سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

” حسن روحانی “همان درسی را به “خامنه ای ” بدهد که روحانیون مشروطه طلب به ” شیخ فضل الله نوری ” دادند .

khamenrohani

 

درست است که ” سپاه ” و”خامنه ای ” امروز صاحب قدرت بزرگ مالی و قضایی و تشکیلات سازمان یافته بسیج و نیروی انتظامی هستند ، اما اینان مردم  ایران ، این نیروی لایزال قدرت را  از دست داده اند . نارضایتی های مردم آنقدر جدی است که اصولگرایان برای کوبیدن جناح مقابل از تظاهرات مردم سوء استفاده می کنند .

 

در این مورد نباید شک کرد که این اصولگرایان بی آبرو وشکست خورده هستند که در پشت صحنه انداختن تقصیر همه ناکارآمدی های اقتصادی و بحرانهای سیاسی و تلاطمات اجتماعی ، به عهده ” دولت اعتدالگرای حسن روحانی ” ، نقش پررنگی بازی می کنند . در ناآرامی های “دی ماه 1397″ که مردم ناراضی و بجان آمده نیز مانند امروز به خیابانها آمده و مشخص بود که ریشه همه مشکلات را در بی لیاقتی مسئولان نظام دیده اما لبه تیز حملات را بسوی ” خامنه ای ” نشانه رفتند ، این اصولگرایان و ” ابراهیم رئیسی ” و ” امام جمعه مستبد ” مشهد بود که کلید آغاز تظاهرات را زدند ومردم ناراضی  نیز که منتظر هر شکافی دردرون حاکمیت هستند از ماجراجویی اصولگرایان ، استفاده کردند و اصل نظام رادر تظاهرات بالغ بر 100 شهر  نشانه رفتند . امروز دیگر بر همگان معلوم است که ” خامنه ای ” و ” سپاه ” این شعار را سرلوحه اقدامات خود قرار داده اند که اگر نتوانند حاکمیت انحصاری و بی قید وشرط خود را اعمال کنند حاضر هستند ، حیات و کیان مملکت را اسیر ماجراجویی های خود قرار داده واکنون بدون پرده پوشی از اصل ” حکومت اسلامی ” بدون پست انتخابی ” ریاست جمهوری ” صحبت به میان می آورند ، عالی ترین مناصب سیاسی – نظامی و قضایی  ج.ا. به آن حد از بحران در حیات خود رسیده اند  که تصمیم گرفته اند  ، تا آنجاییکه ممکن است ، خود را کمتر در معرض انتخاب و انتخابات قرار دهد ، اصولگرایان می دانند در هر انتخاباتی از ” اصلاح طلبان ” و حتی ” جبهه اعتدال و اصلاح ” شکست خواهند خورد و بر آن هستند تا با نفوذ در میان ” تظاهرات کنندگان ” و گاها منحرف کردن شعارهای آنان به روضه خوانی و توسل به ” رهبری ”  و حتی ممکنست دفاع از ” سلطنت ” با ترساندن طرفداران خود ، زمینه حذف ” پست ریاست جمهوری ” را فراهم کنند ، اینان آماده اند که با توجه به شکست های سلسله وار خوددر سیاستهای داخلی و خارجی   سیاست ” زمین سوخته ” را در مواجهه با این هزیمت ها اجرا کنند . ” سپاه ” و ” خامنه ای ” را پروای به بحران کشیدن ایران در راه این سیاست نیست ، اینان می دانند که ” روحانی ” و جبهه اعتدال و اصلاح” در مقابل تلاش برای حذف از صحنه ریاست جمهوری مقاومت خواهند کرد ، اما وسوسه انحصار قدرت سیاسی و در اختیار گرفتن کامل امکانات اقتصادی و اجتماعی چنان این دو مرکز اصلی فرماندهی نظام را در خود گرفته است که در راه رسیدن به این خواسته اشان ، اماده دست زدن به هر ماجراجویی هستند .

” مشاور نظامی ” “خامنه ای ” از بهتر شدن اجرای امور بدون  دولت ” حرف می زند ، نمایندگان خامنه ای در ” مجلس ” از طرح عدم کفایت ” روحانی ” سخن به میان میآورند ، “. “ اسدالله بادمجیان ” از اینکه ” باند اختلاسگر ” موتلفه آماده بدست گرفتن قدرت است حرف می زند و ” حسین موسویان ” این عنصر مشکوک که در ” آمریکا لانه کرده واز کاخ سفید ” نواله “می گیرد ازضرورت ” استعفای حسن روحانی ” صحبت به میان آورده است . سایتها و رسانه های وابسته به سپاه برخلاف دیگر موارد هر تظاهرات و اعتراض مردمی را ” خبر اول ” خود می کنند . خامنه ای ” که در این امور به قول معروف ” با دست پیش می کشد و با پا پس می زند ” مزورانه سکوت کرده و منتطر نتیجه روشن شدن موضوع است تا در صورت آماده بودن زمینه حتی پست ریاست جمهوری را هم حذف کند . اما همه می دانیم که با کنار رفتن دولت روحانی ، هیچ اتفاقی که بهتر شدن امور را در پی داشته باشد  نخواهد افتاد ، آیا اختلاس ها کم خواهد شد ؟ آیا دخالتهای منطقه ای ج.ا. کمتر خواهدشد ؟ آیا سرکوب کارگران  و زنان و دراویش و اقوام کمتر خواهد شد ، درست بر عکس ، اصلاح طلبان هر چند که برای حل مشکلات اقتصادی – اجتماعی  راه حل نهایی ندارند اما در حوزه روا داری و درک بهتر مسائل اجتماعی و بین المللی چندین گام از ” اصولگرایان ” و ” خامنه ای ” جلوتر هستند ، دچار توهمات سلطه طلبی دولت شیعه در منطقه و تبدیل کردن رهبر ج.ا. به ” ولی امر مسلمین ” جهان نیستند ، به حجاب اختیاری باور دارند و به بسیاری از خواسته های اگر نگوییم اقتصادی که فرهنگی واجتماعای  اقشار متوسط و کارمند و معلم و کارگران متخصص ، توجه بیشتری می کنند . هر عقل سلیمی در انتخاب میان ” روحانی ” و ” خامنه ای ، در حالتیکه این انتخاب در درون و چهار چوب نظام ناکار آمد ج.ا. مطرح باشد به  قدرت گیری ” اصلاح طلبان ” تمایل نشان خواهد داد ، با دیدن و اذعان به این واقعیت است که خامنه ای و سپاه بر آنند که دیگر زیر بار انتخاب ” ریاست ” جمهوری نرفته و اگر ممکن باشد با طرح ” عدم کفایت ” ” روحانی ” رمینه رابرای حذف این پست از ج.ا. فراهم آورند .

اختلافات ” اصلاح طلبان ” و ” اصولگرایان ” برهبری ” خامنه ای ” بسیار شبیه اختلافات  میان ” روحانیت مشروطه طلب ” با آخوندهای مشروعه چی ” برهبری “شیخ فضل الله نوری ” در دوره ” نهضت مشروطه” است ، فقط یک لحظه تصور کنید که اگر پدران ما در آن زمان تسلیم خواسته های ” مشروعه طلبان ” مبنی بر اینکه ” تحصیل زنان عین اشاعه فحشا است ” و یا ” نابرابر بودن آحاد ملت در مقابل قانون ” و” ادامه حاکمیت استبدادی قاجار ” می شدند ، کشور ما اکنون در چه شرایطی بود ؟ آیا این نیست که امروز ” خامنه ای ” به مانند ” شیخ بر دار شده ، نوری ” در مقابل ترقی و پیشرفت جامعه ایستاده است ؟ آیا این نیست که ” خامنه ای ” فرزند خلف شیخ مرتجع ” فضل الله نوری ” است ، آیا این نیست که ” روحانی و اصلاح طلبان ” می توانند درست همان نقشی را که رهبران مذهبی مشروطه طلب ، در آن زمان بازی کردند و در مقابل ارتجاع مذهبی ایستادند ،  بازی کنند ؟ . این درست است که امروزدیگر  بحث بر سر حذف فیزیکی ” خامنه ای ” نیست ، اما اصلاح طلبان باید با توجه به جنبش بزرگ ترقی خواهی در میان مردم و کمک گرفتن از آنان به حذف سیاسی ” سید مرتجع علی خامنه ای ” از مسند قدرت فکر کنند .آیا اصلاح طلبان به وظیفه تاریخی خود در مقابل ملت و آنجه که خود ” جنبش اصلاح دینی ” می نامند فکر می کنند ؟ .بر خلاف گفته ” شکوری راد ” دبیر کل حزب اصلاح طلب اتحاد ملت ” کلید حل مشکلات در دست ” خامنه ای نیست ! خامنه ای هیج صداقتی نسبت به سرنوشت ملت و حتی اصلاح طلبان ندارد .

” حسن روحانی ” اکنون باید اشکارا از توطئه های ” خامنه ای ” و ” اصولگرایان ” که اگر قدرت انحصاری را بدست بیاورند ، مملکت وامانتی را که پس از صدها قرن ، در این زمان به ما رسیده است بر باد خواهند داد ، با مردم سخن بگوید ، ” اصلاح طلبان ” باید در مقابل هر گونه تغییر در وضعیت پست ریاست جمهوری و یا حتی طرح “اعلام عدم کفایت رییس جمهور ” ایستاده و همانطور که ” روحانی ” خود چندین بار گفته است ، چنین تغییرات بزرگی باید به رفراندوم گذاشته شود ، عموم نمایندگان مجلس عصاره ” شورای نگهبان ” منتخب ” خامنه ای ” و ” سپاه ” هستند و آماده اند که با قیام و قعودی ، در امتثال اوامر اینان ، همه چیز را فروخته و همه ارزشهای ملی ومیهنی را زیر پا خرد کنند .

درست است که ” سپاه ” و”خامنه ای ” امروز صاحب قدرت بزرگ مالی و قضایی و تشکیلات سازمان یافته بسیج و نیروی انتظامی هستند ، اما اینان مردم  ایران ، این نیروی لایزال قدرت را  از دست داده اند . نارضایتی های مردم آنقدر جدی است که اصولگرایان برای کوبیدن جناح مقابل از تظاهرات مردم سوء استفاده می کنند .

 طرح های منطقه ای ” سپاه” شکست خورده است ، نماینده کاشمر از اینکه ” پوتین ” و ” اسد ” بر سر ادامه حضور ایران در سوریه معامله کنند و از عمق فساد سازمان یافته که از بیت ” خامنه ای ” اغاز می شود  صحبت می کند ، تلاش های باند شکست خورده اصولگرایان برای نجات خود و پیاده کردن ” اصلاح طلبان ” از کشتی ای که همه جناح های حکومت در آن نشسته اند ، مملکت را به بحران های عمیقتر فرو خواهد برد . ” حسن روحانی ” و جناح اعتدال و اصلاح باید پیش دستی کنند و توسط اکثریت مردم تحول طلب ایران که برای گوشمالی دادن ” خامنه ای ” آماده همکاری با ” رییس جمهور ” هستند ، فراخوان بدهند ، ” حسن روحانی ” می تواند در این میان نقش مهمی بازی کند و عقب ننشیند ، ایران ما ، کشور ما و امانت پدری ما توان ماجراجویی های بیشتر از این ماجراجویان اصولگرا و جنگجویان حاکم بر کاخ سفید را ندارد .  ماجراجویان کاخ سفید و حاکم بر ” تهران ” در ائتلاف منفی ” (1) هر دو برای نابودی ایران حرکت کرده و. یکدیگر را عملا تقویت می کنند .امروز باید حرکت کنیم ، فردا شاید دیر باشد .

 

 

(1) منظور از ائتلاف منفی  اینستکه دو نیروی شدیدا مخالف از نظر سیاسی اما در عمل به وحدت رسیده و یک هدف را تقویت می کنند ، ” دونالد ترامپ ” خواهان فراهم شدن زمینه جنگ داخلی در ایران است و برای این کار به قدرت گیری بیشتر ” اصولگرایان و خامنه ای و سپاه ” نیاز دارد تا ماجراجویی ها اینها را بهانه کرده وزمینه حمله نظامی به ” ایران ” را فراهم کند ، از سوی دیگر ” خامنه ای ” نیز با حذف اصلاح طلبان و پست های انتخابی و ماجراجویی ، عملا زمینه ساز برخورد نظامی وسیاسی اسراییل و عربستان را با خود فراهم می کند . جالب است که هر دوی این دو نیرو بشدت ب�� علیه ” اصلاح طلبان ” تبلیغ کرده و بر علیه آنان فعالیت می کنند .

Categorised in: Uncategorized, فرهنگ ، تاریخ و جامعه, تحلیل سیاسی هفته, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: