سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

اخطار ” قاسم سلیمانی” به “مستبد ” و “تنهایی روز افزون ” خامنه ای “

aaaaبه وبلاگ کاوه فرزند ملت خوش آمدید 
🔹اینکه در جامعه مدام بگوییم او بی حجاب و این باحجاب است یا اصلاح طلب و اصولگراست، چه کسی می‌ماند؟ اینا همه مردم ما هستند.
اینکه بگوییم من هستم و بچه‌های حزب اللهی خودم، اینکه نمی‌شود حفظ انقلاب.

به این جملات که “قاسم سلیمانی ” یکی از رهبران درجه اول “سپاه پاسدران ” در مراسم ” روز جهانی مساجد ” که یکشنبه گذشته در تهران برگزار شد دقت کنید ! ایا شما نیز مانند هر تحلیلگر هوشمند دیگر نتیجه نخواهید گرفت که خطاب این جملات به ” علی خامنه ای ” رهبر نظام است ؟

 

🔹اینکه در جامعه مدام بگوییم او بی حجاب و این باحجاب است یا اصلاح طلب و اصولگراست، چه کسی می‌ماند؟ اینا همه مردم ما هستند.

🔹 آیا همه بچه‌های شما متدین‌اند؟ آیا همه مثل هم هستند؟ نه. اما پدر، همه اینها را جذب می‌کند و جامعه هم خانواده شماست.

🔹اینکه بگوییم من هستم و بچه‌های حزب اللهی خودم، اینکه نمی‌شود حفظ انقلاب.

 @qasemsoleimani_ir

این جملات از صفحه تلگرام منتسب به “قاسم سلیمانی ”  نقل شده است ، در بعضی از سایتها جملات بشکلی نقل شده که گویا ” سلیمانی” خطاب به ائمه مساجد این حرفها را می زند که حتی در آن صورت هم خطاب جملات به ” خامنه ای ” بر میگردد ، چون خط مشی ائمه جمعه و ائمه مساجد از سوی بیت رهبری تعیین می شود و براحتی می شود نتیجه گرفت که رهبر پر نفوذ سپاه در این جملات مستقیما ” خامنه ای ” را نشانه رفته است . اما در صفحه تلگرام فوق الذکر جملات بشکلی که می بینید آمده است .  

این جملات بسیار شبیه به جملاتی است که مدتی پیش ، ناطق نوری بزبان آورد و همه می دانستند فرد مورد خطاب او خامنه ای است . شورشی بر علیه خامنه ای در میان نزدیکترین یارانش در حال شکل گیری است .

 

بعد از انتخابات  اخیر ریاست جمهوری در سایتها و رسانه های وابسته به سپاه ، تیترها و مقاله هایی با مضمون نگرش مثبت نسبت به “حسن روحانی ” انتخاب می شود ، نویسنده ای با نام ” زینبت عامری ” در سایت “جوان ” وابسته به سپاه پاسداران  امیدوارانه از “دولت دوازدهم و پاسخ به يك اعتماد بزرگ” سخن می گوید و نویسنده دیگر ( مهران ابراهیمیان) در همین سایت با جملات زیر  بسیار قوی از ” روحانی ” حمایت می کند .

“كمربندها را بايد سفت كرد و روزهاي سخت را بايد مديريت كرد. اين فحواي سخنان رئيس‌جمهور است در دو سخنراني‌اش كه پشت تريبون مجلس مطرح شد. رئيس‌جمهور اين روزها بيش از همه واقع‌گرا شده و شرايط را مطلوب نمي‌بيند. او عينك‌ واقع‌گرايي به چشم زده است و اگر چه برخي طرح اين موضوعات را به عنوان مديريت توقعات مردم ارزيابي مي‌كنند اما از دو جهت قابل تأمل بوده و بايد اميدوار بود”

 حالا به جملاتی از سایت ” رجا نیوز ” وابسته به دلواپسان وعماریون همانهایی که تعدادی از آنها بجرم جاسوسی برای اسراییل دستگیر شده اند توجه کنید تا متوجه شوید ، اختلاف دید دلواپسان با سپاه نسبت به روحانی تا چه اندازه از یکدیگر فاصله دارد .

“آیا دولت دوازدهم از این ویژگیها فاصله میگیرد؟

امنیتی، محرمانه، غیرپاسخگو، ناتوان در اجماعسازیِ داخلی، تکرو، تنها، بیبهره از حمایت و پشتوانه نخبگانی، نقدستیز، حاشیهساز، دارای نگاه ابزاری به حامیان….”

نگاه منفی و پذیرش از روی اجبار ” روحانی ” بعنوان رییس جمهور منتحب رای دهندگان ، میان دلواپسان و خامنه ای مشترک است در صورتیکه سپاه سعی کرده است در برخورد با روحانی ، از این نگرش فاصله بگیرد .

 علت این فاصله گیری را اکنون می توان در ناامیدی ” قاسم سلیمانی ” و بسیاری از اعضای سپاه از دخالت نجات بخش ولایت فقیه و خامنه ای  در سیاست ، پیدا کرد .

” سلیمانی ” و اعضای سپاه پاسداران ، با امید یافتن راه حل برای حل مشکلات اجتماعی ، فقر ، اعتیا د ، نابرابری به اسلام و روحانیت فقاهتی ، اعتماد کردند و اکنون احساس می کنند که در این اعتماد خود ناموفق بوده اند ، وی در بخشی از سخنان خود می گوید ” وقتی از بالا به شهرهای سوریه نگاه می کند گنبد و مناره می بیند و وقتی از فراز سر تهران به این شهر نگاه می کند ، فضایی دیگر را می بیند ” در ادامه وی از رشد لاابالیگری که منظورش جامعه ای بشدت غیر مذهبی است ابراز نارضایتی کرده و گناه را متوجه آنانی می داند که هممه ملت را فرزندان خود نمی دانند و فقظ ” بچه حزب اللهی ” را از خود می دانند .

“اینکه بگوییم من هستم و بچه‌های حزب اللهی خودم، اینکه نمی‌شود حفظ انقلاب”

سپاهیان بشدت از خامنه ای و اصولگرایان ودلواپسان و راه حلهای شکست خورده انان ناامید شده اند . وقتی که ” سلیمانی ” می گوید که :

***************************************

اینکه در جامعه مدام بگوییم او بی حجاب و این باحجاب است یا اصلاح طلب و اصولگراست، چه کسی می‌ماند؟ اینا همه مردم ما هستند.

آیا همه بچه‌های شما متدین‌اند؟ آیا همه مثل هم هستند؟ نه. اما پدر، همه اینها را جذب می‌کند و جامعه هم خانواده شماست.” خظابش به چه کسی جز خامنه ای می تواند باشد

اگر این نگرش ادامه پیدا کرده و سپاه راه نزدیکی به  اعتدال و ” حسن روحانی ” را در پیش گرفته و ادامه دهد ” علی خامنه ای ”  ، ” سپاه ”  متحد پر قدرت خود را از دست خواهد داد.

***************************************

بنظر می رسد ” سپاه پاسداران ” در پی شکستهای اخیر اصولگرایان و خامنه ای و دلواپسان در انتخابات های پی در پی  ، سعی در نزدیک شدن به ” روحانی ” و” جبهه اعتدال ” را تجربه می کند ، شروع نگرش اعتدالی سپاه و بیحاصل یافتن این نگرش هم  زمینه جدایی این نهاد پر قدرت سیاسی – نظامی از روحانیت را فراهم خواهد آورد .

سپاهیان انقلاب در سالهای آینده ، نه تنها به تئوری انقلاب بدون ” خامنه ای و لایت مستبد فقیه ” خواهند رسید که احتمال دارد راه حل مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی را در تئوری ” انقلاب بدون روحانیت ” پیدا کنند . جامعه بشدت متحول ایران ، در چند سال اینده ابستن حوادث سیاسی بسیار دگرگون کننده ای است .

 سپاهیان پاسدار انقلاب اسلامی ، اولین گروه سیاسی – نظامی خواهند بود که راه خود را از استبداد خامنه ای و اصولگرایان ” شکست خورده جدا خواهند کرد . روحانیون حتی اگر دستان وی را هم ببوسند ، نمی توانند از ناامیدی اینان از انقلاب اسلامی جلوگیری کنند . ” سلیمانی ” از مساجدی در مصر و دیگر کشورها حرف می زند که نسبت به تحولات اجتماعی و فقر و فقه و مرگ و میر مردم بی توجه هستند ، جناب سلیمانی ، این حرف شما در مورد مساجد در ایران اسلامی شما هم صدق می کند ، مردم در حلبی اباد ها ، زنانی بخاطر پول شیر خشک ، خود را می فروشندو روحانیون و مساجد از بهترین امکانات اجتماعی و اقتصادی بر خورد دار هستند .

Tagged as: , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, تحلیل سیاسی هفته, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: