سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

” پدر ملت ” متجاوز به عنف ، ” مادر ملت ” هنرپیشه پورنو ، رییس جمهورش مورد تمسخرهمگانی و می خواهند ایران را آزاد کنند

kavefargif

“آمریکا ” کشوری که در آن ” پدر ملت ” متجاور به عنف ” ، ” مادر ملت ” هنرپیشه پورنو و رییس جمهور آن مورد تمسخر دنیا ست می خواهد ما ” ایرانیان ” را آزاد کند !

 

” ج.ا.” یکی از خوش شانس ترین رژیم های دنیا است ، درست چند روز قبل از اینکه جلسه شورای امنیت تشکیل شود ، حادثه حمله به مراسم رژه نظامی در اهواز اتفاق می افتد و به ج.ا. چهره حق به جانب می دهد . و در آنسو تنها کشوری که بطور جدی کمر به سرنگونی این رژیم بسته  کشوری است که ” پدر ملت ” متجاور به عنف ” ، ” مادر ملت ” هنرپیشه پورنو و رییس جمهور آن مورد تمسخر دنیا ست واین هم خود شانس بزرگی برای این نظام است که دشمن خارجی آن با معیارهای فرهنگی  و سیاسی ایرانیان رهبرانی بشدت فاسد دارد .

 

 البته ” دونالد ترامپ” ادعا می کند  که قصد تعویض نظام سیاسی حاکم بر ایران را ندارد ، اما صاحب هر عقل سلیمی می فهمد که منطور از تحریم های کمر شکن ، تحریک فقیر ترین اقشار به شورش و براندازی ج.ا. است که در بهترین حالت می تواند به جنگ داخلی منجر شود ، ترس از جنگ داخلی و هرج و مرج نیز بسیاری از مردم ایران را از دست زدن به مبارزه براندازانه باز می دارد و بقول ” نیما یوشیج ” در جگر خاری لیک کز ره این سفرم می شکند .” ، بعید است که سیاستمداران آمریکایی فکر کنند که مردم ایران حتی تا این اندازه از فهم سیاسی به دور هستند که با در باغ سبز نشان دانهای آنها و با طناب آنها به چاه خواهند رفت ، آمریکایی ها همین قول هارا هم به مردم افغانستان و عراق و لیبی دادند  .  مردم ایران بخوبی می فهمند که  ” آمریکا نه تنها در پی بر اندازی ج.ا. است  و بقول ” علیرضا نوری زاده که قسم می خوردو با نا امیدی تمام  به هواداران خود اطمینان می دهد که آمریکایی ها  ” برنامه براندازی دارند خوب هم دارند “.

” آمریکا ” برای جانشینی این نظام ” آلترناتیو ” هم دارد و بازهم هر ایرانی با کمی آشنایی به مسائل سیاسی می داند که این آلترناتیو ها و این نسخه ها چه کسانی هستند و اعلام پیدایش  هر روزه گروهها و جبهه ها و سازمانها از فرشگرد و “جبهه جمهوری”  و “توانا” و ” ایران فردا”  که عموما هم سازمانهایی بر روی کاغذ هستند به امید برخورداری از کمکهای مادی و فنی ، ” کاخ سفید ” بر پا میشوند وبطور آشکا ر ونهان  پول و  کمکهای فنی و امکانات رسانه ای نیز دریافت می دارند و حتی گاه به  عریضه نویسی به ” دونالد ترامپ ” برای کمک به برپایی حقوق بشر در ایران کشیده می شود  همه و همه نشان از آن دارد که این جماعت هم مثل آن ” جماعت آمریکایی  رای دهنده به ” ترامپ ” به وی امید بسته اند که او قهرمانی است که آمده است که همه مشکلات از بیکاری وموضوع هسته ای کره شمالی و سرنگون کردن ج.ا. را یکجایه حل کند .

اما ببینید کشوری که رییس جمهور آن برای بعضی از ایرانیان شاهزاده ای سوار بر اسب سفید و حلال مشکلات است ، خود با چه وضع مسخره ای روبروست ” بیل کازبی ” که سالها عنوان “پدر ملت آمریکا” را یدک می کشیده ، از سوی 35زن به تجاوز به عنف و گاها بعد از خوراندن دارو متهم ، محکوم و راهی زندان شد ، این از پدر ملت آمریکا ، اما  بشنویم از مام وطن آمریکا یعنی بانوی اول آمریکا ” ملانیا ترامپ ” که با توجه به اینکه مدل مجله های پورنوگرافی بوده است و در کلوپهای شبانه فعالیت پر کار  شبانه روزی داشته است   و پول می گرفته است تا  از سیاهی چشما ن تا سفیدی ناخن ها یش را بدون کم و کاست  با دست و دلبازی تمام نشان دهد ، را همه امان بطور مکمل و کافی و وافی می شناسیم ، نه اینکه بخواهم به هنرپیشه های پورنو توهین کنم  آنها هم انسان هستند وزندگی اشان به خودشان مربوط است ،  اما اگر قرار شد آدمی با این سابقه در جایی بنشیند که در همه کشور های دنیا جایگاه افراد تحصیلکرده و سیاسی و فرهنگی است ، آنگاه باید بر احوال آن ملت نه گریست که خندید خلاصه اینکه ملتی که مردم جهان تمامی زوایا و نقاط پیدا و نهان بانوی اولش را بطور کامل و از زوایای مختلف دیده اند ، نمی تواند به ما ایرانیان درس سیاست بدهد .

ممکنست بفرمایید : ای آقا این مسائل در اروپا و آمریکا حل شده است ، اما خدمتتان عرض می کنم که در ایران و کشور هایی که این آقایان می خواهند در آنجا رژیم ببرند و آلترناتیو عرضه کنند و این و آن را به قدرت برسانند ، این مسائل حل نشده است و مردم نگاه می کنند که مدافع اپوزیسیون و مجاهدین خلق و جبهه و سازمانهای بر انداز چه کسانی هستند و این بشدت بر انتخاب آنها میان رژیم و اپوزیسیون تاثیر می گذارد . ای کاش که آمریکا و سازمانهای ایرانی مورد حمایتش در امور سیاسی ما ایرانیان ئخالت نمی کردند وبر مبارزه برعلیه ج.ا. این همه تاثیر منفی نمی گذاشتند .

“رییس جمهور ” کشوری که داعیه آزاد کردن ملت ما را دارد ، در اولین جمله ای که  درباره پیشرفت های آمریکا در دوره ریاست جمهوری خودش می گوید مورد تمسخر و استهزاء تمامی شرکت کنندگان در جلسه شورای امینت قرار می گیرد و چنان به وی می خندند که خود ” ترامپ ” مجبور به واکنش شده ومی گوید : ” انتظار چنین واکنشی را نداشتم ”

همه می دانند که شخصیت های سیاسی عوامگرا وقتی به قدرت می رسند در کوتاه مدت با زیر پا نهادن مقررات و قوانین و عرفهای سیاسی و اجتماعی کمی تحرک در اقتصاد بوجود می آورند اما معمولا و بعد از چند سال نتیجه تصمیم های احمقانه آنها روشن شده و تا سالها گریبانگیر کشور می شود که در این مورد نتیجه تصمیم های بشدت عوامگرایانه ” ترامپ ” تا سالها مشکلات متعددی رابرای  اقتصاد آمریکا ، روابط بین المللی این کشور و محیط زیست به قیمت بعضی پیشرفتهای بسیار زود گذر بوجود خواهد آورد ، اگر ترامپ حق داشت که رهبران جهانی به وی نمی خندیدند.

Tagged as: , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, تحلیل سیاسی هفته, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: