سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

شیوع استفاده ازواژه “خلیج عربی ” ار سوی مقامات آمریکایی علیرغم در خواست ” شاهزاده ” و “اپوزیسیون “

cropped-cropped-aaaa46.jpgبه وبلاگ کاوه فرزند ملت خوش آمدید 

 

بعد از اینکه “دونالد ترامپ” در سخنرانی اخیر خود در باره ” برجام ” بجای واژه بین المللی ” خلیج فارس ” از عبارت غلط “خلیج عربی ” استفاده کرد ، ” شاهزاده رضا پهلوی “با نوشتن نامه ای به ” دونالد ترامپ” نارضایتی خود را از بکار گیر ی این واژه نشان داد . ” اپوزیسیون ” طرفدار سیاستهای آمریکا  نیز سعی کردند که این موضوه را به اشتباه و اتفاق نسبت دهند .

 

اما وقعیات غیر قابل انکار نشان می دهد که بکار بردن این واژه نه از سر اشتباه و اتفاق که بیانگر سیاستی کلی و عمومی از سوی کاخ سفید برای دامن زدن به تضاد میان کشورهای منطقه است و ” ترامپ ” در این مورد به خواسته ” شاهزاده ” و اپوزیسیون هوادار آمریکا ، اعتنایی نخواهد کرد .

 

 

عجیب است که هموطنان طرفدرا خط مشی منطقه ای ” آمریکا ” از اینکه “کارتر ” در سال 1979 ، متحد و دوست خود ” محمد رضا شاه ” را به پشیزی فروخت درس نگرفته و تا کنون هم براین خیال باطل هستند که ” امریکا” برای مبارزه با جمهوری اسلامی ، از منافع استراتژیک خود ، خواهد گذشت .

 

Tagged as: , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, تحلیل سیاسی هفته, سیاست

1 Response »

  1. نه ترامپ کسی را خرید و نه کارتر کسی را فروخت. نه شاهزاده رضا پهلوی و نه شاه فقید ایران اهل وطن فروشی نبوده و نیستند. این حکومت اسلامی است که منافع ملی ما را را به پیشزتبدیل کرده است تا امروز خلیج فارس به عربی تبدیل شود.
    شاهزاده رضا پهلوی که ارتش ندارد تا به دفاع از ایران بپردازد او تنها می تواند دست به اعتراض بزند و خدا حفظ اش کند که علی رغم انچه مردم ایران با او خانواده اش کرده اند؛ هنوز برای دفاع از منافع ملی ایران دست به اعتراض می زند.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: