سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

حجاب در ایران، آلمان و آمریکا از ۱۲۰ سال پیش تا کنون + مجموعه عکس

parcham2

به وبلاگ کاوه فرزند ملت خوش آمدید

telegram-pic-150x150

 

عکس ها و مطلب از سایت “گویا ” نقل شده است

 بررسی و نگاه به این عکس ها نشان می دهد که مشکلاتی که زنان و جامعه ما امروز با اقشار عقب مانده و روحا نیون مرتجع دارند ، مشکلی است که بسیاری از جوامع در سیر رشد خود باآن روبرو بوده و همراه با توسعه و رشد جامعه ، بتدریج ارتجاع در مقابل ،ترقی و گرایشات مترقیانه عقب نشینی کرده است .


سال ۱۹۲۲- پلیس واشنگتن دی‌سی در حال اندازه‌گیری طول دامن لباس شنای یک زن. از سر زانو تا لبه‌ی دامن نمی‌باید بیش از ۶ اینج (۱۵٫۲ سانتی‌متر) فاصله می‌داشت.


پلیس در حال بازداشت زنان، به خاطر تخطی از قوانین پوشش در ساحل


اندازه گیری زانو تا پایین لباس برای تعیین میزان جریمه


شیکاگو، ۱۹۲۲- پلیس در حال دستگیری چندین زن که «پوشش مناسب ساحل» به تن نداشتند.


دهه ۱۹۲۰، برلین. با این که دامن زنان تا زیر زانوست ولی پلیس دامن دو زن را اندازه گیری می‌کند تا درباره‌ کوتاهی لباسشان قضاوت کند. هم‌زمان در ایران: لطفا به کامنت اول دقت کنید.


یک پلیس زن در حال تصحیح لباس یک دختر در ساحل- دهه ۱۹۲۰


تصویر آشنای این روزها


طنزی مشابه در «به‌ سخره‌گرفتن محدودیت»، حدود صد سال تفاوت زمانی، بدون هماهنگی.


به نظر می‌رسد مردان این تصویر از حضور «غریبه‌ای» در مِلک شخصی خود ناراحت‌اند و حضورش را تاب نمیآورند. این خیابان مردانی را در دهه‌های پیش به خود دیده که به زنانی به مراتب پوشیده‌تر از زنان امروز متلک می‌گفتند و حتا وانمود می‌کردند که «زنان از شنیدن متلک خوشحال می‌شوند.» امروز رهگذران همین خیابان چنین صحنه‌هایی را باور نمی‌کنند و متلک‌گویی نقض حقوق شهروندی به شمار می‌رود. چنین رفتاری در بیشتر اروپا تقریبا ریشه کن شده و در امریکا بسیار کم رنگ‌تر شده است. با این که زنان رهگذر امروز در بسیاری از نقاط دنیا، بسیار مختلف‌تر و آزادتر لباس می‌پوشند.


2010- زنان ژوهانسبوگ (افریقای جنوبی) دامن کوتاه پوشیدند و رژه رفتند. آن‌ها در اعتراض به عدم امنیت زنان و برای حمایت از دختر نوجوانی که به خاطر پوشیدن دامن کوتاه، قربانی تجاوز چند مرد میانسال شده بود، دامن کوتاه به تن کردند تا نشان دهند که نوع پوشش نباید دلیل تجاوز قلمداد شود. آن‌ها خشمگینانه اعتراض می‌کردند که «چگونه برخی از مردان به خود اجازه می‌دهند برای نوع پوشش زنان تکلیف مشخص کنند؟»


قوانین داعش در مورد پوشش زنان: یک- پارچه ضخیم باشد و فرم اندام از زیر آن پیدا نباشد. دو- تنگ نباشد، گشاد باشد. سه- تمام بدن را بپوشاند چهار-لباس با رنگ و ظاهر مشخص نباشد… See More


دهه ۱۳۰۰ شمسی را در ایران می توان با دو سال تاخیر با دهه ۱۹۲۰ مقایسه کرد. از اواسط دهه ۱۳۰۰ انتقاد به حجاب دست‌کم در تهران آسان‌تر شده بود. گروه‌های فعال جنبش زنان ایران از حجاب انتقاد می‌کردند، برای مثال نشریه عالم نسوان در سال ۱۳۱۰ بحثی درباره حجاب باز کرد و فراخوانی برای این بحث چاپ نمود.پاسخ‌های موافق و مخالف داده می‌شد. در مجموع، زنان از بی‌حجابی بسیار دفاع کردند و انحطاط احلاقی جامعه را از سرکوب زنان توسط مردان می‌دانستند. (قانون کشف حجاب در ایران در سال ۱۹۳۶ میلادی -برابر با ۱۷ دی ۱۳۱۴- تصویب شد). جالب آن که در سال ۱۳۲۰ که رضاشاه ایران را ترک کرد اجرای قانون کشف حجاب سریعاً فراموش شد. وزارت فرهنگ حکم داد از ورود زنان بی‌حجاب به دانشگاه جلوگیری شود و معلمان زن مدرسه‌ها و استادان زن دانشگاه‌ها مجبور شدند با حجاب به کلاس درس بروند. در تهران و سایر شهرها دختران دانش‌آموز و زنان به خاطر نداشتن حجاب مورد آزار و اذیت قرار گرفتند.

************************************************************************

” خامنه ای و “گشت نامحسوس” اش ، شکست خورده وعقب نشینی کرده اند، باور ندارید این ویدیو را ببینید

.+ ویدیو

الهام عرب » مدل زیبا روی ایرانی ، » گلشیفته فراهانی» دوم خواهد بود + تصا ویری زیبا ا و ویدیوی » الهام» در دادستانی

 

پیاده روی و رقص زنان و دختران بی حجاب و با بیکینی در خیابانهای تهران + 3 ویدیو

با زنان و دختران شجاع در مبارزه با حجاب اجباری-2 + 3 ویدیو از زنان با شهامت بی حجاب در تهران و ایران

می دوس

Tagged as: , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: