سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

شش علامت هشدار دهنده که “ترا مپ ” و مشاورانش در حال زمینه سازی برای حمله نظامی به “ایران ” هستند .

parcham2 

 به وبلاگ » کاوه فرزند ملت » خوش آمدید 

در اوائل  سال میلادی جاری یعنی حدود یک ماه پیش ، سناتور ” السی هاستینگس ” لایحه ای به ” کنگره آمریکا ” ارائه داه است که در آن خواهان دادن اختیار بکار بردن نیروهای مسلح بر علیه ایران ، بدون تصویب کنگره است .

alandgoo

1:  طرح حمله به 7 کشور در 5 سال :کشور هایی که ورود مسلمانان تبعه آن کشور ها به آمریکا ممنوع شده است ، کشورهایی هستند که از سال 2000 ببعد مورد حمله نظا می ” ایالات متحده آمریکا ”  و یا ” ناتو “قرار گرفته اند . عراق ، سوریه ، لیبی ، یمن ،سومالی ، سودان . هفتمین کشور ” ایران ” است که هنوز مورد حمله قرار نگرفته است . جالب توجه است که نام دو کشور ” تروریست خیز ” منطقه در میان این هفت کشور نیست .  از یاد نبریم که در سالهای پیش ژنرال ” وسلی کلارک ” از برنامه “پنتاگون ” برای حمله به هفت کشور پرده برداشته بود . از این هفت کشور تنها به ایران  و لبنان حمله نشده است !

2- تبلیغات عوام فریبانه و تحریک کننده :

الف : کابینه ” ترامپ ” به تبلیغات عوام فریبانه ای تحت این عنوان دست زده است ” ج.ا. میلیاردها دلار پول آمریکا را به غارت برده است ” این عنوان دقیقا برای تحریک عوام بکار برده می شود .

ب :در ادامه تبلیعات جنگ طلبانه اعلام می شود که ایران به شلیک یک موشک ” بالیستیک ” دست زده است و آنرا نقض” بر جام ” اعلام می کنند . علیرغم اینکه سازمان ملل اعلام می کند ، این ازمایش موشکی تناقضی با ” بر جام ندارد ، مایکل فلین مشاور امنیت ملی جنگ طلب ، اعلام می کند که این آزمایش خلاف تعهدات ایران در” برجام “است و  “ایران ” را بعنوان کشوری که باید “زیر کنترل دقیق ” قرار بگیرد اعلام می کند 

” شان اسپایسر ” سخنگوی کاخ سفید  ، بدروغ اعلام می کند که یک کشتی آمریکایی مورد حمله ” ایران ” قرار گرفته است ، در حالیکه کشتی که مورد حمله قرار گرفت متعلق به عربستان سعودی و حمله کنند گان نیز ” شورشیان حوثی ” بودند.

3: در پی اعلام ” مایکل فلین ” مبنی بر لزوم ” زیر ذره بین قرار گرفتن ” ایران ،  سندی از ” انستیتو بروکینگز ”  با نام ” بهترین راه بسوی ایران ” مورد اشاره قرار می گیرد که در آن گفته شده بود که بهترین زمان حمله نظامی به ایران ، وقتی است که یک معاهده بین المللی که ایران نیز متعهد به اجرای آن شده است ، از سوی ایران ، نقض شود ، این سند معتقد است حمله نظامی به ” ج.ا.” در چنین شرایطی مورد حمایت بین المللی قرار گرفته و احتمال مخالفت با ان بسیار کم است

4- ” دولت ترامپ ” ا عمال تحریمهای جدیدی ” بر علیه ایران را اعلام می کند و ” فدراسیون روسیه ” این تحریمها را  ” مخرب ” ، ” غیر سازنده ” و ” مخالف روح بر جام ” اعلام کرد .

5- متعاقب این موضع گیری ” روسیه ” ، نماینده ” آمریکا ” ، در ” سازمان ملل ” اعلام می کند که ” آمریکا عملیات ” روسیه ” در اکراین را محکوم کرده و در این مورد در کنار مردم ” اکراین ” است ، که قریب به 3 سال است که تحت اشغال روسیه بوده و از  عملیات نظامی این کشور در رنج هستند و تا زمانیکه حاکمیت ملی ” اکراین ، از سوی ” جدایی طلبان ” تحت حمایت روسیه مورد تهاجم قرار گرفته است ، این بحران نیز ادامه خواهد داشت .

6- در اوائل  سال میلادی جاری یعنی حدود یک ماه پیش ، سناتور ” السی هاستینگس ” لایحه ای به ” کنگره آمریکا ” ارائه داه است که در آن خواهان دادن اختیار بکار بردن نیروهای مسلح بر علیه ایران ، بدون تصویب کنگره است .در نظر دا شته باشیم که ” ترامپ ” در مراسم معارفه اش اعلام کرد که  قصد دارد برای با زداشتن ” ایران ” و ” کره شمالی ” از ” حمله موشکی ” به ” خاک ایالات متحده آمریکا ” ، به باز سازی و نو سازی توان موشکی کشورش (آمریکا ) بپردازد . با توجه به کابینه ضد ایرانی ” ترامپ ”  ، تصویب احتمالی چنین لایحه ای به معنای دادن چک سفید امضا به وی و ژنرال هایش برای اقدام به جنگ بر علیه ایران است . بخودی خود معلوم است که ادعای حمله موشکی ایران به امریکا ، ادعای مسخره ای بیش نبوده و در راستای تبلیعات عوامفریبانه صورت می گیرد .

” دونالد ترا مپ ”  و مشاوران جنگ طلبش ، که راه حل رهایی از بحران های اقتصادی – اجتما عی ، کشور “آمریکا ” را انداختن تقصیر به گردن دیگر کشورها مثل ” مکزیک ” که تراز منفی ” آمریکا نسبت به این کشور منفی بیست درصد است و یا کشور ” چین ” که سالانه چند صد میلیارددلارنسبت به این کشور تراز منفی دارد می دانند و بجای پیدا کردن راه حل اساسی و بر چیدن پایگاههای بیشمار نظامی  و پر خرج خود در کشورها ی دیگر به ساختن دیوار در مرز مکزیک و یا تشنج آفرینی به روابط با “چین ” دست می زنند .

” آمریکا”  از دیگرسو، در یک دهه اخیر ، در خاور میانه ( عراق ، لبنان ، سوریه )   و افغانستان ، دچار شکستهای سنگین نظامی – سیاسی شده و تقریبا در هیچ یک از این کشورها به اهداف  سیاسی – نظامی خود حتی بطور نسبی  نرسیده است . حدود نیمی از خاک افعانستان در دست طالبان است ، در عراق نیرو های حشد الشعبی به ارتش ” آمریکا ” اجازه ورود به موصل نمی دهند ، لبنان تقریبا در دست حزب الله است که دشمن اسراییل متحد استراتژیک ، ” آمریکا ” است و در مذاکرات بر گزار شده در شهر ” آستانه ” ، آمریکا نماینده موثری ندارد و در مقابل در همه این کشور ها ، حکومت اسلامی است که جای خالی نفوذ سنتی آمریکا را پر کرده است .

  دونالد ترامپ و مشاورانش ، ” جیمز متیس ”  وزیر دفاع ، و  ” مایکل فلین ” مشاور امنیت ملی که اساسا  دو شخصیت نظامی هستند که با توجه با اظهاراتشان ، فاقد نگرش سیاسی به مسائل  روز جهان  امروز هستند  ، راه حل همه شکستهای منطقه ای کشور متبوع خود را سیاستهای ج.ا. دانسته و  به زمینه سازی برای دست زدن به یک حمله نظامی به ” ایران ” مشغول هستند . همانطور که با ساختن دیوار در مرز با ” مکزیک ” مشکل کسری تراز تجاری ” آمریکا ” با مکزیک حل نمی شود و با حمایت از ” تایوان ” منفی تراز چند صد میلیاردی این کشور با “چین ” حل نخواهد شد ، با حمله به ” ایران” نیز شکستهای  منطقه ای ” آمریکا ” حل نخواهد شد و همانطور که در پی حمله آمریکا به عراق و لیبی و افعانستان ، آمریکا دچار شکستهای سخت در این کشور ها شد ، با حمله احتمالی به ایران نیز ، آمریکا مجبور خواهد شد بطور کامل این منطقه استراتژیک را برای همیشه  ترک کند در حالیکه آنچه از خود در منطقه بجای خواهد گذاشت کشور هایی ویران شده ودر افتاده به ورطه جنگ های قومی و مذهبی و داخلی و سیر مهاجران وبیخانمانها ست .

آمریکا درحال حاضر در حال آماده سازی شرایط ذهنی برای دست یازیدن به این خیانت بزرگ به مردم ما و منطقه است ، هر چند که آماده سازی برای دست زدن به یک طرح بخودی خود به معنای  موفق شدن به اجرای آن نیست . 

*********************************************************************

تحلیل سیاسی هفته 

» دونالد ترامپ » ،» مار شرور» است یا » مردم ایران » ؟

آقای ” نتا نیاهو ” شما دوست مردم ایران نیستید ! پاسخی به پیام نخست وزیر اسراییل به مردم ایران

به این چند دلیل قوی عوامل» جبهه پایداری » و » عماریون «، قاتل » آیت الله رفسنجانی » هستند .

به این چند دلیل قوی هاشمی رفسنجانی به قتل رسیده است

هاشمی رفسنجانی » امید چه کسانی بود و کدام نیروها از درگذشت وی سود می برند ؟

 

Tagged as: , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: