سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

“حامد کرزی ” : ” داعش ” عامل مستقیم ” آمریکا ” در افغانستان است !

beiragh

به وبلاگ کاوه فرزند ملت خوش آمدید 

“کرزای” پا را از این هم فراتر نهاده و می گوید : دولت و مردم افغانستان شواهد محکمی در دست دارند که هلیکوپترهای بدون آرم آمریکایی به گروه داعش کمک های نظامی رسانده و انها را تسلیح می کنند .

“حامد کرزی ” رییس جمهور پیشین ” افغانستان ” در مصاحبه ای با ” خبرنکار ” بی بی سی ” ، صریحا اعلام کرد که ” آمریکا در افعانستان از داعش حمایت می کند ”

وی حتی پا را از این هم فراتر گذاشته و گفت که گروه تروریستی داعش در افغانستان  “عامل مستقیم ” امریکا است . خبرنگار از وی سئوال می کند که اگر داعش عامل آمریکا است پس چرا گاها همین گروه ، سربازان آمریکایی را می کشد ؟ ” کرزای ” پاسخ می دهد که ” داعش ” چند سرباز آمریکایی را کشته و در مقابل همین گروه چند دهها و صدها افغان را کشته است . در عین حال باید به این پاسخ “حامد کرزای ” نیز باد این نگته را افزود که ” داعش یک گروه عیر متمرکز راهزن – تروریستی پراکنده است که از عقب مانده ترین توده های منطقه که عموما هم سازمان پذیر نیستند تغذیه کرده و نیرو می گیرد و چنین نیروهایی الزاما سازمان پذیر نبوده و گاها بدون هماهنگی با رهبری ، خود راسا دست به عملیات قتل و حمله می زنند و این واقعیت که خبرنگار آن را مورد پرسش قرار می دهد از حقیقت هماهنگی رهبری ” داعش ” با اهداف ” آمریکا ” در منطقه نمی کاهد .

اکنون سالهاست که شواهدی پراکنده از سوی روزنامه نگاران اروپایی و حتی آمریکایی در مورد بکار گیری گروههای تروریستی از سوی آمریکا  و با هدف ایچاد آشوب و ایچاد تخاصم میان کشور های منطقه مطرح می شوذ . آمریکا این کار را باهدف قانع کردن دولت های ضعیف منطقه برای لزوم باقی ماندنش در خاورمیانه و آسیای میانه و همچنین فروش اسلجه به این کشورها انچام می دهد .

“کرزای” پا را از این هم فراتر نهاده و می گوید : دولت و مردم افغانستان شواهد محکمی در دست دارند که هلیکوپترهای بدون آرم آمریکایی به گروه داعش کمک های نظامی رسانده و انها را تسلیح می کنند .

آمریکا بخصوص بعد از قدرت گیری “ترامپ” بدنبال اهداف ماجراجویانه در منطقه بوده و با چشمداشت به دستیابی به کشورهای اسیای میانه و منطقه قفقاز و تضعیف حضور روسیه در این مناطق ، سعی در تقویت حضور خود در افغانستان دارد . تبدیل آسیای میانه و افغانستان به منظقه درگیری قدرتهای بزرگ ، ریسک بزرگی است که ” ترامپ ” ماجراجو از دست زدن به آن ابایی نداردو روسیه بخاطر موقعیت دفاعی خود در مقابل غرب از افتادن به دام چنین درکیری  می پرهیزد .

هرگونه کشانده شدن درگیری ها از افغانستان به آسیای میانه و بعدتر از در قفقاز، منطقه را با خطر بیدار شدن غول خفته بنیاد گرایی اسلام بدوی و هابی مسلمانان بشدت عقب مانده کشورهای اسیای میانه روبرو خواهد کرد که اگر خود را با تضعیف قدرت دولتهای این منطقه روبرو ببینند در طلب دست یابی به قدرت سیاسی ، به جنایاتی کمتر از داعش ، دست نخواهند زد .

 

Tagged as: , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: