سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

ارتباط فتوای مفتی ” عبدالقوی ” در باره مجا ز بودن رابطه با زنان مطلقه و قتل مدل پاکستانی ” قند یل بلوچ”

 

shiro

 

به وبلاگ کاوه فرزند ملت خوش آمدید
telegram-pic-150x150

 

چه کسی باید مجازات می شد پیشوای مذهبی ، “مفتی عبدالقوی ” یا مدل پاکستانی “قندیل بلوچ “

 

در خبرهای این روزها حتما دیده اید که یک مدل فعال در شبکه های اجتماعی خانم “فوزیه عظیم ” معروف به ” قندیل بلوچ ” توسط برادرش ” وسیم بلوچ” کشته شده است . برادر وی بعد از دستگیری گفته است که : ” وی بارها از خواهرش خواسته بوده است که از حرفه ” مدلینگ” دست بردارد ، اما بخصوص بعداز اینکه “قندیل ” تصاویر خود با ” مفتی عبدا القوی” را در شبکه های اجتماعی نشر دا ده تصمیم به قتل وی گرفته و با دادن داروی خواب آور ابتدا وی را بیهوش نموده و بعد از آن وی را با دستان خود خفه کرده است . “وسیم ” گفته است که به این کار خود افتخار می کند . حالا ببینیم این قتل چه ارتباطی با فتوی یکی از پیشواهای مذهبی پا کستان”مفتی عبدالقوی” چه ارتباطی پیدا می کند .

 در شب آخر ماه رمضان که حدود یک ماه پیش بوده  ” مفتی خود از”قندیل” خواسته بود که بدیدن وی در اتاقی در هتلی برود  ، در آنجا با یکدیگر عکس سلفی گرفته اند با موبایل فیلم کوناهی تهیه شده و قندیل هما ن شب تصاویر و فیلم کوتاه را در شبکه های اجتماعی قرار داده است . در پی این موضوع شو رای علما در پاکستان ، مفتی دل و دین از دست داه را فقط از شورای “رصد ماه” ا خراج می کند و قندیل گفته بود که “مفتی ” به وی گفته است که ”  وی ماه  شوال را در سیمای وی پیدا خواهد کرد ”

در یکی از تصاویر ، قندیل ، کلاه مخصوص علما ی پاکستانی را که  بر سر مفتی بوده برداشته و بر سر خود گذاشته است . این کلاه در پاکستان مانند عمامه روحانیون در ایران است .

 جالب است بعد از منتشر شدن تصاویر و فیلم ، مفتی در توجیه این ملاقات  و فتوای خود گفته است  : اسلام باید مدرن شود و من می خواسته ام یک مدل جوان و زیبا را به دین جلب کنم و نهایتا در یکی از مصاحبه ها از فتوی جدید خود از مجاز بودن ارتباط مردان متاهل با زنان مطلقه می گوید . بر اساس این حکم

” مردان مسلمان حق دارند با زنان مطلقه ، هر چند تعداد که بخواهند ؛ رابطه داشته باشند ، اما باید “نکاح” نمایند . لازم به یاد آوری است که ” قندیل “بلوچ اخیرا از همسرش جدا شده بوده است .

هما نموقع شورای علما در پاکستان به جای بر خورد با مفتی متقلب برای ” قندیل ” خط و نشان کشیده بود و کار انتشار فیلم و عکس ها را شدید محکوم کرده بود .  در همان موقع هم در شبکه های اجتماعی وابسته به علما و مذهبی ها ویدیویی منتشر شده بود  که جنازه ای را پوشیده در کفن نشان می داد که به محض قرار گرفتن در گور ، مار ها از درون زمین بیرون خزیده و جنازه را دربر می گیرند .  و درآن ویدیو ها بر روی آن جسد کفن پوش نام ” قندیل ” نوشته شده بوده است .

براستی این برادر غیرتی و آن جامعه مذهبی چرا آن مفتی را از جایگاه تقلب و ریا یش ، خلع نکردند ؟ چرا آن برادر از آن ” مفتی ” که مدعی تقوی و … می شود ،  نمی پرسد چرا یک زن جوان را در روز ماه رمضان که  مفتی باید روزه باشد آنهم به اتاقی در  هتل دعوت می کند و بعد مدعی می شود که می خواسته است وی را با اسلام اشنا کند . چرا از وی نمی پرسند که ارتباط فتوی جدید وی در مورد مجاز بودن مرد متاهل به نکاح زنان مطلقه با ملاقات وی با ” قندیل ” چه بوده است و این زن بیچاره اگر به خواسته این مفتی تن میداد و صدای آنرا در نمی آورد به دست برادرش هم خفه نمی شد و الان هم مورد حمایت علمای اسلام بود ومیشد وی را “مدل اسلام پناه” نامید .

موضوعی که خشم محافظه کاران و مفتی ” عبد القوی ” را برانگیخته بود آن بود که وقتی از ” قندیل ” پرسیده بودند که در اتاق هتل با مولوی چه کردید بسادگی گفته بود وی به من اظهار عشق کرد اما ما باهم فقط چای خوردیم و سیگار کشیدیم . وی از نظر خود و در حقیقت هم کار بدی نکرده بوده  است که مخفی کند ، مشکل آن مفتی است که بخاطر نبیت خبیثی که داشته است انتظار نداشته است که این موضع در سطح کشور علنی شود

 

بنظر می رسد برادر قندیل و جامعه مرد سالار پاکستان وی را برای چندین سال که مدل بود، تحمل کرده بوده اند اما نتوانسته بود ه اند تحمل کنند که ” قندیل ” اسرار علما را فاش کند . و درست در اینجا رگ غیرت برادر ، بالازده واحتمالا با تحریک علما  دست به این جنایت زده است . اگر در موتور جستجو کلمات Qandil snake  Grave  را تایپ کنید در سایت های وابسته به جریانهای سنتی مذهبی پاکستان تصاویر و ویدیو هایی را می بینید که نشان می دهد اکنون در زمان به خاک سپرده شدن ” قندیل ” از خاک گور وی مار بیرون می آمده است . این هم از بازی های این جما عت متقلب . مفتی ” عبدالقوی ” بعد از مرگ ” قندیل ” گفته است :” بااینکه وی با انتشا ر آن تصویر برای من مشکل درست کرد اما  من وی را بخشیده ام و دستور داده ام بر جنازه وی نما ز بگذارند .

 اینروز ها در آسیا ی میانه و شرقی و غربی ، هر کجا  قدرت طلبی سیاسی ، افتضاح اخلاقی ، اختلاس و خلاصه افتضاحی ، بر پا باشد به شکلی از اشکال پای آقایان علمای اسلام هم در آنجا گیر است .

**************************

 

 

Tagged as: , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سفرنامه و خاطرات, سیاست, سرگرمی و طنز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: