سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

گزارش مستند “تلویزیون طلوع ” از سوء استفاده جنسی از پسران و نوجوانان در ” افغانستان “

parcham2

به وبلاگ » کاوه فرزند ملت » خوش آمدید 

تلویزیون خصوصی طلوع که بر نامه های خود را از شهر ” کابل ”  افغانستان پخش می کند  و بخاطر بر نامه های افشاگر خود از محبوب ترین رسانه های عمومی آن کشور می باشد ، اخیرا طی برنامه ویدیویی مستندی در باره ازادی عمل مردان سوء استفاده جو که به سوء استفاده از کودکان نابالغ و نوجوانان می پردازند به نمایش در آورد . بنظر می رسد با اعلام ” جمهوری  اسلامی ” در افغا نستان و آ زادی عمل ” علمای ” بشدت عقب مانده آن کشور که در مورد آزادی ارتباط  جوانان دختر و پسر حساسیت بیش از حد بخرج می دهند ،  پدیده عیر انسانی ” بچه …..”که یکی از نمودهای جوامع عقب مانده و اسلام زده است  دقیقا با پس زمینه محدودیت در روابط طبیعی میان دوجنس مخالف رشد می کند .

خرافات و ارتجاع بجای تضعیف شدن در کشور افغانستان که باید امروز و روز تا روز حوزه های بیشتری از تجدد و پیشرفت را تجربه کند ، بر عکس در موارد معینی ، رو به گسترش  دارد .  سوء استفاده از پسران خرد سال و نابالغ ازمعلول های گسترش خرافات و دین ارتجاعی است  . در ویدیویی که از واقعه ای که  در یک مدرسه دینی  اتفاق افتاده می بینید  که یک عالم دینی در حال سوء استفاده از یک طلبه کم سن و سال است 

 

 در ایران عهد قاجار نیز این پدیده زشت حتی در در بار پادشاهان این سلسله بدشت خودنمایی می کرد که با پایه گذاری ایران مدرن توسط ” رضا شاه کبیر ” و کم شدن نقش علمای خرافی و عقب ما نده ، این موضوع بعنوان یک معضل اجتماعی ریشه کن شد و در این اواخر در ایران جز در بعضی حوزه های علمیه و آخوندهای منحط یا نزد اقشار و طبقات اجتماعی لمپن ، دیگر اثری از آثار آن باقی نمانده است .

*******************************************************

alandgoo

 

Tagged as: , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سفرنامه و خاطرات, سرگرمی و طنز

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: