سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

معرفی و مقایسه دو بمب غول پیکر سنگر شکن روسی و آمریکایی

 

parcham2

به وبلاگ کاوه فرزند ملت خوش آمدید

 

بمب  خلاءروسی پدر بمب ها  در مقایسه با بمب آمریکایی مادر بمب ها

 

ا معرفی و مقایسه دو بمب غول پیکر سنگر شکن روسی و آمریکایی ، قابل ذکر است که تاریخ این رپرتاژ اوائل سال 2016 و بهار 1395 است . ترجمه و ارائه این گزارش فقط با هدف آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بوده و نباید بعنوان طرفداری از هیجیک از دونیروی این مسابقه تسلیحاتی خطرناک تلقی شود .

در میان سلاحهای مورد استفاده  نیروهای مسلح فدراسیون روسیه ، بزودی  سلاحی ظاهر خواهد شد  که می تواند رقیب یک بمب اتم باشد که دارای بهترین ویژگی های منحصر بفرد است .

ویژگی های این سلاح مخفی که حتی نامگذاری نشده است . قدرت انفجاری این سلاح جندین برابر انواع مشابه خود است . اکنون به معرفی ای این اسلحه قدرتمند می پردازیم .

در این تصاویر شما ، یکی از قدرتمندترین سلاحهای جهان در نوع خود را مشاهده می کنید . می توان آنرا  ” بمب تمام خلاء روسی ” نام نهاد . اسلحه وحشتناک تر از این را فقط ” سلاح اتمی ” می دانند . انفحار این بمب موجودات زنده را نابود کرده اما  به تاسیسات و امکانات آسیب جدی نمی رساند وفرق آن با بمب اتم اینستکه در اطراف خود آلودگی زیستی و تشعشعات رادیو آکتیو بوجود نمی آورد یعنی فقط انفجار چند عدد از این بمب ها قدرت پاکسازی منطقه ای بوسعت یک شهر را از افراد دشمن دارد و نیروهای ما می توانند براحتی وارد آن منطقه شده و تاسیاست را که آسیب های بسیار مختصری دیده اند بتصرف خود در اورده ، باز سازی نمود و مورد استفاده قرار دهند .

مکانیزم عمل این بمب به این صورت آغاز می شود که : ابتدائا این بمب از بمب افکن ویژه ای که برای حمل آن ساخته شده است پرتاب می شود ، بعد از قرار گرفتن در ارتفاع معینی ” هوا” و ” ” اکسیژن ” موجود خود بعنوان چاشنی انفجاری  بمب عمل کرده و انرا منفجر می کنند . بمب در منطقه  بالای سر دشمن منفجر شده و بر اثر این انفجار ماده انفجاری دیگری در منطقه پخش و گسترده می شود . این ماده انفجاری بصورت یک ابر سمی منطقه وسیعی را در بر می گیرد . مکانیزم بوجود آمدن ابر سمی ، ترکیب ماده سمی موجود در بمب با اکسیزن موجود در هواست که بسرعت در منطقه ای وسیع منتشر خواهد شد. هوای مسموم تمام ساختمانها ، زیر زمینها و مناطق امن و حفاظت شده را در خود می گیرد . به مجرد ظاهر شدن ابر انفجار اولیه ، چاشنی دوم وارد عمل می شود ،، این چاشنی انفجاری برای عمل کردن به اکسیژن نیاز داشته و بعد از انفجار نیز اکسیزن موجود در سطح زمین را سوزانده و در اطراف خود وشعاع عملیاتی خود ” محیط ” خلاء بوجود خواهد آورد . خلاء بوجود آمده آنقدر قوی است که مویرگهای اندامهای تنفسی و شش موجودات زنده در شعاع عملیاتی بمب را منفجر می کند .

ماده ای که در تولید این بمب بکار گرفته شده است ، دارای قدرت بسیار بالای  ترکیبی با هوا بوده و بعد از ترکیب  تمامی منطقه را در بر می گیرد ، ساختمانها ، انبارها و زیر زمین ها را . باد این ماده سمی را با خود به کوهها و دشتهای اطراف خواهد برد و هیج موجود زنده ای از آسیب آن در امان نخواهد بود .

ویژگی این بمب خلاء  ایجاد موج انفجاری قدرتمند و ایجاد حرارت وحشتناک در اطراف محل انفجار خود است . این دو هر چه را در نزدیک محل انفجار است نابود می کنند اما در شعاع دورتر ، تمامی ساختمانها و تاسیسات دست نخورده باقی مانده و قابل استفاده  مجدد نیروهای ما خواهند بود .

حالا به معرفی این دو بمب غول پیکر  آمریکایی و روسی می پردازیم : این بمب غول پیکر آمریکایی معروف به مادر بمبها ” موآب ” است . انفحار اولیه در نزدیکی زمین صورت گرفته . انفجار اصلی آن در اثر برخور با زمین منفجر شده و می تواند تا عمق 300 متری زمین ، نفوذ کرده و در آنجا مخزن اصلی بمب منفجر می شود ، این شکل از انفجار با خود تخریب وسیع محیط اطراف خود را بهمراه دارد . ماده انفجاری تنها بعد از بر خورد با زمین  آزاد شده و بصورت ابر قارچ شکل به اسمان بر می خیزد . متخصصان روسی اطمینان دارند که بمب آمریکایی در اطراف خود نه محیط تمام خلاء که نیمه خلاء بوجود می آورد .در صورتیکه یک بمب خلاء برای ارکیب شدن با ” هوا ” باید نه در سطح زمین که دربالاتر از سطح زمین منفجر شود . یعنی در سطح زمین ” اکسیژن ” کافی برای انفجار کامل  یک بمب خلاء وجود ندارد . این بدانمعنی است که ” مادر بمبها ”  قدرت خود را فقط و اساسا  مدیون  موج انفجار و تخریب محیط اطراف خود بدست می آورد ، این بمب می تواند منطقه ای را که به زمین یا سنگر زیر زمینی آن نفوذ کرده نابود کند ، که طبیعتا این مکانیزم عمل یک بمب خلاء نیست . از نطر وزنی بمب آمریکایی ” موآب ” سنگین تر از همتای روسی خود است . و با توجه به ماده انفجاری بکار گرفته شده در آن گه بسیار حجیم است ، و در برخورد با زمین عمل انفجاری آن صورت خواهد گرفت ، قدرا آن فقط 11 تن ” تی آن تی ” است . در مقابل |”پدر بمبها ” قدرتی معادل 44 تن ” تی ان تی ” بوجود می آورد . این قدرت چهار برابری مدیون بکار گیری تکنیک بالاتر بکار گرفته شده از سوی متخصصین روسی است . این تکنیک منحصر بفرد از هوای موجود در اطراف خود بعنوان چاشنی انفجاری استفاده کرده  در هوا و نه در زمین  منفجر می شود و انفحار در هوا و نه در سطح زمین توان 4 برابری  به “پدر بمب ها” می دهد  و دقیقا به این خاطر است که این مکانیزم وزن کمتر و قدرت تخریب بیشتر را با خود ببار می آورد .

تفاوت دیگر : پدر بمب ها از بمب افکن ویژه خود پرتاب می شود گه توان اوج گرفتن تا ارتفاع 15 هزار متری از سطح زمین را داشته که این سطح ارتفاع این بمب افکن را از شعاع عمل موشکهای زمین بهوا و ضد هوایی ها خارج می کند . حتی اگر ابمب بعد از رها شدن توسط موشک یا ضد هوایی مورد اصابت قرار گرفته و منفجر شود ، ازاد شدن ماده انفجاری آن و ترکیب شدن این ماده انفجاری بازهم هدف را تامین و ابر انفجاری بسرعت در محیط اطراف خود اهداف عملیاتی پرتاب بمب را تامین خواهد کرد . نقطه ضعف بمب آمرکایی دقیقا اینجاست که آن بمب فقط می تواند در منطقه ای که در آنجا دفاع ضد هوایی وجود نداشته عمل کند ، چون پرتاب این بمب توسط یک هواپیمای ” هرکولس ” صورت می گیرد و این هواپیما فقط می تواند حداکثر تا ارتفاع 9000 متری اوج بگیرد که این ارتفاع ، در محدوده عمل بساری از موشکهای زمین بهوا یا دفاع ضد هوایی است . این ارتفاع حتی در محدوده عمل موشکهای دوش پرتاب است . اما توان اوج گیری بمب افکن حامل بمب روسی 15000 هزار متر است و این تکنیک به ارتش روسیه اجازه خواهد داد تا حتی در مناطقی که ضد هئایی های دقیق هم فعال هستند به اجرای عملیات پرتاب بمب معروف به ” پدر بمب ها ” بپردازد .

 

Tagged as: , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: