سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

” علی خامنه ای ” دیکتاتوری بزدل ” است وترسان ازپذیرش مسئولیت تصمیمات خود ، فرا فکنی می کند .

khamatash

 بعد از خروج ” دونالد ترامپ ” ، از “معاهده برجام ” و فراهم آمدن زمینه سخت شدن حلقه تحریمهای کمرشکن آمریکا و بر باد رفتن امید و آرزوهای ” خامنه ای ” و یاران ” دلواپس ” او ، رهبر فقهای حاکم بر ایران در سخنرانی های خود سعی در شستن دست خود از ” برجام ” را دارد . وی که در همکاری خائنانه خود با ” آمریکا ” بر علیه ملت “عراق ” و ” افغانستان ” و همکاری با کشور های عضو ائتلاف ضد ” داعش ” ، انتظار رافت بیشتری از جانب ” آمریکا ” را داشت ، اکنون که ” داعش ” با روشهای ” امریکایی ”  و توسط ” سپاه قدس ” بنحو خونین سرکوب شده است ، اکنون که نیاز روسیه و آمریکا به ایفای نقش ج.ا. در این امر محقق شده است و با بد عهدی این دو کشور روبرو شده است سعی در فرافکنی داشته و ادعا می کند که وی از اول هم به ” برجام ” بدبین بوده است و حتی مخالف آن بوده است و سعی دارد گناه آنرا به گردن رقیب یعنی ” حسن روحانی ” و جناح ” اعتدال و اصلاح ” بیندازد . اما کیست که نداند که مذاکرات همکاری با آمریکا که منتج به امضای معاهده برجام شد ، در اواخر دولت ” احمدی نژاد ” در ” عمان ” و با حمایت فرد ” خامنه ای ” شروع شده بود و امروز ” احمدی نژاد ” رییس جمهور وقت ، این وقایع را افشا کرده است .

 ” خامنه ای ” ، در آن سالها (1390-1392) امیدوار بود که با تعهد به سرکوبی داعش ، بتواند موافقت ” امریکا ” را با گسترش حضور منطقه ای ج.ا.  ، افزایش فعالیتهای مربوط به غنی سازی  و توسعه برنامه موشکی را بگیرد  و با آمریکا و اروپا و جهان معامله نماید ، غافل از اینکه آمریکای اوباما اروپا و روسیه  می خواستند با هزینه ملت ایران از شر داعش نافرمان خلاص شود ودر عین حال برنامه ریزان کاخ سفید بدنبال قوی کردن برنامه ریزی شده  ج.ا. در مقابل احتمال قدرقدرت شدن ” عربستان سعودی ” در منطقه بودند ، البته خامنه ای و “سپاه قدس ” و یک دوجین از باصطلاج پان ایرانیستهای سطحی  دچار این توهم شده بودند که پیشرفت های منطقه ای ج.ا. الزاما  دلیلی بر ابر قدرتی ج.ا. در منطقه  است در صورتیکه آمریکا و اروپا و روسیه هر کدام بدلایل خود ج.ا. را در این راه یاری داده و بر این موفقیتها با نظر اغماض نگاه کردند .  خامنه ای و سیاست خارجی اش اسیر برنامه های منطقه ای ” آمریکا ” و فدراسیون روسیه ” است و عمر موفقیت هایش طولانی نخواهد بود . ، وی همچنین امیدوار بود که بتواند مخالفت کشورهای 5+1 را نسبت به برنامه های موشکی و هسته ای ج.ا. کمتر کند . وی می دانست که ” برجام  ، صلح مسلح  و موقت ،با  امریکا و اروپا است ،  اما سرکوب داعش از سوی ج.ا. و اروپا و آمریکا  و حتی ” روسیه ”  نه الزاما با هدف گسترش  صلح  در منطقه که هر کدام از بازیگران آن صحنه در پی اهداف خود بودند . ج.ا باسرکوب داعش می خواست به قهرمان دنیای اسلام تبدیل شده و ولایت فقیه حاکم بر ایران به ” ولی امر مسلمین جهان ” تبدیل شود ، امریکا و اروپا از عملیات این گروه تروریستی در کشورهای خود به تنگ آمده بودند و می خواستند با هزینه “ایران ” ، ” داعش ” را سرکوب کنند ، ” روسیه ” از بازگشت سلفی های گرد آمده در سوریه به آسیای میانه و جمهوری های مسلمان نشین کشور خود نگران بود ، اکنون که این گروه با نیروی زمینی ج.ا. نابود شده  و صدها جوان ایرانی در این راه جان خود را ازدست داده اند  ، و بخشهای وسیعی از مردم عراق و منطقه هم به نیات توسعه طلبانه ج.ا. در کشورها ی مسلمان و منطقه واقف شده اند ، روسیه خواهان ترک سوریه از سوی ایران شده است  ، مقتدی صدر علم مخالفت با گسترش حضور ج.ا. در عراق را برافراشته و تنها بعد از حادثه آتش سوزی صندوق های رای به وحدت با ائتلاف تحت رهبری ” هادی عامری ” رهبری شبه نظامیان طرفدار رانده می شود ، آمریکا که اکنون ” داعش ” نافرمان را نابود شده می بیند فشار به جمهوری اسلامی از طریق تنگتر کردن حلقه تحریمها و پشتیبانی صریحتر از گروههای اپوزیسیونی وابسته به خود را آغاز کرده است و آتحادیه اروپا ناتوان از مقابله با تحریمهای آمریکا بر علیه ایران ، برنامه موشکی سپاه را مخل صلح منطقه می داند .

اما چرا ” خامنه ای ” به جای سعی در بوجود آوردن صلح وآشتی در میان جمعیت های سنی و شیعه عراق وسوریه به شیوه سرکوبگرانه با این اختلافات برخورد کردو به آتش اختلافات فرقه ای در منطقه دامن زد و در عمل  سعی در بدست آوردن رضایت آمریکا و اروپا و روسیه و نه مردم منطقه  کرد ؟ به این علت که خامنه ای نیز در این میانه اهداف مردمی نداشته و در پی آنستکه صرف مهر گسترش حکومتهای شیعه فقاهتی را بر تحولات منطقه زده  ” سنی ” ها را سرکوب کرده و در توهمات خود به دنبال رهبری جهان یک میلیاردی اسلام است . خامنه ای در دخالتهای خود در عراق و سوریه و لبنان دارای اهداف ضد مردمی و در مخالفت صریح با منافع ملی مردم ایران است و اکنون به جای اینکه شکست خود را در سیاست همدستی با آمریکا و روسیه و اروپا را اعلام کند ، مزورانه می گوید که اساسا با برجام مخالفت بوده است  ، واقعیت اینکه ” برجام از ابتدا ” صلح مسلح ” بود وطرفین معاهده ضمن دشمنی با یکدیگر بنا به بعضی مصلحت های منطقه ای به توتفقاتی با یکدیپر رسیدند . معامله ای خائنانه میان ج.ا. و آمریکا و اتحادیه اروپا انجام شده هر کدام بهره خود را از آن معامله برده اند و اکنون ” خامنه ای  کف بر لب از خیانت کار بودن ” امریکا ” حرف می زند ، چگونه” ولی فقیه ” وقتی بجای بوجود آوردن صلح و دوستی میان شیعیان و سنی های عراق و سوریه ،و از بین بردن زمینه قدرت گیری ” داعش ” در آن کشورها ، این مردم را سرکوب کرده و دست ” حشد الشعبی ” را در تحقیر و شکنجه سنی ها در عراق و سرکوب مردم سوریه توسط بشاراسد  باز گذاشته و از آنها حمایت هم می کرد و اروپا و آمریکا هم چشم بر این جنایایت می بستند ، به پیشرفتهای منطقه ای خود افتخار می کرد اما اکنون که نیاز طرفین به یک دیگر تمام شده ، فریا اعتراض سر داده و دست از برجام می شوید و موافقت با آنرا به گردن روحانی و اصلاح طلبان می اندازد ؟

 .  ما به خوبی سلسله مراتب تصمیم گیری های مهم در ج.ا. را می دانیم و قطعی است که حتی ” رییس جمهوری ” نظام فقها بدون اجازه ” خامنه ای ” و ” سپاه ” دست به کوچکترین اقدامی نمی زنند . چگونه می توان باور کرد که در تصمیم گیری در باره موضوع سرنوشت سازی مانند ” برجام” وی بیطرف بوده باشد ؟

وی به شیوه حاکمین سیاسی معاصر ایران از به عهده گرفتن تصمیمات  مهم خود شانه خالی می کند ، وی دیکتاتوری بزدل است و شجاعت لازمه رهبری سیاسی حاکم بر مقدرات کشور ایران را در یکی از بحرانی ترین دوره های حیات خود را ندارد .

Tagged as: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, تحلیل سیاسی هفته, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: