سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

چند تشابه عجیب ” ترامپ” و ” خامنه ای “

 

cropped-130.jpg

بنظر شما مخاطب هوشمند ، وجه اشتراک ” ترامپ” و ” خامنه ای ” در چیست ؟ ممکنست شما هم اکنون که این سطور را می خوانید و یا به صدای من گوش می کنید ، این سئوال را طرح کنید که اصلا مسائل جامعه و کشوری به نام ” آمریکا ” با هزاران کیلومتر فاصله چه ربطی به من و شما ی ایرانی دارد ؟ ممکنست بپرسید گیرم که ” ترامپ ” ارتجاعی است ، ایا این حقیقت کمکی به پیشبرد مبارزه ما با استبداد فقاهتی حاکم بر کشورمان ” ایران ” می کند ؟ سوال بجایی است و من پاسخ مناسبی برای آن دارم .ابتدا به شباهت این دو رهبر سیاسی دوجامعه بسیار متفاوت می پردازیم

 

خامنه ای در ایران کدام گرایش سیاسی – اجتماعی را نمایندگی می کند ؟

امروز دیگر بر هیچکس پوشیده نیست که  رهبری” روحانیت فقاهتی ” بر کشورمان ایران یکی از موانع اساسی دستیابی به آرزوی ایرانیان برای کشوری قانونمدار ، پیشرفته و کشوری که در آن انسانها فارغ از دین و جنس و مذهب و قومیت برابر باشند است .

حتی در همین جمهوری اسلامی هم گرایشات مختلفی  وجود دارند اما” بیت خامنه ای ” و دسته آخوندهای هوادارش که با توجه به ساختار نظام در آن سمت های رهبری و کنترل کننده را دارند از همه همه آن گرایش ها مرتجعتر هستند.

مثلا اصلاح طلبان با حجاب اختیاری مشکلی ندارند و گاها از زبان انها می شنویم که حجاب باید اختیاری باشد که عموما با نعره جنتی و خامنه ای و مصباح یزدی روبرو می شویم که سیل و طوفان و کم ابی از بی حجابی زنان است !

 نماینده زردشتی در شورای شهر مدتها است به کار مشغول است و نه مردم با زردشتی بودن وی مشکلی دارند و نه رییس شورای شهر یزد ، که بناگاه ” جنتی ” این مجسمه سکس وارتجاع ( ایشان در 92 سالگی داماد شده اند )  فریاد  بر می آورد که حضور نماینده زرتشتی در شورای شهر مصداق سلطه غیر مسلمان بر مسلمان است و باید نمایندگی ایشان ابطال شود . رییس شورای شهر اعلام می کند که در صورت ابطال نمایندگی نماینده زردشتی شورای شهر ، وی نیز استعفا خواهد داد .

” احمدی نژاد ” و دانشجویان عدالتخواه و دکتر سعید زیبا کلام از هوادران آتشین سابق نظام ، فریاد شان از ظلم دستگاه قضایی ” صادق لاریجانی ” و فساد مالی ” لاریجانی ها ” به آسمان بلند شده ، اما خامنه ای با حمایت کامل از ” صادق لاریجانی ” ، به ظلمی که از سوی این دستگاه به مردم می رود اعتنا نمی کند .

” قاسم سلیمانی ” در یک سخنرانی از جدا کردن مردم به ” اصلاح طلب” و ” اصولگرا ” شکایت می برد و بر مساوی بودن همه ایرانیان اصرار دارد اما خامنه ای در هر سخنرانی خود بخاطر حفظ  استبداد فردی خود بر کشور  بر تفرقه اندازی میان مردم و سیاستمداران تاکید دارد .

 ” خامنه ای ” و بیت او مظهر استبداد و عقب ماندگی  و خواهان حاکمیت مطلق روحانیت بر ارکان سیاست در ایران هستند و در سال 1396، کشور ما ایران باید مطابق خواست ” شیخ فضل الله نوری ” متعلق به سال 1280 اداره شود و آخوندها بر سیاست و اقتصاد واجتماع حاکمیت مطلق داشته باشند و این عین ارتجاع است .

 دیری نمی پاید که سپاه و اصلاح طلب و عدالتخواه برای هماهنگ کردن خود با عطش مردم برای نوگرایی در سیاست و جامعه بر ” خامنه ای ”  شوریده و بساط ولایت مطلقه فقیه  این جرثومه  فساد و تباهی برای همیشه  از کشور ما رخت بربندد .

 درست ئر همین دوران در ” آمریکا ” ، رییس جمهوری که به مانند ” خامنه ای ” نه بر اساس رای اکثریت رای دهنگان که بر مبنای ساز و کار های بوروکراتیک و اداری  به قدرت رسیده ، می خواهد دوران حاکمیت مطلق ” آمریکایی ” ها بر جهان را که متعلق به سالهای بعد از جنگ دوم جهانی است را احیا کند . ” ترامپ” و آن دسته از آمریکاییان که بسختی به 48% رای دهندگان آمریکایی می رسند نمی خواهند به این واقعیت گردن بگذارند که اکنون و در بیشتر کشورها ، اصل جوامع چند فرهنگی و جهان چند قطبی پذیرفته شد ه است.، اقتصاد جهانی به امری انکار ناپذیر تبدیل شده ، مبارزه با گرمایش زمین امری مسلم و پذیرفته شده در همه جوامع انسانی است اما وی با پافشاری بر خواست اقلیتی قدرتمند و بشدت عقب مانده در آمریکا ، اکنون به اسباب مسخره خاص و عام تبدیل شده است . اکنون وزیر دفاع ، وزیر خارجه ، مدیران نشریات و روزنامه های بین المللی آمریکایی ، همه به منتقدان سیاستهای وی تبدیل شده اند و وی بجای تجدید نظر در افکار احمقانه خود ، برای رسانه ها و وزیر خارجه اش تیلرسون و هر منتقد خود خط و نشان می کشد .

او نیز به مانند ” خامنه ای ” نماینده عقب مانده ترین گرایشات سیاسی و اجتماعی کشور خود است و دیری نمی کشد که این  دو رهبر ، عقب مانده  از پیشرفت زمان از اریکه قدرت بزیر خواهند افتاد .

 اما ربط ” ترامپ عقب مانده ” به مسائل کشور ما اینست که بخش هایی از اپوزیسیون ج.ا. برای مبارزه با نظام ، به ” ترامپ ” دل بسته و با نوشتن نامه و در خواست از وی خواهان کمک او برای آزادی کشور مان ایران می شوند و این خود بیانگر این واقعیت است که این بخش از اپوزیسیون نیز دارای افکاری بشدت ضد مدرن در حد “ترامپ ” و هوادارن نزاد پرست او هستند و با این تشبثات روز تا روز وبیشتر و بیشتر در نظر مردم ایران بی اعتبار شده و باعث تضعیف امر مبارزه بر علیه ج.ا. در نظرمردم می شوند .

 

Tagged as: , , , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: