سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

ادعای جمهوری خواهی “رضا پهلوی ” قابل اعتماد نیست و به معنی اعلام انقراض ” نهاد سلطنت ” از جانب وی است .

mehdif

” شاهزاده رضا پهلوی ” که از دنیای سیاست بجز ” شاهزادگی ” که در دنیای مدرن لقبی در حد مفتخوری و بی مسئولیتی است ، هیچ بهره ای ندارد ،  در مصاحبه ای اعلام کرده است که خود ” جمهوری خواه ” است . در این نوشته می خواهیم در این باره صحبت کنیم که این فرد اساسا هیچ موضع سیاسی ندارد ، و از سیاسی بودن فقط در راس قدرت بودن را می فهمد و بس ایشان البته به صفات دیگری نیز ارآسته است . این صفات نه نیکو که نکوهیده بقرار زیر هستند :

  • متصف به مورد حمایت بودن از سوی ” عربستان سعودی ” که که فقط تا زمانیکه ایران مورد حمایت آمریکا بود( تا سال 1979-1357) دشمنی و کینه خود را نسبت به ایران و ایرانی اعلام نمی کرد . عربستان سعودی با توجه به حاکمیت ” بن سلمان ” بر آن که ادعای ” ولی امری مسلمین جهانی ” ،” خامنه ای ” را در تضاد با کلید داری خود و خاندانش بر ” کعبه ” می داند ، از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به ایران و ایرانی خود داری نمی کند ، بر اساس نوشته های مستند ” احمد علی انصاری ” پیشکارسابق  امور مالی ” رضا پهلوی ” وی سالانه بعنوان تنها وارث سلطنت در ایران ، مبالغ معینی از ” سعودی ها ” دریافت می کند ، ” شاهزاده ” از سیاستهای ضد ایرانی و نه الزاما ضد ج.ا.  عربستان سعودی و کشورهای حوزه خلیج فارس هیچ انتقادی نمی کند ، نسبت به ادعاهای شورای سابق همکاری خلیج فارس بر “جزایر سه گانه ” هیچ اعتراضی نمی کند ، نسبت به گروههای تجزیه طلب مورد حمایت عربستان سعودی سکوت تایید آمیز دارد ، ایا اینها همه خود دلیل نزدیکی در حد اتحاد وی با عربستان سعودی نیست ؟.
  • متصف بودن به روابط حسنه با سیاستمداران ” محافظه کار و جنگ طلب آمریکایی و شلدون ادلسون ، که راه حل برخورد با ج.ا. را فقط در حمله نظامی و تحریم های کمرشکن که اساسا کمر مردم را در این شرایط بحران اقتصادی می شکند
  • اثبات این ادعا نیاز به اسناد و مدارک ندارد ، فعال شدن ” شاهزاده ” در زمانهایی که جمهوری خواهان در آمریکا بر سر کار می آیند ، ملاقات با ” مک کین ” که به سیاستمدار ” مرگ ” معروفست ، استغاثه “شاهزاده ” به دونالد ترامپ برای کمک به حل مسائل مردم ایران ، این ها همه خود دلیل هایی است که بیانگر وابسته بودن وی به سیاستمدارن جنگ طلب است ، براستی چرا ایشان در دوره روسای جمهور وابسته به حزب دمکرات از بازگشت به ایران و فعالیت سیاسی حرف نمی زند ، آیا این خود دلیل بر این نیست که وی فقط به بازگشت به ایران با حمایت تانک های آمریکایی امید دارد ؟
  • متصف بودن به تمایل شدید به زنده نگهداشتن ” روحانیت ” و سپردن امور اجتماعی بدست آنان در صورت بقدرت رسیدن تا آنجاییکه در یکی از مصاحبه های خود می گوید : ” اگر قرار است به آسلام اسیبی برسد ، همان بهتر که ج.ا. باقی بماند ، خطر باقی ماندن روحانیت و فعال ماندن آنان در امور اجتماعی اینست که بعد از چند دهه بازهم ” خمینی ” دیگری از میان همان ” روحانیت ” حتی سلطنت طلب بر خواهد . شاهزاده این جمله را در عین حال برای خوشآمد حکام مسلمان منطقه و آخوندهای سلطنت طلب که عین ارتجاع و عقب ماندگی هستند گفته است .

وی درمصاحبه با ” مهدی فلاحتی ” در برنامه خط قرمز گفته است که ” رضا شاه” خود نیز می خواسته است جمهوری بر پا کند ، ووی خود را ” جمهوری خواه ” می داند ، اگر ایشان  می خواهند بعنوان بازمانده خاندان سلطنت در سپهر سیاسی ایران فعال باشند که باید بر اساس سوگندی که در 21 سالگی نسبت به ادامه سلطنت خورده است وفادار باشد و فقط بعنوان وارث سلطنت حق دارد در سپهر سیاسی ایران فعال باشد ، اما اگر می خواهد ” رییس جمهور” باشد ، وی موظف است انحلال و انقراض سلطنت را اعلام نماید ، میان دو صندلی نشستن و شعار جمهوری خواهی دادن و لقب ” شاهزادگی ” را یدک کشیدن بوی فرصت طلبی ، عدم صداقت با مردمی که ادعای ازاد کردن آنها را دارد می دهد .

از سوی دیگر این ادعای ” شاهزاده ” که من هرچه مردم بخواهند همان را می خواهم نیز بیانگر بی مسئولیتی و سیاسی نبودن ایشان است ، یک رهبر سیاسی خط مشی دارد ، هدف دارد ، ساختار سیاسی پیشنهادی دارد و بر آن مبنا به مردم می گوید من بر اساس این برنامه معین پیشنهادی ، این ساختار سیاسی مشخص ، خواهم توانست کشور را از شر ج.ا. خلاص کنم و سعی می کند مردم را قانع کند که برنامه او ، ساختار سیاسی پیشنهادی او بهترین ، کم نقص ترین و کم هزینه ترین برنامه سیاسی است ، رضا پهلوی می گوید مردم راه خود را ، هدف خود را ، ساختار سیاسی مورد علاقه خود را خود بیابند ، مشکلات را حل کنند ، ج.ا. را سرنگون کنند ، آنگاه مردم من را بعنوان رییس جمهور یا شاه قدرقدرت یا شاه بی اختیار انتخاب کنند . هر عقل سلیمی از ایشان خواهد پرسید پس بفرمایید شما چه نقشی در این مبارزات خواهید داشت؟ ” سازمانگر خوبی هستید ؟ تئوریسین سیاسی هستید ؟ از آن 62 میلیونی که از پدرتان به ارث برده اید برای مبارزات  مردم ریالی هزینه  کرده اید ؟ چرا مردم باید شما را به رهبری انتخاب کنند ؟  در حقیقت هنوز هم خون پادشاهی که مایه پر ادعایی و طلب کار بودن و رانتخواری  از ملت است در رگهای ” رضا پهلوی ” در جریان است . با توجه به حامیان منطقه ای و بین المللی ایشان ، وی اگر بقدرت برسد قطعا اعلام سلطنت خواهد کرد و ریشه ” جمهوریت ” و ” حکومت قانون ” را که پدران ما از ” انقلاب مشروطیت ” تا کنون در راه آن جانفشانی ها کرده اند را خواهد کند . ” جمهوری خواهی ” ، ” رضا پهلوی” ، از سر فرصت طلبی ، عدم صداقت با مردم و بی اعتبار شدن ” نهاد سلطنت ” در میان مردم است و ایشان با این حرف خود عملا انقراض سلطنت در ایران را اعلام کرده اند ، اما باید وی این موضوع را مستقیما اعلام کند و در آن صورت وی دیگر کسی نیست که بازهم بخواهد در سپهر سیاسی ایران داعیه ای داشته باشد .

 

Tagged as: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: