سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

حمایت از ” حسن روحانی ” را به ” مبازه با ولایت فقیه ” تبدیل کنیم

 

parcham2

 به وبلاگ ” کاوه فرزند ملت ” خوش آمدید 

 

” اصولگرایان ” در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو بر آنند تا جمهوریت در ایران را نابود کرده وبه این خاطر به گرفتن تایید و رای بالا و حداکثری ما مردم برای ادامه طرحهای ضد ملی خود بشدت نیاز دارند، موقعیت جمهوریت در کشورما هیچگاه مانند این روزها متزلزل و ضعیف نبوده است

شواهد بسیاری در دست است که اثبات می کند که  این انتخابات برای دو نهاد اصلی حاکم بر ایران یعنی ” خامنه ای ” و ” سپاه ”  بسیار بیشتر ازصرفا  انتخاب میان دو کاندیدای ریاست جمهوری معنی دارد .

در تمام 4 دهه که از عمر نظام اسلامی حاکم بر کشورمان ایران گذشته است ، تضاد نهادی میان دو قوه ” انتخابی ” ریاست جمهوری و نهاد تحمیلی “ولایت فقیه ” باعث شده است تا انحصار تمام و کمال قدرت در دستان ” ولابت فقیه ” هیچگاه صورت عملی و کامل بخود نگیرد . ” ولی فقیه ” اما این بار وبرای دومین بار  به ترفندی کهنه دست زده است و آن اینکه می خواهد با کمک به انتخاب شدن ” رییسی ” قدرت را بطور انحصاری در دستان خود و اصولگرایان  بگیرد . هر چند که خامنه ای خودرااز اصولگرایان هم برتر دانسته اما برای سرکوب اصلاح طلبان همیشه از آنان یاری گرفته است . یکبار در سال 1388 ، خامنه ای با حمایت از احمدی نژاد شکست سختی در این راه متحمل شد .اما باز این بار با ” رییسی ” در پی تکرار تجربه شکست خورده خود است .

با توجه به طرحهایی که در سالهای پیش از سوی اصولگرایان ، مصباح یزدی و حتی گاها از سوی خود ” خامنه ای ” در مورد احتمال حذف پست ریاست جمهوری مطرح بوده ، با توجه به احتمال درگذشت خامنه ای در چند ماه و آینده نزدیک  ، باتوجه به اینکه  یکی از طرحهای احتمالی ” سپاه ” و ” خامنه ای ” انتخاب جانشین ” رهبر ” در طول حیات ” خامنه ای ” است ، انتخاب شدن” رییسی” بعنوان ” رییس جمهور ” ، گزینه ای است که می تواند تمامی نیازهای این دونهاد قدرتمند رادر این مورد  بر آورده کند . ” ابراهیم رییسی را حتی اگر نتوانند با تقلب و مهندسی انتخابات از درون صندوق های رای بیرون بکشند سعی خواهند کرد تحت عنوان ” احترام به رای اکثریت مردم ” ازاین شکست برای وی کسب وجاهت کنند .

اما اگر ” رییسی” در انتخابات روز یکشنبه انتخاب شود ، زمینه ای برای  حذف مقام ” ریاست جمهوری ” و یا کم رنگ شدن نقش این تنها پست و مقامی که مردم هنوز در انتخاب آن  نقشی دارند ، فراهم می شود .

شکی نیست که  انتخاب شدن  ” رییسی ” در سیاست خارجی ج.ا. تغییرات اساسی بوجود نمی آورد ، چون تا کنون نیز سیاستهای اصلی خارجی این نظام از سوی ” دفتر سیاسی سپاه ” و مشاوران امور بین المللی ” خامنه ای ” تعیین می شده است اما با توجه به سابقه ضد حقوق بشری ” رییسی ” در موضوع کشتار زندانیان در سال 1367 ، کشورهای اروپایی هراز چند گاهی خواهند توانست شمشیر تحریم رابر بالای سر مردم و کشور ما بلند کرده و مشکلاتی برای مردم فراهم کنند . اما در سیاستهای داخلی ، با انتخاب شدن ” رییسی ” که در امور داخلی هیچ طرح وبرنامه ای ندارد و  مجیز گوی بی چون و چرای ” رهبری ” و “سپاه” است  انحصار قدرت در دست ” خامنه ای و سپاه ” تام و تمام شده وسپاه با تمام قدرت در پی سرکوب مخالفان سیاستهای خود و خامنه ای بر خواهد آمد .

البته نباید از این نکته هم غافل بود که که  اگر رییسی انتخاب شود  ممکنست هرچند به احتمال ضعیف که در چند سال آینده شاهد بالا گرفتن تضاد میان وی و خامنه ای هم باشیم ، چه اینکه انحصار طلبی خامنه ای در قدرت حدو مرز نمی شناسد و حتی رییسی را هم به چالش خئاهد کشید ! خود رییسی در یکی از گر دهمایی های انتخاباتی خود از هم اکنون به تهدید متوسل شده و گفت : صندوق سینه من پراز اسرار است و اگر دهان باز کنم هیچکس از من در امان نخواهد بود.

مبارزه با کارگران برای دفاع از حقوق صنفی خود ، مبارزه با زنان برای کسب آزادی های بیشتر ، مبارزه با روزنامه نگاران و روشنفکران که فساد و اختلاس را افشا بکنند ، سرکوب اعتراضات کارگری که در بنگاههای اقتصادی وابسته به سپاه و بسیج و بنیادها شاغل هستند  با انتخاب شدن رییسی بازهم شدید تر خواهد شد . کارگران دفن شده در معدن ” یورت ” که تحت کنترل ” بسیح مستضعفان” بود ، دلیل محکمی بر سیاستهای ضد مستضعف سپاه و خامنه ای و افشاگر تبلیغات دروغین انان در دفاع از فقیران است ..

.آیا با قدرت گیری ” اصولگرایان ” وضعیت معیشت مردم فقیر و دهکهای پایین بهتر خواهد شد ؟

حقیقت اینستکه علیرغم های و هوی و تبلیغات بسیار ” رییسی ” در مورد دفاع از ” مستضعفین ” وی تا کنون ودر مناظره ها هیچ برنامه ای برای بهبود زندگی مردم فقیر ارائه نداده است . آیا وی خواهد توانست حداکثر نیروی کار در ایران را که که بدون قرارداد و یا قرار دادهای سفید امضا کار می کنند را صاحب قرار داد کند ؟ قطعا نه و خودوی هم چنین تعهدی نداده است ، آیا رییسی خواهد توانست 14 میلیون حاشیه نشین شهری را صاحب اولیه ترین حقوق رفاهی خود بکند ؟ می دانیم با توجه به تحریمها و پایین آمدن قیمت نفت  ،ج.ا. اساسا چنین امکانی وجود ندارد .

 تجربه 8 سال ریاست جمهوری ” احمدی نژاد ” مورد تایید ” خامنه ای ” نشان داد که اتفاقا شدید ترین افزایش قیمتها درحد 4،5،6 برابر شدن قیمت اولیه ترین مایحتاج مردم در این دوره صورت گرفته است .

سیاستهای ” خامنه ای ضد ملی و مخرب وحدت ملی است .

” خامنه ای ” بدون در نطر گرفتن نیاز امروز مردم ما که دست یابی به وحدت ملی ” و انسجام هر چه بیشتر همه آحاد مردم است ، اساسا برای تمرکز هر چه بیشتر قدرت در دستان خود و تضعیف نهاد ریاست جمهوری ، ریسک پر مخاطره ای را آغاز کرده است تا در سایه آن بتواند هرمنتقد و مخالف سیاستهای خود را سرکوب و با تامین مالی و تجهیز عقیدتی بخشهایی از فقیرترین هموطنان ما آنان را در صفوف بسیج و بر علیه دیگر بخشهای مردم به دور خود و ” سپاه ” سازمان داده و زمینه یک جامعه بشدت قطبی را که در آن اقشار و طبقات مختلف خود را دشمن یکدیگر فرض می کنند ، زمینه رودروریی بیشتر اقشار و طبقات را فراهم کند.

آیا باید برای فرار از جهنم انحصار طلبی ” خامنه ای ”  به ” روحانی ” رای داد ؟

حقیقت اینستکه ” اصلاح طلبان ” و ” اعتدالگرایان ” بخشهایی از حکومت اسلامی هستندکه بدلایل مختلف فکری و اقتصادی بسیارزودتر از دیگر هوادارن انقلاب اسلامی به عدم توانایی اسلام فقاهتی وشیعی برای اداره جامعه پیچیده امروزین پی برده و سعی در به روز کردن اسلام سیاسی با هدف ماندگاری بیشتر ج.ا. را دارند . این دسته از هموطنان نیز بیشتر  از اینکه غم ایران و مردم وفقیر و مستضعف را داشته باشند به فکر حفظ و دفاع از اسلام و ایدئولوژی خود هستند ، اما باید توجه کرد که مدرن شدن مردم و اقشار و طبقات دیگر جوامع عموما با چنین روند و پروسه ای روبرو بوده است . می توان با اطمینان گفت که بسیاری از اصلاح طلبان و اصولگرایان اولین دسته هایی از میان هواداران انقلاب اسلامی هستند که زمینه دموکرات و سکولار شدن را پیدا خواهند کرد . در عین اینکه می دانیم بسیاری از مشکلات معیشتی مردم با بر روی کار آمدن ” روحانی ” حل نخواهد شد ، اما برای مبارزه با قدرت انحصاری ” خامنه ای ” به روحانی رای خواهیم داد از دیگر سو مگر ” اصولگرایان ” و ” رییسی ” علیرغم تبلیغات پر هیاهوی اشان قدمی برای حل مشکلات معیشتی کارگر و کودک کار و حاشیه نشین شهری بر خواهند داشت ؟ اصولگرایان می ایند تا مشکلاتی بر مشکلات مردم و ملت ما بیفزایند .

خامنه ای و سپاه در پی حذف کامل اصلاح طلبان از مواضع کلیدی قدرت هستند .

” خامنه ای ” در سیمای اصلاح طلبان رقیب قدرتمندی  را می بیند که توانسته اند با آگاهترین بخشهای مردم ما که اتفاقا بر کنترل وزارت خانه هاو ادارات و بیمارستنها و نفت و انرژی هم تسلط دارند ارتباط فعال و سیاسی داشته  از آنان بشدت در هراس بوده و به همین خاطر هم به فکر حذف آنان افتاده است . اصلاح طلبان در حال حاضر یگانه نیروی سیاسی هستند که با حمایت طبقه متوسط ، توان به چالش کشیدن انحصار طلبی های ” سپاه ” و ” خامنه ای ” را دارند ، نیرویی تا به این حد قوی و اجتماعی را نباید از دست داد و در مبارزاتشان آنها را تنها گذاشت .

در مقابل این دو نهاد انحصار طلب در پی تحکیم بلا منازع خود بر قدرت سیاسی هستند .و برای رسیدن به این هدف از مهنئسی انتخابات، تقلب و سرکوب مردمی که بخواهند در مقابل طرح آنان بایستند  ابایی ندارند ، ملت ما همچنان که در انتخابات مجلس و خبرگان نشان دادند با شرکت وسیع خود در انتخابات ریاست جمهوری 96دشمنان وحدت ملی ایرانیان را از ادامه دان روشهای ضد ملی خود به هراس خواهند انداخت .تنها شرکت وسیع و رای به روحانی ” خامنه ای ” را به عقب نشینی تاکتیکی وپذیرش نیرویی بنام ” اراده ملی ”  وادار خواهد کرد .

خامنه ای و سپاه در پی حذف مقام ریاست جمهوری و جمهوریتی هستند که پدران ما از مشروطیت تا کنون برای برپایی آن مبارزه کرده اند . جمهوریت دروازه ای است که فقط با گذر از میان آن امکان رسید به جامعه ای مردم سالار و مدرن  ممکنست .تضعیف جمهوریت خیانت به مبارزات مردم ایران است که از یک قرن پیش شروه و تا کنون ادامه دارد .

این دونهاد قدرتمند ، در پی دست انداختن بر تمام منابع قدرت سیاسی و اقتصادی هستند که خطر سرکوب زن و مرد و کارگر و کشاورزبی حقی را که بخواهد ازحقوق اولیه اش دفاع کند را  بشدت افزایش خواهد داد

” روحانی ” در حال حاضر تنها امکان عملی بری به چالش کشیدن خواست ” خامنه ای ” برای نابود کردن جمهوریت ، انحصار قدرت و ترکتازی ولی فقیه است

به روحانی رای خواهیم داد  و وی را به کاریزمای مبارزه ملت با ولی فقیه تبدیل خواهیم کرد .

 

Tagged as: , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, انتخابات ریاست جمهوری 1392, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: