سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

بعد از ” خامنه ای ” چه بر سر ” مجتبی ” خواهد آمد ؟

 

parcham2

به وبلاگ کاوه فرزند ملت خوش آمدید

telegram-pic-150x150
  آیا سرنوشت “احمد خمینی ” در انتظار “مجتبی خامنه ای” است ؟

alandgoo

 همه می دانیم که ” خامنه ای ” به ادبیات شوروی و نظام های سیاسی از نوع “سوسیالیستی” بسیار علاقه نشان می دهد . وی گاها از ” شولوخوف ” نویسنده نامدار دوران اتحاد شوروی تعریف می کند و بعضا ازز کتاب ” داستان یک انسان واقعی ” نوشته ” تولستوی ” تمجید می کند که خلبانی بود که بعد از ، از دست دادن دوپایش در جنگ دوم جهانی باز با پاهای مصنوعی در جنگ شرکت می کرد ، دیده اید که سعی دارد از جوانان سپاهی و بسیجی چنین تیپ هایی بسازد . وی در نوع ارتباطش با ار کان قدرت سیاسی و نظامی در ایران ، دقیقا الگوهای اتحاد شوروی سابق البته از نوع کمدی آنرا اجرایی کرده است .

بر این مبنا می بینیم که اولویتها ی نظام اسلامی مانند ، تا کید بیش از حد بربخش نظامی ، دشمنی کور با آمریکا و غرب و علوم انسانی و نمونه هایی از این دست ، بسیار  شبیه به اولویت های کشور های سوسیالیستی است .

در الگوهای حکومتی مورد علاقه رهبر حکومت اسلامی  یعنی نظامهای سوسیالیستی ، تا کنون این بوده است که نزدیکترین بخش ها چه سیاسی و چه نظامی ، بعد از مرگ رهبر ، بالاترین دشمنی ها رابا سیاستهای  اجرایی دوران حیات رهبر درگذشته به اجرا در آورده اند .

vasili2

واسیلی استالین در اوج قدرت  . صحنه ای از فیلم ” پسر پدر ملت “

  مدت کمی بعد از مرگ استالین ،نزدیکترین رهبران سیاسی شوروی آنروز به دشمنی با سیاستهای وی پرداخته و اولین دشمنان وی ، ” ژنرال ژوکوف “، ” خرشچف “، ” بریا ” رییس مخوف سازمان امنیت بودند  و بسرعت دست به کار ” استالین زدایی ” شدند و اول از همه ” بریا ” را که از همه اطلاعات داشت سر به نیست کردند . بعد نوبت به ” واسیلی استا لین ” شد که لقب وی  ” پسر پدر خلق ” بود ، وی که طوفان تغییر را نمی پذیرفت و می خواست هنوز در بر پاشنه زمان پدرش بچر خد را دستگیر کردند و حتی نام فامیلی اش را عوض کردند و نهایتا وی را به 8 سال زندان محکوم کردند و نهایتا  و به زور چند لیتر مشروب در شکمش خالی کرده و بعنوان مست مجهول الهویه وی را سر به نیست کردند . سرنوشت بیوه ” مانو ” را نیز می دانیم که وی را محاکمه کرده و سکه یک پولش کردند .

vasili

واسیلی استالین در زندان به اتهام حیف و میل اموال دولت با 8 سال محکومیت  صحنه ای از فیلم ” پسر پدر ملت “

 نگویید خیال پردازی می کنم ، می دانیم  بر سر ” یادگار اما م اشان ” ، ” احمد خمینی ” چه آوردند  وی را مثل آب خوردن کشتند ” حسن خمینی و علی خمینی نیز این واقعیت را می دانند که در هر کلامشان و یک در میان مدح “خامنه ای ” را می گویند . بر همبن مبنا جنین سر نوشتی نیز در انتظار “مجتبی ” خواهد بود

حالا اگر بخواهیم بر مبنای الگوهای حکومتهایی از این دست تحلیل کنیم که در مورد سرنوشت احمد خمینی ، تحلیل درستی از اب در آمده  ببینیم بر سر آقا زاده ! پدر حزب الله یعنی ” علی خامنه ای ” چه خواهد آمد .

. به احتمالی ، نه چپ و نه دمکرات ، که “سپاه پاسداران ” ، ایران را بسوی سکولاریزم ، خواهد برد .

 

  سکولاریزم در ایران یعنی حذف روحانیت از مناصب اصلی قدرت سیاسی و اقتصادی که  تضعیف نقش اجتماعی این نهاد ارتجاعی  را با خود بدنیال خواهد آورد .

 می دانید که سپاه بر آنست که در انتخابات آتی ریاست جمهوری ، نه بطور مستقیم و تبلیغاتی که به شکل تشکیلاتی از ” کاندیدا توری ” ، ” قاسم سلیمانی ” حمایت کند ، اگر این ژنرال سپاهی کاندید این پست شود ، می توان اطمینان داشت که هیچکدام از کاندیداهای دیگر توان رقابت با او نخواهند داشت . اگر فردی سپاهی رییس جمهوری بعدی حکومت اسلامی باشد ،  در تضادهای روز افزون میان ولی فقیه و ریاست جمهوری ، اکثریت ایرانیان  از نهاد ریاست جمهوری حمایت خواهند کرد . چنانچه رییس جمهوری “قاسم سلیمانی باشد ، “بیت خامنه ای ” دیگر نمی تواند وی را مانند خاتمی و احمدی نژاد و روحانی ، سکه یک پول کند و حذف نماید ، تقویت نهاد ریاست جمهوری در صورتی که رییس جمهور از سپاهیان باشد و نه مثلا فردی  مانند “ولایتی “، تضعیف قطعی روحانیت و راندن مقام ولایت و روحانیت به داشتن نقش حاشیه ای در حکومت اسلامی  و تدریجا در ایران خواهد بود .

پی نوشت : 25/08/2019 بنظر نمی رسد که روحانیت و بیت خامنه ای به سادگی جز در شرایط بحرانی و خطر سقوط نظام   تن  به ریسک سپردن قدرت مجریه بدست سپاه پاسدران  بدهد 

 البته چون سپاه در این بازی قدرت ، جهتگیری مردمی ندارد و اساسا در پی اجرای طرح های ماجراجویانه خود خواهد بود ، تضعیف روحانیت تضعیف حکومت اسلامی را بدنبال خواهد آورد !!

اگر کا رها به این صورت پیش رود وبعد از مرگ خامنه ای  ، بعد از وی فرماندار  اصلی کشور ایران  ،”سپاه” خواهد بود و با انتخاب  یک ” آیت الله ” بی خاصیت مثل ” لاریجانی ” و یا احتمالا ” رییسی  ”   که مزاحم آنان نباشد نقش روحانیت را در سیاست ایران محدود و محدود تر خواهد کرد .  در این صورت مجتبی خامنه ای هم اگر بخواهد در مقابل سپاه مقاومت کند  نیز مانند ” واسیلی استالین ” به جرائمی مانند  حیف و میل اموال دولتی و اختلاس و باند بازی محاکمه خواهد شد  و یا مثل ” احمد خمینی ”  به دبار باقی  ارسال خواهد شد ..

. به هر حال کاندیداتوری  احتمالی ” قاسم سلیمانی” برای پست انتخابات ریاست جمهوری سال 1396، شانس بزرگی برای آغاز بوجود آمدن اختلافات بزرگ وحل نشدنی میان این دو عامل اساسی قدرت در حکومت  یعنی بیت و سپاه خواهد بود و برای ملت ایران شانس بزرگی است .

پی نوشت در خرداد 1400: این مقاله قبل از کشته شدن ” قاسم سلیمانی بدست ” آمریکا نوشته شده است .

پی نوشت : 25/08/2019 بنظر نمی رسد که روحانیت و بیت خامنه ای به سادگی جز در شرایط بحرانی و خطر سقوط نظام   تن  به ریسک سپردن قدرت مجریه به سپاه پاسدران  بدهد

**************************************************************

رهبر حکومت اسلامی «علی خامنه ای » مصداق بارز یک «مارکسیست اسلامی » است

آیا «»علی خامنه ای» درس خوانده دانشگاه مارکسیست لنینیستی مسکو است ؟

6-«روسیه» یا «اوکراین» کدام سر نوشت در انتظار «جمهوری اسلامی ایران» است

Tagged as: , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: