سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

” هیلاری ” گل سرسبد دموکراسی و سکولاریزم پیروز خواهد شد، امید ایرانیان جنگ طلب ناامید خواهد شد .

parcham2

به وبلاگ » کاوه فرزند ملت » خوش آمدید 

آیا باور می کنید که بسیاری ازایرانیان که به ” ترامپ” رای می دهند ، به این خاطر است که ترامپ گفته است و البته لاف زده است که  اگر قدرت بگیرد ، به اجرا ی بر جام تعهدی نخواهد داشت ، همین کاندیدای لافزن که سیر زندگی اش نشان داده بیشتر از آنکه به فکر بهبود اوضاع جامعه ای که در آن زندگی می کند بفکر تقلب های مالیاتی ، براه اندا ختن شوهای انتخاب ملکه های زیبایی که به آن بهانه بتواند به زیبا رو ترین زنان دنیا دستی برساند و به آنا ن سخنان مهوع بگوبد است .

entekhabat

انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا از صبح سه شنبه آغاز شد .

” ترامپ ” گفته است که اگر بر سر کار بیاید مخارج تسلیحاتی را افزایش خواهد داد ، وی منکر گرم شدن زمین ، افرایش استفاده از سوختهای فسیلی و تضعیف مقرارت زیست محیطی است ، وی می خواهد 11 میلیون مهاجر مکزیکی را اخراج کند وی بر آنست تا بسوی نابودی کامل آخرین باز مانده های تامین اجتماعی گام بر دارد .

 همه این شا هکا رها !! یکطرف ، جناب ” ترامپ ” سعی در جلب نظر آمریکا ئیان ایرانی تبار داشته و در این ارتباط با ” محمد رضا حمزه پور ” فعال سیاسی آمریکایی تبار ملاقات داشته و به این فرد که به وی  باید  آمریکایی  ضد ایرانی تبار گفت قول داده است که اگر بر سر کار بیاید تکلیف جمهوری اسلامی را یکسره خواهد کرد . اینکه با ید تکلیف حکومت اسلامی یکسره شود شکی نیست ولی مشکل آنجاست که ” حمزه پور ” آنطور که در مصا حبه با ” بیژن فرهودی ” از کیهان لندن می گوید ، همیشه خواهان حمله نظا می آمریکا به ایران بوده و بقول خودش مشاور وزیر دفاع آمریکادر زمان بوش به وی گفته است MR جان ( محمد رضا )  اکنون زمان جنگ های نظامی گذشته است اما با تحریمهای شدید کاری می کنیم که این مملکت خود از درون بپوسد …. بنظر می رسد که جناب ” حمزه پور ” اکنون که از ملاقات با ” ترامپ ” خوشحال و راضی بر گشته است از وی قول حمله نظامی به ایران را گرفته است . گویا که  مزه حمله نظامی به عراق و جنگ داخلی در سوریه ، برای جنگ طلبان ایرانی بسیار لذیذ آمده است و اکنون در اشتیاق حمله نظامی به ایران در انتظار بر روی کار امدن ” ترامپ ” لحظه شماری می کنند .

entekhabat2

موضوع اینستکه دسته ای ازایرانیان که از دموکراتها و مشخصا ” اوباما ” و عدم حمله نظامی به  سوریه و باز کردن باب گفتگو با ” حکومت اسلامی ” دل خوشی ندارند ، فکر می کنند که ” کلینتون ” با کمی نوسان  سیا ستهای ” اوباما ” را ادامه داده  و اینان نخواهند توانست سیاست تغییر رژیم را با کمک بمباران ایران و مردمش از وی انتظار داشته باشند . اشتباه اینان اینستکه 1- آمریکا توان درگیر شدن در هیچ جنگ بزرگ دیگری را ندارد 2 هیچ حمله نظامی به سرنگونی ج.ا. منجر نخواهد شدو تنها به وقوع جنگ داخلی  و تجزیه احتمالی ایران منجر خواهد شد 3- مردم ایران آنگاه که از دست یازیدن به همه شیوه های مبارزه مسالمت آمیز ناامید شوند خود اشکال مبارزه غیر مسالمت آمیز را بر خواهند گزید و تا قبل از آن تحمیل هر گونه سیاست ساقط کردن مسلحانه با کمک خارجی ها نتیجه عکس ، مستحکمتر شدن رژیم را خواهد داد .

entekhab4

انتخاب هیلاری کلینتون سند دیگری بر پیروزی نظامهای دمو کراتیک و سکولار است

 انتخاب “هیلاری کلینتون ”  به ریاست جمهوری آمریکا از منظر سیاست تبلیعاتی برای نظامهای سکولار- دموکرات ، اقدامی بسیار متهورانه خواهد بود و به جهان نشان خواهد داد که در نظامهای دموکراتیک یک سیاه پوست ، یک زن ، یک مسلمان می توانند به عالی ترین مقامات اجرایی کشورانتخاب شوند.  به پیش بینی من هیلاری بالاتر از 300 رای الکترال را بدست خواهد آورد و رییس جمهوری قدرتمند ترین کشور جهان خواهد شد .  اکنون دیگر کافی است تا نامزد دموکراتها رای مردم فلوریدا  ، میشیگان و پنسیلوانیا را بدست بیاورد تا راه را بر پیروزی  ” ترامپ ” سد کند .

entekhabat3

چرا و کدام دسته از ایرانیان از سیاستهای خاور میانه ای ” اوباما ” ناراضی هستند ؟

مخالفت  عربستان سعودی و اسراییل در مورد سیاستهای خاور میانه ای آمریکا و اوباما که مبتنی بر عدم مداخله نظامی این کشور در سوریه و نهایتا ایران بود بر هیچکس پوشیده نیست . در این ارتباط سازمان مجاهدین خلق که علنا متحد عربستان سعودی است ، سیاست اوباما در ارتباط با حکومت اسلامی را سیاست مماشات نام گذاشته و منتقد جدی آن است ، سیاست مقابل این سیاست یعنی همین سیاست که نام آنرا ” مماشات ” گذاشته اند ، سیاست نتانیاهو است که خواهان بمباران ایران با بمب های سنگر شکن است و یا سیاست عربستان سعودی است که خواهان نا ا من کردن مناطق مرزی ایران توسط ” حزب دموکرات کردستان ایران ” که سیاستی ماجراجویانه و عملا هم شکست خورده است . در این میا ن مثلا ” تلویزیون ایران فردا ” که در همه تحلیل ها و خبر ها بصورت پوشیده جانب ” عربستان سعودی ” را می گیرد ، در انعکاس ا خبار انتخاباتی آمریکا نیز  بشدت یکطرفه و بسود ” ترامپ ” موضع گیری می کند .

entekhabt3

 ” کلینتون “در چه صورتی سیاست خاور میانه ای ” اوباما ” را تغییر داده و به وحدت بیشتر با عربستان سعودی روی  خواهد آورد .

یکی از زمینه های نزدیکی ” اوباما با حکومت اسلامی ، قدرت گیری گروههای غیر قابل کنترل افراطی وهابی – سلفی بود که اروپا و آمریکا به جمهوری اسلامی بعنوان یگانه عامل موثر سرکوب این گرایش در منطقه نیاز داشتند ، اگر داعش در حد بی خطر شدن سرکوب شود ، اگر دولت افغانستان بتواند بخشی از طالبان را پذب کرده و بخشی از آنان را بی خطر کند و وهابیگری افراطی خطری عمده برای بر هم زدن نظم حاکم بر منطقه و تعادل بدست امده میان قدرتهای منطقه ای خاور میانه نباشد و ج.ا . همراه با نزدیکی روز افزون به روسیه ، بیش از حد قوی شود در آنصورت شاهد نزدیکی کاخ سفید با عربستان سعودی خواهیم بود و در چنان حالتی سازمان مجاهدین و متحد وی عربستان سعودی و تلویزیون ایران فردا ، زمینه کار و فعالیت تبلیعاتی بیشتری خواهند یافت . در عین حال اگر ج.ا . در آبهای خلیج فارس دست به ماجرا جویی تحریک کننده بزند ؛ ” آمریکا ”  ممکنست هر لحظه برای حفظ پرنسیپ های سیاسی  – نظا می خود دست به یک حمله کنترل شده محدود بزند ، که در آنصورت بنظر نمی رسد حکومت اسلامی گزینه های زیادی برای پاسخگویی داشته باشد .

تصاویر از سایت صدای آمریکا بخش فارسی گرفته شده است .

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

 

Tagged as: , , , , , , , , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: