سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

حجت الاسلام ” گاز گیر ” منظور همان”ا ژه ای ” است هم ” فائزه هاشمی” را تهدید به زندان کرد

parcham2

به وبلاگ کاوه فرزند ملت خوش آمدید 

 

دلیل هراس مر گ آور حکومت اسلامی از ” بهاییان” چیست “
EZHIC_Cartoonized

حجه الاسلام کازگیر یا همان اژه ای هم به تهدید ” فائزه رفسنجانی  پرداخت 

 

حجت الاسلام ” گاز گیر ” منظور همان”ا ژه ای ” است که  در کسوت رییس دادگاه ویژه روحانیت، در سال 2004 در جلسه هفتگی هیئت نظارت بر مطبوعات با عیسی سحرخیز نماینده مدیران مطبوعات در این هیئت گلاویز شده، اقدام به پرتاب قندان به سوی او و سپس گاز گرفتن شانهٔ چپ او نمود..ظاهرا دیگر دندان بگیر ندارد در مورد ملاقات اخیر خانم” فائزه هاشمی” با خانم ” کمال آبادی ” از اعضای جامعه بهاییت که اخیرا بعد از 8 سال زندان به مر خصی آمده است ، به عنوان معاون اول قوه قضاییه گفته است که ” خانم هاشمی” اشتباه کرد که با یک بهایی ملاقات کرده و این قوه با وی بر خورد خواهد کرد .  روزنامه خبر انلاین نیز در شماره امروز خود 19/05/20016 نیز به این ملاقات پر داخته و ضمن توصیف بهاییان بعنوان عوامل صهیونیزم بین الملل ، به تقبیح این عمل ” خانم هاشمی ” پرداخته است . روزنامه کیهان تهران نیز ، ضمن حمله شد ید به ” فائزه هاشمی ” ، شخصیت ایت الله هاشمی را زیر سئوال برده است .

چرا حکومت اسلامی این همه به بهاییان و جامعه بهایی حساسیت دارد ؟ 

ABDOL2

 

 جنبش بابیه از زمان پیدایش خود ، در اوائل قرن 19 و بعدا در تکامل خود توسط ” میرزا حسینعلی نوری ” ملقب به ” بهاء الله ” وجهه همت خود  را در زدودن خرافات  از دین اسلام نهاد . اولین زن ایرانی که حجاب از سر برگرفت ، ” از رهبران این مکتب ” طاهره قره العین ” بود که خود در زمان خود از سر آمدان علوم دینی و در حد مجتهد بود .  ناصر الدین شاه که تحت تاثیر شدید آخوندهای خرافاتی دربار بود و به تحریک آنان در سال 1850 به سرکوب بابیان و بعدا به آزار ، اذیت و شکنجه بهاییان پرداخت .  امیر کبیر نیز در این سرکوب و آزار  و اذیت مشارکت کرد ، که نقطه سیاهی در کارنامه درخشان این ایرانی ترقی خواه و آزاده است .

 من خود   که در نوجوانی از سوی انجمن حجتیه در مراسم دینی  هموطنان بهایی شرکت می کردم ، در جلسات آنان جز بحث و مناظره در باره مسائل اجتماعی ودینی چیز دیگری ندیدم و در گزارش  به انجمن که در جلسه بهاییان از آنچه که انجمن در باره بهاییان و فساد اخلاق و بی مبالاتی آنان  می گوید خبری نبود ، گقتند که احتمالا آنان از انجمنی بودن تو مطلع شده و تقیه می کنند و من را از ادامه شرکت در جلسات بهاییان منع کردند  ، می خواهم بگویم شیعه و خرافات مثل جن از بسم الله از بها ئیت می ترسند ، بهاییت در حقیقت خود تلاشی برای پاک دینی و زدودن آمیزه های خرافی شیعه بود و توجه کنید که بحث بر  روی حدود 160 سال پیش است  دورانی که  حتی عباس میرزای شاهزاده قاجار که از بقیه قاجار ها پیشروتر بود ، جز با صلاحدید آخوندهای در باری هیج حر کتی نمی کرد و در چنین شرایطی اعلام نسخ و فسخ بسیاری از احکام خرافی دین توسط بابیان و بهاییان حرکتی مترقی بود . به همین جمله “بها الله ” توجه کنید که  خیانت به وطن و هتک دولت را از بدترین خصوصیات می داند ، این تفکر و بینش خود از مظاهر مدرنیته و احترام به تاسیسات  و نهادهای مدرن از جمله دولت  و از اصول اساسی  سکولاریزم است .

ABDOL3

مرکز مذهبی بهاببان در حیفا

اما روحانیت شیعه ، که بها ییان را نه دشمن خود که رقیب خود می داند و در هراس است که بسیاری از مسلمانان با پیدا شدن اولین نطفه های شک و تردید در باره احکام خرافی  شیعه و شیعه گری به نزدیکترین آیین و دین به شیعه و اسلام ، یعنی بهاییت بگروند .نسبت به آنان باشدت و بیرحمی تمام بر خورد می کند و موضوع قرار داشتن مرکز دینی بهاییان در “حیفا”ی اسراییل را دلیل وابستگی آنان را دولت اسراییل میداند که این خود موضوعی بی ربط است ، چه اینکه مرکز تمامی ادیان ابراهیمی نیز در اسراییل و اورشلیم است .

 از جنبه های مثبت بهاییان قائل بودن آنان به جدایی دین از سیاست ، اعتقاد به تاسیسات و نهادهای مدرن و زندگی عرفی آنان است . من خود بعنوان فردی که پیشرفت و ترقی  ایران فردا را در لاییک بودن و سکولار بودن آن میدانم ، از ” جامعه بهایی” و ” بهاییان ” هیج خطری را متوجه نوزایی و رستاخیز ایران و ایرانی نمی بینم . بهاییان ایرانی که متعلق به جامعه ای دینی  با حدود 8 میلیون هوادار هستند و این هواداران در پهنه ای به گستردگی کره زمین زندگی می کنند ، از مترقی  و مدرنترین ایرانیان هستند . از  ویژگی‌های اعتقادات بهایی می‌توان به موارد زیر  اشاره کرد: تساوی حقوق زن و مرد، آزادی انتخاب همسر، اعتقاد به تک‌همسری، ضرورت همخوانی علم، عقل و دین که با محبت و انسانیت توأم است، ترویج علم و دانش، مخالفت با جهل و خرافات، اعتقاد به اصل مشورت، مخالفت با جنگ و خشونت (جز در دفاع از کشور)، ترویج شادی و امیدواری و تشویق در اعتلای موسیقی و هنر و تأتر  ، به همین دلیل بهائیت به دینی اصلاح‌طلب و عجین با فرهنگ ملی ایرانیان شهرت دارد که آموزه‌هایش در تضاد با دین مسلط بر ایران است.

 ( این جمله از کتاب ۱۶۰ سال بهائی‌آزاری در ایران اثر پر ارزش ” فریدون وهمن ” گرفته شده است .

 امید که با زدوده شدن ننگ حکومت اسلامی از سرزمین پدری امان ایران ، این دسته از هموطنان نیز از ظلم و  جوری که بر آنان می رود رهایی یابند .

*************************************************************************

Tagged as: , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: