سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

فریاد درد الود و اعتراضی یک روحانی از وضعیت نابهنجارنیازهای جنسی جوانان در ایران

 

parcham2

به وبلاگ » کاوه فرزند ملت » خوش آمدید 

 

جوانان ایرانی دوره بحرانی 13-19 را چگونه طی می کنند ، در ا روپا این با این مسئله چگونه بر خورد می شود ؟

 

به متن گفته های یک روحانی بر سر منبر توجه کنید ، از یکی از معضلات جامعه یعنی  “اوقات فراعت جوانان ” می گوید و اینکه جوانان ایرانی در داخل کشور فاصله سن بالغ شدن تا سن ازدواج را که به گفته ایشان اکنون به 29 سال رسیده است را چه می کنند ؟ می گوید طیف عطیم جوانان در این سنین یا به خود ارضا یی می پردازد یا با ارتباط با محارم روی می آورد !! و یا  به سوء استفاده از جوانان دیگر و با رعایت مخفی کاری روی می آورد ، وی می گوید که روشهای تربیتی ارا ئه شده از سوی ارگانهای مسئول امور جوانان باعث شده تا جامعه به قول ایشان به  ” گند کشیده ” شود .

در ایران که بودم گاه به گاه با این موضوع و در اطراف خودم روبرو می شدم ، جوانانی که برای مخفی داشتن نیاز جنسی خود که در رسانه ها و صدا وسیما از آن به عنوان  نوعی گناه تبلیغ می شود و در نیفتادن با سنتها و ارزشهای مذهبی عمونا به خود ارضایی می پردازند که آثار منفی آن بر سلامت جنسی و روح و روان جوان تا آخر عمر جبران نا پذیر است . دوستی داشتم که با اینکه  مذهبی بود و حتی فوق لیسانس خود را هم  گرفته بود اما تن به ازدواج نمی داد و نهایتا یکبار سر درد دلش باز شد و برایم تعریف کرد که چند بار با نهایت محفی کاری دوست دختر خود را به خانه آورده است و متوجه شده است که به ناتوانی جنسی دچار شده است و از من راهنمایی می خواست که چه با ید بکند !! با سئوال هایی که از وی کردم متوجه شدم حدود 20 سال که  از سن 15 سالگی خود ارضایی می کرده است .

در اروپا کلو پهای دانش آموزی و دانش جویی وقت زیادی از اوقات فراغت  دانشجویان و دانش آموزان را پر می کند . ارتباط با جنس مخالف با این که کاملا آزاد است اما الگوی پذیرفته شده آن بدین شکل است که در سنین 13-12 سالگی به دانش آموزان آموزش امور جنسی تا حد استفاده از ” کاندوم ” داده می شود . معمولا هر دختر یا پسری از میان همکلاسی های خود جفت خود را انتخاب کرده و دختر یا پسری که با بیش از یک نفر ارتباط داشته باشد بعنوان ” حشری ” شناخته می شود وبقیه از  ارتباط با چنین فردی کمی ابا دارند . خانواده ها هم ارتباط  نردیک که می تواند بعدا به ارتباط عاشقانه نیز تبددیل شود دختر یا پسر خود را با دوست خود می پذیرند . در یک نمونه معین که من خود دیدم موضوع به این صورت بود که :

بیان یک نمونه درمورد  ارتباط دختر و پسر در اروپا که  نمونه ای پذیرفته شده و عمومی است .

پسر جوان یک خانواده ایرانی که غیر مذهبی هم بودند ، در سن 14 سالگی در ” فیسبوک ” با دختری از یک خانواده اروپایی آشنا می شود . کار از رابطه در دنیای مجازی به ملا قاتهای رودرو  کشیده می شود و آن دو تصمیم  به ادامه دوستی می گیرند . دختر به پسر شرط می کند که وی فقط زمانی به “ارتباط جنسی ” اجازه می دهد که پسر را بعنوان “جفت دائمی ” خود انتخاب کرده باشد و تا قبل از آن ارتباط آنان در حد سینما رفتن ، ملاقات در کلوپ های دانش آموزی و تابستانی خواهد بود ، این دو چند ماه با یکدیگر ارتباط بوده و احساس می کنند یکدیگر را دوست دارند ، در این مدت دختر به خانواده خود در باره ارتباط با یک پسر خارجی را گفته است وبعد از اینکه به خانواده خود می گوید که وی آن پسر را دوست دارد ، پدر و مادر  دختر پسر را به رستوران دعوت کرده و دختر 14-13 ساله ، ” عشق ” خود را به پدر و مادر خود معرفی می کند . پدر و مادر هم موافقت خود را به ادامه دوستی و ارتباط نزدیکتر اعلام می کنند . خانواده پسر نیز به همین ترتیب با دختر و از نزدیک آشنا می شوند ، حا لا دیگر آنان می توانند به خانه های یکدیگر نیز رفت و آ مد کنند و با توجه به اینکه معمولا هر جوان در خانه محل زندگی خود اتاق خود را دارد ، ملاقاتها ی آنان بجز سینما و دیسکو و کلوب جوانان در اتاقهای خودشان نیز ادامه پیدا می کند . نه خانواده دختر در انتخاب فرزند خود دخالتی می کند که خانواده پسر کیست و چه داردو چه ندارد ونه خانواده پسر در مورد ا ملاک و دارایی طرف مقابل به کنجکاوی می پردازد . اساسا یک دختر و یا پسر با تربیت اروپایی در سنین 15-14 سالگی دارای شخصیت قابل اتکایی بوده و والدین آنها می توانند به انتخاب آنان اعتماد کنند . گاه پدر دخ خود  را به خانه پسر آورده و بعد از چند ساعت برای بردن وی باز می گردد . گاهی برای رفتن به دیسکوتک که تا پاسی از شب ادامه دارد خانواده پسر آنها رابرده و بعد به آنان را به خانه بر می گردانند . دقت کنید که دختر و پسر یکدیگر را انتخاب کرده اند و دو خا نواده حتی هنوز یکدیگر را ندیده اند . و خانواده در انتخاب فرزندان خود دخالت اساسی نکرده وخانواده دختر و خود دختر  سعی در فروش دختر و خود بعنوان کالا نکرده و از همان اول ، رابطه کاملا انسانی و احساسی و با احترام به حقوق فرزند بعنوان فردی که خود توان انتخاب جفت و عشق خود را دارد بر خورد می شود .

در نمونه فوق الذکر  آن دوبعد از پایان دبیرستان ، تصمیم به زندگی مشترک می گیرند ، تحصیل دختر در دوره دبیرستان رشته حرفه ای ” آرایشگری” و پسر ” رشته فنی حرفه ای برق ” بوده است . آن دو کارپیدا می کنند و با پس اندازی که از کاردر  دروه تحصیلی خود اشته اند و کمک خانواده ها بیشتر وسایل خانگی را  ( با مبلغی در حدود 5000 یورو یا 18 میلیون تومان ) دست دوم خریده و تشکیل  زندگی مشترک دادند . به همین سادگی و بدون حتی ثبت رسمی ازدواج ولی از نطر اینکه با یکدیگر در یک آدرس زندگی می کنند ، در مقابل قانون به عنوان ” همخوانه ” شناخته شده که خود مسئولیتهای قانونی در مقابل یکدیگر و در مقابل قانون  در پی دارد . این خانواده جوان  چند وقت پیش هم با توجه با اینکه هر دو کار می کنند یک اتومبیل نو با اقساط خریده اند و زندگی اشان  ادامه دارد .

نمونه ای که در بالا برایتان ذکر کردم را من در بسیاری از کشورهای اروپایی و حتی بخشهای غیر مسلمان نشین روسیه نیز دیده ا م و اساسا دخالت در انتخاب زوج از سوی خانواده یک دختر یا پسر اروپایی و یا حتی روس اصلا در فرهنگ آنان پذیرفته نیست و آنرا امری بشدت شخصی برای یک دختر و یا پسر حتی 15-14 ساله می دانند .

/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-

 

 

چرا ج.ا.در روابط بین الملل موفقیتهایی دارد اما سیاستها یش در امور داخلی کا ملا شکست خورده است ؟

alandgoo

چرا باید اتحاد ایران و روسیه وترکیه را جدی گرفت

«کوروش کبیر » در نجا ت یهودیا ن از نابود شدن تاریخی اشتباه کرد ! اسرا ییل اکنون به دشمن ملت ایران تبدیل شده است.

alandgoo

 

 

 

اگر » قاسم سلیمانی » نامزد » انتخابات ریاست جمهوری شود ، هیج کاندید دیگری یارای پیروزی بر وی را نخواهد داشت .

ghasem

 

alandgoo

حسن عباسی و قرار گاه عمار بدنبال چه هستند ؟ نگاهی به نامه «عبا سی » پس از آزاد شدن از زندان .

hassan

alandgoo

Tagged as: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: