سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

” امید ، ورای خشم ” ویژگی اعتراضات مردم ایران بر علیه ج.ا. ، آتش در خیمه گاه ولایت ، امید جنگ طلبان نا امید .

2khtarekhiaban

 

برای ملت های جوان و پر نشاط ، بالاتر از سیاهی هم رنگی هست ، ورای فقر و نابرابری و بیعدالتی در حکومت فقیه بی بصیرت ، ورای نعره جنگ طلبان نومحافظه کار امریکایی وعوامل و نوکران ایرانی تبار انان یعنی سلطنت طلبان ، تنها امید است که چونان خورشید عالم افروزبر فرازراه مبارزان راه آزادی و استقلال و سربلندی ونوزایی ایران و ایرانی می درخشد . ایران هر چند که کشوری باستانی است اما  بعنوان مفهومی مدرن   ملت جوان این کشورفقط بعد از نهضت مشروطیت به جد پای در راه نوزایی و ترقی  نهاده است  این راه سترگ و پر پیچ و خم را  ما کمی بیش از یک قرن است که شروع کرده ایم  و در همین مدت هم به نمونه و مثل برای ملت های منطقه بدل شده ایم  و اینست که اقبال لاهوری سرود  :

 

چون چراغ لاله سوزم در خیابان شما      ای جوانان عجم جان من و جان شما

حلقه گرد من زنید ای پیکران آب و گل      آتشی در سینه دارم از نیاکان شما

نظام حاکم بر ایران یک نظام سیاسی ضعیف است !   ملت ایران خود پرچمدار تغیرات بنیادی است .

 این بدان معناست که نظام اسلامی فقاهتی ناتوان از بکارگیری همه استعدادها و امکانات در راه مدرن کردن نهادهای سیاسی و اقتصادی و به روز کردن آنهاست  سهل است که امروز  نا کار آمدی ج.ا. در حل اولیه ترین نیازهای شهروندان از معیشت گرفته تا تامین اجتماعی و حقوق اقوام و اقلیت های مذهبی زبانزد عام و خاص است  حکومت فقها هر لحظه در حال تکرار اشتباه و هدر دادن امکانات اجتماعی و اقتصادی کشور است . باصرف میلیاردها دلار، نیروگاه اتمی بوشهر را می سازد که تاکنون جز هزینه های کلان سیاسی و اقتصادی برای کشور ما بهره ای نداشته است و دریغ از یک حسابرسی و کنترل که آیا تاسیس و راه اندازی این نیروگاه بنفع کشور بوده است یانه ؟ حکومت فقها با هزینه میلیاردی از در آمدهای نفتی ، سانتریفیوژهایی  می سازد که بعد از برجام  نهایتا باید در انبار بپوسند و نیروگاه اتمی ” فردو ” که که باید قلب آن با سیمان پر شود ، این حکومت ناتوان است چون نمی تواند برای دهها هزار فارغ التحصیل دانشگاهها کار ایجاد کند و سالیانه بیش از صد هزار متخصص ایرانی به خارج مهاجرت می کنند ، این حکومت ساختاری ضعیف دارد چون نمی تواند از رنگین کمان قومی و مذهبی کشور بعنوان امکانی برای بوجود آوردن جامعه ای چند فرهنگی ومدرن بهره برد و دائما در حال ایجاد تنش میان پیروان مذاهب مختلف و شیطان نامیدن درویش و صائبی وعامل خارجی نامیدن بهایی و اصلاح طلب و روزنامه نگار و دانشجو وروستایی و کارگر است . این حکومت ، حکومتی ضعیف است چون نماینده آحاد مردم ایران نیست و افکار و عقاید فقط بخشی از مردم ایران و سنتی ترین بخش آنها را که حاضر نیستند با دیگر اقشار و طبقات برای ساختن ایران دست وحدت دهند نمایندگی می کند ، این حکومت مجری طرحهایی خطرناک برای  اجرایی کردن رهبری ” خامنه ای ” بر جهان اسلام  تحت عنوان “گسترش فرهنگ  شیعی ”  یا ” دفاع از عمق استراتژیک کشور ” است در حالیکه خود درداخل شیعیانی را  که نه تنها طرفدرار حکومت هستند که به ولایت فقیه هم گردن نهاده اند یعنی اصلاح طلبان را هم تحمل نمی کند و به حصر می کشد و زندان می کند و بر آنها هم شکنجه اعمال می کند . شعارهای مبارزه با اسراییل طرحهای خامنه ای برای گسترش تسلط خود بر دنیای اسلام و رهبری بر منطقه است که این خود بحرانهای بی پایان  و تحریم و احتمال دخالت خارجی بر کشور وملت ما تحمیل می کند در مقابل تلاشهای خانمان بر باد ده حکومت فقیه نادان  و و مشاوران عقب مانده وی مانند جنتی و محمدی گلپایگانی و مکارم شیرازی ، جامعه اما جامعه ای قوی است .

چرا ملت ایران را می توان جامعه ای قوی دانست ؟

مشخصات یک جامعه قوی در دست بدست هم دادن برای حل مشکلات اجتماعی است ، در حادثه زلزله سال گذشته آنگاه که ناتوانی دولت در کنترل بحران هویدا شد  دیدیم که چگونه مردم خود دست بالا زده و سیل کمکهای نقدی و جنسی به مناطق زلزله شده سرازیر شد ، در تظاهرات دی ماه دیدیم که مردم علیرغم همدلی با خواسته های به حق تظاهر کنندگان ، اما وقتی دیدند که رو یارویی مستقیم با نظام و نیروهای سرکوبگرآن ممکنست به ” جنگ داخلی ” منجر شود با دلی پر خون دندان بر جگر نهاده و خیزش نهایی بر علیه حکومت نا کار آمد را به زمان مناسب موکول کردند ، جامعه ایران به مانند ” اوکراین ” و ” سوریه ” و” عراق ” از سوی ” خارجی ” تحریک نمی شوند و به مانند طبل توخالی نیستند که با تحریکات دولتهای خارجی و تشبثات ایرانیانی که می خواهند نقش ” احمد چلبی ” را در کشور ما بازی کرده و پای ارتش اجنبی را به کشور باز کنند و ایران با به مانند اکراین به میدان جنگ های نیابتی ” آمریکا ” و ” روسیه ” و عربستان سعودی ” و جنگ طلبان داخلی بیت خامنه ای تبدیل کنندو مملکت را به ویرانهای تبدیل کرده و باعث تجزیه کشور شوند . ملت ایران ، ملتی قوی است که بدنبال ایجاد تغییرات بنیادی و “ادامه انقلاب ” 22 یهمن 1357 است و نه شورش کور و هرج و مرج ، ملت ایران این آگاهی  را در انتخاب تاکتیکهای آگاهانه شرکت در انتخابات ، مبارزه زنان قهرمان ما  با حجاب اجباری و فریا د نا کارآمدی دخالت فقیه در سیاست  و به عقب نشاندن گام بگام ” خامنه ای ” نشان داده است . ملت ایران ، ملتی قوی است یعنی رنج می کشد ، مبارزه می کند اما خشمگین نمی شود چون امیدوار است ، ملت ایران به فردای روشن بعد از ج.ا. امیدوار است ، ایرانیان نمی خواهند سرنگونی نظام نا کار آمد ” فقها ”  به قیمت تبدیل کردن کشور به زمین سوخته به دست آید . برای ایرانیان مبارز، بالاتر از ” خشم ” امید  نوزایی و دستیابی به کشوری مدرن در نظر است و برای این اهداف باید کمی صبر کرد و بازهم تعداد بیشتری از هواداران رژیم را به بیطرفی و یا طرفداری از مبارزه به حق مردم  جلب کرد . ایران و ایرانیان به سرمشق مبارزه انقلابی بدون اتکا به خارجی  تبدیل خواهند شد . آن روز دیر نیست ،مهلتی بایست تا خون شیر شد

 

Tagged as: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: