری اسلامی را منعکس می کند در این باره صورت گرفت این سخنان نمایندگان ” حوثی ” ها ، نرمش در مقابل عربستان سعودی تلقی شد .

 ویدیو ) به نقل از سایت “ العربیه ” فارسی  در سخنان دیگری یمی از نمایندگان ارشد نظامی گروه جنگندگا ن شیعه یمن ، صراحتا ابراز داشت که جمهوری اسلامی ، اساسا به فکر منافع مردم ، خلق  و یا مستصعفین و مردم یمن نبوده و منافع خود را دنبال می کند .

لازم به تذکر است که جمهوری اسلامی با طرح ادعای ” اداره امور چهار پایتخت عرب ” از جمله صنعا پایتخت یمن ، عزم خود بر سوئ استفاده از مشکلات داخلی مردم یمن را به نمایش نهاده ودر این ر اه تلاشهای غیر قانونی بسیاری از جمله سعی در تسلیح و دامن زدن به جنگ داخلی در یمن را داشت ، متعاقب این تلاش ، عربستان سعودی نیز دست به دخالت نظامی در یمن زد که نتیجه ان کشته شدن 6000 تن از مردم بی پناه این فقیرترین کشور منطقه بود .

بنظر می رسد همچنان که در بحرین اتفاق افتاد ، ” حوثی: ها با شرکت در روند ی دموکراتیک از امکانات بیشتری برای دفاع از مردم خود در مجامع قانونی کشور یمن بر خوردار شده و تشبثات جنگ طلبانه سپاه پاسداران و خامنه ای بی نتیجه بماند . این مذاکرات که چند روز قطع شده بود دوباره از سر گرفته شد  و روز چهار شنبه 20/04/2016  علیرغم تلاش ” تهران ” برای عدم شرکت ” حوثی ” ها در مذاکرات ،  هیئتی از ” صنعا ” پایتخت ” یمن ” برای شرکت در مذاکرات راهی کویت شد .

 

****************************************************************************************************************************************

تحلیل سیاسی – حرکات سیاسی شیعیان در منطقه و گسترش حوزه نفوذ » نظام اسلامی»

47 

تحلیل سیاسی – حرکات سیاسی شیعیان در منطقه و گسترش حوزه نفوذ » نظام اسلامی» بخش  دوم 

46. 

Tagged as: , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: