سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

سا زماندهی لشگر بیکاران و حاشیه نشینان در گردانهای بسیجی برای مقابله باناآرامی های اجتماعی و تخلیه انرژی عدالت طلبانه مردم ناراضی !

shiro

به وبلاگ کاوه فرزند ملت خوش آمدید

telegram-pic-150x150

 

ابر مرد حزب الله برای برون رفت نظام از گرداب بحرانها کیست افشاگری های سپاه و اصولگرایان در پی چیست 2

alandgoo
در باز نشر این صدا ما را یاری دهید

 

در بخش اول این نوشته گفتیم که اوضاع  بسیار نا بهنجار اقتصادی – اجتماعی در ایران ، دولتمردان حکومت اسلامی را به فکر پیدا کردن راه حلی برای برون رفت از بحرانی که نظا م در آن گرفتار آمده است اندا خته است . رژیم مطمئن است اگر دست به اقدام سریع نزند با شورشهای کور توده های ناراضی و به جان آ مده از اوضاع روبرو خواهد بود.  ار گانها نهای امنیتی و انتظامی رژیم امکان سرکوب توده ای و در سطح وسیع را ندارند ، پس سرکوب مخالفان ودگر اندیشان و کارگران آگاه  باید توسط خود توده ها انجام پذیرد ، سپاه پاسداران در پی آنست که قدرت را بطور کامل دردست بگیرد ، و در این ارتباط احتمالا رییس جمهور بعدی یک سپاهی خواهد بود و بسیج بسوی سازما ن دادن لشکر بیکاران و حاشیه نشینان شهری در قالب گردانهای سرکوب گر بسیجی گام بر خواهد داشت . اینک قسمت دوم نوشته را با هم پی می گیریم .

دفتر سیاسی سپاه بخوبی دریافته است که فقر فزاینده مردم ، وجود 14 میلیون حاشیه نشین شهری که می توانند به لشگر گروههای اپوزیسیونی متکی به حمایت خارجی برای بوجود آوردن نه یک انقلاب و حرکت سیاسی آگاهانه که موجد شورشهای کور باشند ، تبدیل شوند   ، فقر و فحشا و اعتیاد و نابرابری گسترده همراه با فسادی که نه تنها دولتمردان که تمام و سر تاپای نظام اسلامی را در خود پیچانده است  ، همه و همه سپاه و بیت خامنه ا ی را بسوی طرحی رهنمون خواهد کرد که مختصات اساسی آن می تواند اینها باشد :

  • نظام باید قبل از آنکه اپوزیسیون ، مجاهدین خلق ، شاهزاده رضا پهلوی و متحدان بین المللی آنها و اسراییل دشمن قسم خورده حکومت اسلامی ، بتوانند مردم ناراضی و بجان آمده که از فرط فقر و گرسنگی حاضر هستند برای برون رفت از وضعیت موجود حتی با شیطان هم دست همکاری دهند را سازمان بدهند خود  برای سازماندهی آنان دست بکار شود  .
  • سازمان دادن این لشکر حاشیه نشین شهری و روستاییانی که در کنار خیابانهای شهر های بزرگ فقط بدنبال رهبری می گردند که به آنها دستور حمله به مظاهر فساد مالی و ثروت و نابرابری گسترده بدهد ، فقط با دان شعارهای بشدت عدالت طلبانه و انقلابی ممکن است . از هم اکنون شاهد استعفا ی مدیران فاسد دولت روحانی هستیم ، دفتر سیاسی سپاه سعی کرد بحران حقوق های نجومی را سازمان داده و آنرا به نفع خود رسا نه ای کند . سا زمان دهی سیاسی این بحران در دستور کار سپاه قرار داشته و به شکلی خواهد بود که  بشدت رنگ وبوی مذهبی خواهد داشته و با کمک گرفتن از مداحان و اراذل و اوباش که در هیئت ها و مساجد با پیشنماز های ” خودی ” شکل نهایی  خواهد گرفت .
  • هسته اصلی و پنهان این چنین تشکیلاتی ” هادیان سپاه ” ، بسیج و کادر های رده بالای ” سپاه پاسداران ” خواهند بود . به نظر میرسد که بر کناری ” فیروز آبادی ” که هیچکاه یک سپاهی نبود و این اواخر وحدت بیشتری با “زوحانی ” نسان می داد و انتخاب “باقری ” عضو امنیتی و  عالیرتبه سپاه در این ارتباط باشد.
  • چنین تشکیلاتی هیچگاه جایگاه حقوقی مشخصی همچنان که اس اس ها در آلمان داشتند ، نخواهد داشت اما از حمایت پنهان عالی ترین مراجع حقوقی و سیاسی و حتی نظامی و انتظامی ، حکومت اسلامی بر خورد دار خواهد بود
  • برای رفع مزاحمت و اشکالتراشی های احتمالی روحانی و رفسنجانی و اصلاح طلبان حکومتی ، روحانی نباید بتواند در دور دوم به ریاست جمهوری انتخاب شود و این گروه قدرت یا باید بطور کامل از نهاد های اجرایی کنار گذاشته شوند و یا اگر هم در نهادهای قدرت حضور داشته باشند حضورشان بی اثر و خنثی باشد . در ادامه این پروسه است که می تواند  انتخاب یک سپاهی خوش نام ( در میان حزب اللهی ها و توده عوام ) مانند ” قاسم سلیمانی ”  و یا شخصیت دیگری که نامش از فسادها ئ اختلاس ها مبری باشد بعنوان رییس جمهور بعدی  و یا حتی در صورت حذف این پست بعنوان نخست وزیر بعدی مطرح می شود .
  • اولین حرکات چنین جنبش ارتجاعی با حمله توده های ناراضی سازما ن داده شده توسط سپاه و  تحت رهبری بسیج و مداحان به محل استقرار اصلاح طلبان ، محل سکونت آیت الله های ناراضی مانند ” هاشمی رفسنجانی ” ، ” صانعی ” و یا حتی محل نگهداری “میر حسین موسوی” و “کروبی” خواهد بود این حرکت می تواند در ادامه به دستگیری بعضی از وزیران میلیاردی دولت روحانی  و محاکمه آنها به جرم فساد اقتصادی هم بینجامد سپاه برای سرمایه هایی که خود آنها را ” ملی – مذهبی “ ها می نامد  هم دندان تیز کرده است . .و در ادامه با سرکوب روشنفکران و فعالان مدنی و کارگری توسط  دسته های چماقدار باصطلاح خود سرروبرو خواهیم بود .
  • با توجه به تجربه ای که در طول عمر حکومت اسلامی داشته ایم این پروسه نه یکباره و پر سر وصدا که تدریجی اما نقطه عطف آن حذف اعتدالگرایان و بر سر کارآمدن یک سپاهی و یا فردی نزدیک به ” بیت ” خواهد بود بنظر نمی رسد ” احمدی نژاد ” در این میانه شانسی داشته باشد . ” ولابتی ” مشاور عالی “خامنه ای ” نیز در این مورد نیز می تواند مطرح باشد  .
    این حرکت هم اکنون نیز آغاز شده است, وافشاگری های اخیر حقوق های میلیونی نیر  آغار این طرح است .

 

 

 

از هم اکنون طلایه های چنین دوره سیاه و وحشتناکی که نه تنها کمکی به حل مشکلات نظام اسلامی نخواهد کرد که خود این نظام و کشور را دچار بحرانهای اجتماعی و سیاسی عمیقتر خواهد کرد را با سرکوب شدیدتر کارگران معترض و شلاق زدن آنها ، فشار بیشتر بر معیشت مردم و قطع روز تا روز یارانه ها و تضغیف تامین اجتماعی حداقلی که وجود داشت و دخالت خارجی روز افزون و تهدید  کشور های منطقه می بینیم . در این چند روز فعالان مدنی و اجتماعی پیامک های تهدید آمیز که فرستده آنها معلوم نیست اما باید قدرت بالایی داشته باشد که بتواند دست به چنین کاری بزند روبرو بوده ایم .

خامنه ای و سپاه در پی آن هستند تا عقب نشینی هایی را که در حوزه معلق کردن  گشت نامحسوس ، آزاد کردن بعضی زندانیان سیاسی که خودمی تواند با هدف خریدن و بی اثر کردن آن  روشنفکران و فعالان مدنی  باشد را جبران کنند . بعضی زندانیان سیاسی آزاد خو اهند شد ، اما خط قرمز برای نظام و سپاه وقتی است که قرار باشد  فریاد اعتراضی یک روشنفکر و یا فعال مدنی یا  یک حزب و جریان سیاسی به یک حرکت توده ای تبدیل شود که نظام چنین حرکتی را با بیرحمی تمام سرکوب خواهد کرد اما مماشات با بعضی روشنفکران که علیرغم اینکه در صداقت خود آنها  شکی نیست اما از سوی نظام بعنوان ویترین آزادی بیان و …مورد سوء استفاده قرار خواهند گرفت ادامه پیدا خواهد کرد .

روی کار آمدن “روحانی ”  نیز که نیاز دوره معینی از حیات حکومت اسلامی بود ، قدرت گیری اعتدالگرایان و زمینه بوجود آمدن احساس پیروزی اصلاح طلبان نیز حوزه دیگری است که خامنه ای و سپاه در  بی اثر کردن آن بوده  و بر آن خواهند شد که  در دو حوزه قانونی و به شکل توده ای  و ظاهرا  غیر قابل کنترل تری ، مخالفین مدنی و اجتماعی خود را سرکوب کرده و شکل جدیدی از ادامه حیات نظام اسلامی را تجربه کند .

زمینه خارجی وبین المللی بوجود آمدن  چنین گرایشی در میان سردمداران حکومت اسلامی را می توان نیاز جامعه بین المللی به مقابله با رشد افراط گرایی وهابی – سلفی که دلیل اصلی وحد ت میان تهران و واشنگتن و اروپا شده ، و تحرکات نظامی و سیاسی روسیه که باعث نقویت بیشتر جایگاه بین المللی “ج.ا.” شده   دانست .با توجه به احتمال بالای انتخاب ” هیلاری کلینتون ” به ریاست جمهوری آمریکا و ادامه سیاست خارجی ” اوباما” از سوی وی ، در جایگاه  و روابط بین المللی نظام اسلامی تغییرات اساسی صورت نخواهد گرفت و این “قاسم سلیمانی”  و ” سپاه ” هستند که معمار و پیش برنده اصلی سیاست خارجی حکومت  اسلامی خواهند بود .

بنظر نمی رسد اپوزیسبون و گروههای معارض حکومت اسلامی از امکانات زیادی برای ایجاد تغییردر  راهی که سپاه و خامنه ای در پی گرفته اند بر خوردار باشند و تنها می توان امیدوار بود که طرح و نقشه راه مطرح شده در این مقاله ، برنامه آینده اجرایی از سوی این دو عامل قدرتمند سیاسی – اقتصادی و نظامی حاکم بر ایران نباشد و این تحلیل اشتباه باشد ،  چه اینکه نظامهایی از نوع حکومت اسلامی  تنها بعد از آنکه خود و کشور را با فاجعه های غیر قابل برگشت روبرو کنند از اد��مه مسیر خیانت آمیزی که در پیش گرفته اند باز خواهند ماند .

Tagged as: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, اقتصاد سیاسی, تحلیل سیاسی هفته, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: