سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

وقتی که “گلشیفته فراهانی ” ، اقلیم کردستان عراق را “کردستان آزاد ” اعلام می کند .

parcham2

به وبلاگ ” کاوه فرزند ملت ” خوش آمدید 

 موضوع از این قرار است که ” گلشیفته فراهانی ” همانی که تمام نارضایتی اش از جمهوری اسلامی در مورد سرکوب حقوق زنان را  بمحض رسیدن به دنیای آزادش در برهنه کردن خود و نشان دادن تمام زوایای پنهان و آشکار بدنش نشان داد و به قول جناب ” عالی پیام ” ( هالو )  جمهوری اسلامی را بعداز قرار مغزها بعداز قرار مغزها با موضوع ” فرار مم…. ها  هم ” روبرو کرد که البته این حرکت  ها و نمایش تن و بدن و حتی دل و قلوه هم  هم  حق ایشان  بود و آزادی اشان در انتخاب ، اخیرا برای فیلم برداری به ” اقلیم کردستان عراق رفته بوده است و بعد از بازگشت در مصا حبه ای با یک تلویزیون فرانسوی در مقابل سئوال مصاحبه کننده که از وی در مورد رفتنش به ” کردستان عراق ” می پرسد ، وی می گوید : نگویید کردستان عراق ، بگویید “کردستان آزاد ” و از این منطقته خودمختار بعنوان کشوری دموکراتیک و آزاد نام می برد . بنظر می رسد که ایشان به تضادها موجود بین گروههای سیاسی و سرکوبی که ” بارزانی ها ” برای دور نگهداشتن دیگر گروههای سیاسی از قدرت براه انداخته اند بی خبر هستند ، علاوه بر آن ایشان نمی دانند که در پشت به کار بردن عبارات ” کردستان آزاد ” و یا اقلیم کردستان عراق ” چه ماجراها و اختلافهایی خوابیده است .

بهتر است هر فرد و وابسته به هر صنف و گروه اجتماعی ، به مسئولیتهای خود در ارتباط با آن گروه اجتماعی که به آن متعلق است فکر کند و خود را وارد هر ماجرایی که به وی مربوط نیست نکند . ایشان به هنر پیشگی خود بپردازد قطعا بهتر است . شاید با معروفیت در این صنف ، محبور نباشد مانند بی هنران ، با برهنه کردن تن و اندام خود ، برای خود معروفیتی بخرد .  نامیدن ” اقلیم کردستان عراق ”  تحت عنوان “کردستان آزاد” برای ما ایرانیان چندان خوشآیند نیست و یادآور خاطره تلاشهای جدایی طلبانه گروههای جدایی طلب کرد است  و اکنون هم بکار برندگان این اصطلاح که ” گلشیفته ” بکار برده اند در ایران ، خوا هان پیوستن کردستان ایران به ” کردستان عراق ” هستند . خانم ” فراهانی ” سرت به کار هنری و هنر پیشگی و…… باشد و در مسائلی که در مورد آنها اطلاعات کافی ندارید دخالت نکنید .

ترجمه متن مصاحبه ” گلشیفته ” با تلویزیون فرانسوی :

 

مجری: عصر بخیر .

گلشیفته: عصر بخیر .

مجری: مرسی که با مایی

شما این فیلمو در کوهستانهای بسیار زیبای کردستان عراق فیلمبرداری کردید .

الان میریم نقشه رو ببینیم برای اینکه به درستی موقعیت این محل که هم اکنون یک ناحیه مستقل عراقه رو مشخص کنیم

امروزه موقعیت کنونی کردستان عراق چیه ؟ .

.گلشیفته: امروزه نمیگن کردستان عراق میگن کردستان آزاد

بخصوص اونجا اصلا ندیدیم بگن کردستان عراق … برای اینکه دیگه قسمتی ازعراق نیست و کردستان آزاده … .

مجری: فیلمو بدون نگرانی و مشکل گرفتید ؟

گلشیفته: نه نه ، هیچ مشکلی نبود .

اونجا یه رژیم کاملا دموکراتیک وجود داشت .

آدمهای چپی و راستی و حتی مسلمونها و مذهبی ها حق دارن همه ی حقوق و همه ی این چیزاشونو داشته باشن ( منظور حجاب و مراسم مذهبی و … ) .

Tagged as: , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: