سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

اخبار جدید از پرونده “ندا” ، دختر ۹ ساله زنجانی: دخول اثبات نشد ، معلم زنا انجام نداده است خانواده معلم دارای «نفوذ» و «سپاهی» هم هستند

 شرط دخول، مانعی در راه مجازات متجاوزان

به دنبال انتشار گزارش آزار جنسی معلم مدرسه ۲۲بهمن روستای قره‌محمد در استان زنجان به «ندا»، دانش‌آموز ۹ ساله، یکی از اعضای خانواده او در گفت‌وگو با کمپین بین‌المللی حقوق بشر با اعلام اینکه این خانواده تا احقاق حقوق دختر خود از او دفاع خواهد کرد، گفت: «متاسفانه دانش‌آموز دیگری هم هست که این آقای معلم به او آزارجنسی و دست‌درازی کرده و حالا این بچه‌ها تازه دارند در این باره حرف می‌زنند ولی حمایتی از آنها نمی‌شود».

 دانش‌آموزانی که قربانی فقر و اعتیاد و خلا قانونی می‌شوند

 روستای قره‌محمد از توابع خدابنده روستای کوچکی است که عضو خانواده ندا از آن به عنوان منطقه محروم یاد می‌کند. این منبع در گفت‌وگو با کمپین با اشاره به فقر خانواده‌ها در این منطقه گفت:« بچه هشت نُه ساله دیگری که در مدرسه بچه ما بود بعد از اینکه ندا راز خود را برملا کرد شجاعت پیدا کرد که او هم بگوید معلم در کلاس‌های درس او را دستمالی می‌کرده و آزار جنسی می‌داده. اما اینها بچه‌ هستند و می‌ترسند و خجالت می‌کشند تا اینکه حالا او هم سکوت خود را شکسته است.»

 با این حال به گفته عضو خانواده ندا، خانواده معلم روستا که دارای «نفوذ» و «سپاهی» هم هستند همراه با خود او که با حکم دادگاه و با قرار وثیقه آزاد شده توانسته‌اند خانواده دانش‌آموز دوم را با پرداخت مبلغی پول به سکوت و رضایت و پیگیری نکردن پرونده دخترشان راضی کنند. او به کمپین گفت: «شما چیزی از وضعیت دهات ما نمی‌دانید. خانواده‌ها بدبخت‌ و بیکارند. در همین خانواده پدر معتاد است و من شنیده‌ام که پسر خانواده هم معتاد است. اینجا دِه کوچکی است ما آنها را می‌شناسیم. بی‌بضاعت‌اند و مادر خانواده هم زن بدبختی مثل بقیه زنان روستا. خانواده آقای معلم چند میلیون پول داده‌اند و آنها هم دیگر سکوت کرده‌اند و بچه هم که قربانی شد.»

 این عضو خانواده ندا پیش از این هم در گفت وگو باکمیپن پیشنهاد حق‌السکوت به خانواده این دانش‌آموز هم خبر داده و گفته بود: « معلم پولدار است. یکی از برادرانش رئیس بانک انصار خدابنده است و یکی دیگر سپاهی است. اینها حتی یک نفر را واسطه فرستادند که به ما گفت تا ۶۰ میلیون تومان پول می‌دهیم، ماشین می‌دهیم و تا آخر عمر از شما حمایت می‌کنیم، فقط رضایت بدهید. خب اگر معلم این کار را نکرده بود چرا این پیشنهادها را دادند؟‌ ما شاهد داریم.»

 شرط دخول، مانعی در راه مجازات متجاوزان

 این عضو خانواده ندا گفت: دادگاه معلم را از زنای به عنف تبرئه کرد و با استناد به اینکه عمل «دخول» انجام نشده، اتهام «تجاوز» را به  اتهام «رابطه نامشروع» تنزل داده است. «مسئولان آموزش و پرورش استان زنجان هم با اشاره به همین حکم از قبول مسئولیت خود در قبال دانش‌آموز آسیب‌دیده سربازمی‌زنند.» پس از حکم دادگاه و انتشار خبر آنچه در مدرسه ۲۲بهمن اتفاق افتاده، مرتضی تمجیدی، مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان نیز روز سیزدهم اردیبهشت به رسانه‌ها گفت: «آموزش و پرورش در حال پی‌گیری است اما وقوع تجاوز صحت ندارد.»

 این عضو خانواده ندا پیش از این به کمپین گفته بود:«سوال ما این است که آیا برای بچه ۹ساله اصلا می‌شود از جمله رابطه نامشروع استفاده کرد؟”

 موضوع اثبات “دخول” یعنی وارد شدن آلت تناسلی مرد در اندام جنسی زن که شرط اثبات وقوع تجاوز در قانون مجازات اسلامی است، از جمله پیچیدگی‌های موجود در بررسی پرونده‌های  کودک‌آزاری در ایران است و سبب شده تا در موارد متعدد آزارگران جنسی به دلیل عدم اثبات “دخول” از مجازات بگریزند.

مطلب از سایت : سپهر آزادی ” نقل شده است 

Tagged as: , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: