سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

روایت تکان دهندهٔ شاهدان عینی از حادثه قطار تبریز ـ مشهد

 

 

Repost from Facebook page Freedom Messenger – Ghasedane Azadi

 

در پی برخورد شدید دو قطار مسافربری در ایستگاه هفت‌خوان سمنان، پنج مأمور راه آهن و 39 تن از مسافران کشته و بیش از 79 نفر نیز زخمی شده اند. (فیلم زیر)

خبرگزاری ایرنا به نقل از معاون امداد و نجات استان سمنان نوشت که اجساد کاملا سوخته‌اند و شناسایی آنها بسیار سخت است و شرایط سختی در محل وقوع حادثه وجود دارد.

در همین حال مسافران قطار متوقف‌شده (قطار دوم تبریز- مشهد) نسبت به اطلاعیه روابط عمومی راه‌آهن واکنش نشان دادند و اعلام کردند: تا این لحظه نه لباس و نه غذای گرم‌ بین مسافران‌ توزیع نشده است

در این اطلاعیه آمده بود، با توجه به مسدودی محور خط آهن تهران -‌ مشهد پس از برخورد 2 قطار مسافری ایستگاه هفت‌خوان، تدابیر و اقدامات لازم به منظور رفاه حال مسافران در راه مانده و جابه‌جایی هر چه سریع‌تر آنها در دست انجام است.

به دنبال انتشار این اخبار بین مسافران قطار دوم تبریز – مشهد، مسافران طی تماس‌های تلفنی با خبرگزاری فارس در تبریز اعلام کردند تا این لحظه نه غذای گرمی توزیع شده و نه لباس!

مسافران تماس‌گیرنده که عصبانی بودند گفتند، چرا مسئولان وقتی کاری انجام نشده است اعلام می‌کنند انجام شده است؟

صبح امروز 5 آذر طی سانحه ای در محور سمنان – دامغان و در ایستگاه هفت خان؛ یک حادثه ریلی باعث برخورد دو قطار مسافربری شد که در نتیجه 4 واگن از ریل خارج و دو واگن دچار حریق شدند.

معاون امداد و نجات استان سمنان گفته: با توجه به بارش برف و یخبندان و دسترسی سخت به محل، عوامل آتش‌نشانی با تأخیر رسیدند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون عوامل آتش‌نشانی در حال اطفای حریق واگن‌ها هستند و بعضی از قسمت‌های قطار در حال سوختن است.

استاندار سمنان در خصوص حادثه برخورد دو قطار مسافربری اظهار داشت: قطار مسافربری سمنان که به سمت مشهد در حرکت بود از پشت سر به قطار تبریز برخورد می‌کند که طی این اتفاق دو واگن از قطار تبریز آتش می‌گیرد و لکوموتیو و 4 واگن از قطار سمنان از ریل خارج می‌شود.

وی افزود: آنچه که می‌توان احتمال داد این است که لکوموتیو قطار تبریز به دلیل شدت سرما یخ زده و این قطار مجبور شده در 4 و نیم کیلومتری از ایستگاه متوقف شود.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: