سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

عربستان سعودی در پی تسلط بر اپوزیسیون

به وبلاگ » کاوه فرزند ملت » خوش آمدید 

چرا بعضی از ایرانیان از انتخا ب شدن ” دونالد ترامپ ” بوجد آمده اند .3
عربستان در اندیشه  گرفتن انتقام سقوط صدام ازج .ا. بوسیله خود ایرانیان است .

alandgoo

بخش اول مقاله

 بخش دوم مقاله 

بنظر می رسد که  بخش عمده گروههای تبعیدی ایرانی ساکن ” آمریکا ” که خود را حول دو محور اسا سی “سازمان مجاهدین خلق ” و ” شاهزاده رضا پهلوی ” سازمان می دهند ، اکنون بر آن شده اند تا سناریویی را که ا پوزیسیون دولت عراق در زمان ” جرج بوش ” برای ترغیب ” آمریکا ” به حمله به عراق در پیش گرفتند برای بر خورد با جمهوری اسلامی تکرار کنند . در سال 1998 ” کلینتون ” لایحه آزاد سازی عراق ” را بدلیل ” ممانعت عراق از حضور بازرسان سازمان ملل” لایحهٔ آزادسازی عراق را امضا کرد .مطابق این لایحه بر تغییر رژیم عراق به منظور «بازگشت عراق به خانوادهٔ بین‌المللی» تأکید داشت و طبق آن دولت آمریکا به گروه‌های تبعیدی خارج از عراق کمک مالی می‌کرد. در تعاقب چنین سیاستی بود که” جورج بوش ” در سال 2003 به عراق حمله نظامی کرد و تا سال 2011 که آخرین باز مانده های سرباز خود را از عراق خارج کرد ، نقش مهمی در نابودی سرزمین عراق و برانگیختن نزاعهای قومی و مذهبی و می در آن کشور داشت که جنگ داخلی  بوجود آمده از آن مداخله نظامی  تا امروز هم  در عراق ادامه داشته و منطقه و کل جهان را تحت تاثیر مخرب خود قرار داده است . همه ما با نقش “احمد چلبی ” که جاسوسی وی برای سازمانهای اطلاعاتی آمریکا و اروپا بر هیجکس پوشیده نیست در دادن اطلاعات دستکاری شده و بتحریک ج.ا. به آمریکا برای توجیه حمله نظامی به “عراق ” آشنا هستیم . احمد چلبی بعنوان یک تبعیدی سیاسی شیعه و از سوی “تهران ” به این اطمینان رسیه بود که در صورت سرنگونی “صدام حسین” و با توجه به اکثریت جمعیت شیعیان در آن کشور ، هر حکومتی که در عراق بر سر کار بیاید ، حکومتی  شیعی  خواهد بود .  برای سیاستمدارن تبعیدی شیعه و نارا ضیان از حکومت ” صدام حسین ” در آن دوره تاریخی این موضوع مهم نبو و شاید هم نمی دانستند که بقدرت رسیدن شیعیان و تحت حمایت آمریکا ، به تسلط ج.ا. بر کشورشان ، نابودی دولت مرکزی و جنگ داخلی و تجزیه کشور منجر خواهد شد . در پی حمله شکست  نظامی ” آمریکا ” به ” عراق ” که هر چند توانست دولت صدام را سرنگون کند اما نتوانست دولتمردان مورد حمایت خود مانند ” ایاد علاوی ” را در آن کشور  بر سر کار بیاورد ، ” اوباما ” توانست با هوشمندی فراوان و با توجه با اینکه کشور متبوعش دیگر توان پرداخت هزینه های سرسام آور جنگ عراق را نداشت ، برای حفظ منافع خود در عراق که بخشی ار آن سرکوب گروههای افراطی وهابی – سلفی بود ، ایفای این نقش را به ” ج.ا.” سپرده و نیروهای خود را از آن کشور خارج کند . امروز “اقلیم کردستان” در شمال عراق تشکیل شده است که خود چالشهای اساسی برای کشور ما در مناطق کردنشین  آن بوجود آورده است .در عراق وبر سر ” موصل ” نبرد خانه به خانه در جریان است ، جمهوری اسلامی توانسته  با کنترل بلا منازع بر مناطق شیعه نشین ، چشم انداز بوجود آمدن دولت سراسری سکولار را به ارزویی دست نیافتنی تبدیل کند . صدها هزار کشته ، بر روی کار امدن دولت اسلامی داعش و بوجود آوردن فجایع غیر قابل باور و دهشتناک در قتل و برده داری و سوء استفاده از زنان و دختران و به اسارت فروختن آنان ، همه و همه از اثرات مستقیم حمله نظامی ” امریکا ” به عراق بوده است .

با توجه به این سابقه تاریخی و بدون اینکه بخواهم به  تفاوتهای بنیادی میا ن شرایط اقتصادی – سیاسی و اجتماعی دو کشور عراق و ایران بی توجه باشم ، به بررسی  تشا بهات وضعیت میان آن شرایطی که اوضاع امروز عراق را بدنیال ۀورد می پردازیم .

 عربستان سعودی بازنده اصلی تحولات اخیر منطقه ای یک دهه اخیر خواهد بود  .

سعودی ها که در به چالش کشاندن تسلط شیعیان متحد ” تهران  ” در بغداد و دمشق و یمن و بحرین  و لبنان که درهر کشور بدرجات مختلف یا بر قدرت سیاسی مسلط هستند و یا از فعالترین اقشار سیاسی کشور های خود هستند ، موفقیتی نداشته اند و حضور نظامی آنان تنها در یمن ،اقتصاد نفتی آنان را به سکته انداخته است . حزب الله متحد نه گوش بفرمان  ” تهران ” در لبنان یکی از مهمترین نقاط استراتژیک و ژئو پولیتیک دنیا نیروی اصلی تشکیل دهنده دولت آن کشور است و تقریبا با سعودی ها ارتباط فعالی ندارد ، شیعیان حوثی در یمن در هر حال و بزودی نیروی اصلی تشکیل قدرت سیاسی در آن کشور حواهند بود ، بشار اسد متحد گوش بفرمان ج.ا . قدرت برایند نیروهای بین المللی فعال در سوریه هستند و حتی ” ترامپ ” نیز به ادامه و بقای ” بشار ” در قدرت نظر دارد . امید عربستان سعودی برای بوجود آوردن خلیفه گری داعش در عراق و سوریه با توجه به توحش این نیرو و عدم توان کنترل این نیرو از سوی ” سعودی ها ” ، به نا امیدی گرایید . بگذاز ” علیرضا نوری زاده ” در بر نامه های ” خانه پدری ” ، بخواهد با هزار قسم و آیه اثبات کند که خلیفه ابو بکر بغدادی ، دشمن سعودی ها است ، اما از یاد نیرده ایم که اسناد تحویل صدها دستگاه تویوتای صحرایی از سوی شیوخ سعودی و قطر به داعش ، اکنون دیگر نقل هر مجلس است . سعودی ها در پس ناامیدی از بقای داعش و خلیفه گری اش بود که بفکر استفاده از نیروهای ایرانی ضد حکومت اسلامی مستقر در آمریکا ومنطقه افتادند . شاید اگر داعش  در منظقه و در ادراه مناطق تحت نفوذ خود دست به توحش نمی زد ، شاید اگر تروریزم داعش تا به قلب ” نیس ” در فرانسه و ” بروکسل ” و ” اورلاندوی ، راه نمی یافت ، اوباما و اروپا عزم بر خورد قاطعانه تر با این گروه تروریستی را جزم نمی کردند . شاید اگر ” داعش ” اردو گاههای تربیت نیرو در افغانستان و درست در مرز تر کمنستان و ازبکستان ، ایجاد نمی کرد روسیه به صرافت خفه کردن این گروه در لانه خود یعنی ” رقه ” نمی افتاد . در پی نا امیدی از ادامه حیات داعش بعنوان ” خنجری در پهلوی ج.ا.” است که عربستان سعودی به فکر دادن نقش داعش برای ایجاد نا امنی در ایران به ” حزب دموکرات کردستان ایران ” می افتد . در پی این نا امیدی است که ” ترکی الفیصل” در همایش سالانه ” مجاهدین خلق ” در پاریس شرکت می کند و همراه یا حاضرین در گرد همایی  فریاد ” الشعب یرید اسقاط النظام ” سر می دهد . در پی این نا امیدی است که تلویریون ایران فردا به مدیریت ” علیرضا نوری زاده ” که اکنون دیگر بعنوان متحد ” سعودی ها ” شناخته می شود ، فعال و فعالتر و در پی ایجاد ارتباط و دوستی میان طرفدران شاهزاده و عربستان سعودی دارد . 

 

عربستان در اندیشه  گرفتن انتقام سقوط صدام ازج .ا. بوسیله خود ایرانیان است .

 

با این مقدمات می توان نتیجه گرفت که اکنون عربستان سعودی سعی دارد با ایجاد اتحاد با مجاهدین خلق و شاهزاده رضا پهلوی و حزب دموکرات کردستان ایران از اینان بعنوان در خواست کنند گان از جامعه بین المللی برای وادار کردن ج.ا . به بر گزاری انتخابات آزاد و رفراندوم ، به اینان همان نقشی را بدهد که  جمهور ی اسلامی  در تحریک امریکا  به حمله به عراق به ” احمد چلبی ”  داد . یعنی شا هزاده و خانم مریم رجوی و مصطفی هجری  در حال تبدیل شدن به احمد چلبی های عربستان سعودی برای کشور خود ایران بوده و در صورتیکه تلاشهای اینان برای اقدام نظامی ” امریکا ” بر علیه ج.ا. به نتیجه برسد ، که ایران نیز بمانند عراق بدامان جنگ داخلی و بقدرت رسیدن نیروهای واپسگرای متحد عربستان سعودی در بلوچستان و شاید کردستان و نیروهای جدایی طلب در” آذر بایجان ” و ” خوزستان ” شود ،  که ایران میدان تاخت و تاز مستقیم نظامی روسیه که در چنان صورتی و قطعا همراه با بحشی از ایرانیان ، به تسلط بر بحشهایی از ایران دست خواهد زد و نهایتا  برنده اصلی چنین احتمالاتی ، عربستان و امریکا بوده و بازنده آن ایران و ایرانی خواهند بود ، این سه گروه عمده به لعنت ابدی ملت ایران دچار خواهند شد ، چنان که امروز ، تحریک کنند گان عراقی که جاده صاف کن تهاجم خارجی به کشور خود شدند در میان مردم عراق ابرویی نداردند و برنده اصلی آن تها جمات آمریکا و حکومت اسلامی ایران بودند .

سازمان مجاهدین خلق و حزب دموکرات کردستان عراق و شاهزاده رضا پهلوی در همراه شدن با عربستان سعودی و نیروهای جنگ طلب آمریکایی ، به راه بی بازگشت اعتماد به امریکا و عربستان سعودی برای دخالت دادن آنان در مسائل ایران افتاده اند و اگر طرحهای آنان اجرایی شود به نتایج فوق الذکر احتمالی منجر خواهد شد ، مهر پایانی بر حیات سیاسی این گروهها نیز خواهد خورد .

آیا ” ترامپ ” به دام  طرحهای ماجراجویانه عربستان وشاهزاده و مجاهدین خلق  خواهد افتاد ؟

از زمان حمله ” آمریکا ” به ” عراق ” بسیاری از عوامل موثر در حمله نظامی  احتمالی ” امریکا ” و ” ناتو ”  به یک کشور خاور میانه ای تعییر کرده است 1حضور پر قدرت روسیه و عزم جدی ” ولادیمیر پوتین ” برای دخالت جدی نظامی در در گیری های منطقه ای و داشتن انگیزه قوی این کشور برای حمایت از ج.ا. بعنوان کشوری که تعیین کنند گی اساسی بر حیات سیاسی فر هنگی بر آسیای میانه که پشت جبهه طرحهای ” اورآسیایی ” روسیه هستند .2-  چشم انداز نزدیکی ترکیه به روسیه و چین که طبیعتا نزدیکی هر چه بیشتر این کشور را به ایران  و در همان حال دوری این کشور را از عربستان سعودی در پی خواهد داشت 3- وضعیت ناهنجار اقتصادی واجتماعی و شکاف  قابل توجه در مدیریت سیاسی آمریکا ف تا حدی که ” باراک اوباما ” اعلام کرده است که اگر ” ترامپ ” بخواهد بطور جدی ، ارزشهای ” آمریکایی ” را زیر پا بگذارد با وی مخالفت علنی خواهد کرد که این خود بمعنی کشاندن توده های هوادار خود به خیابانها برای به چالش کشاندن وی است .

4 مشاهده وضعیت فاجعه بار جنگ در منطقه  و سرازیر شدن میلیونی پناهندگان بسوی اروپا و چشم انداز بحران های سیاسی – اجتماعی  در اروپا که در پی خروج ” انگلستان ” از این اتحادیه انجام گرفت ، اروپا را از هر گونه تشویق به جنگ با ج.ا. باز خواهد داشت .

 در مجموع  بنظر می رسد که چشم انداز حمله نظامی آمریکا به ایران قوی نیست ، اما گروههای اپوزیسیونی  فوق الذکر سعی در نواختن بر طبلهای جنگ کرده و نتیجتا ، عربستان سعودی با توان بالاتری امکان استفاده از این فضا را در امتیاز گیری از ایران را خواهد داشت .

اما وظیفه ما ایرانیان حساسیت نسبت به صدور هر قطعنامه احتمالی که بتواند راه را برای تهاجمات بیشتر نظامی و تحریمهای اقتصادی که در کنار اداره پر از فساد و اختلاس ، حکومت اسلامی بیشتریم فشار را بر مردم خواهد آورد می باشد . براه انداختن حرکات اعتراضی  همگانی بر علیه شعارهایی که می تواند به دخالت بیگانه بر کشورما ن منجر شود ، افشای روابط پشت پرده گروههای اپوزیسیونی فوق الذکر و تحلیل این نوع ارتباطات وظیفه است که هر کدام از ما ایرانیان بعهده داریم .

**************************************************

نوشته های اخبر

 

Tagged as: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: