سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

صدور نفت عراق به ایران متوقف شد ، ضربه دیگر بر توهمات ” هلال شیعه مثلث ” خامنه ای ” ، سلیمانی ” و ” ولایتی “

kavefargif

 

ممکنست بگویید که 30000  بشکه نفت صادراتی روزانه از کرکوک به ایران به کشوری که  روزانه  بیش از دو میلیون بشکه نفت خام تولید می کند ، چه ارزشی دارد . علت وجودی صادرات 30000 بشکه نفت به ایران این بود که دولت عراق با توجه به نزدیکی ” کرکوک” به استان کردستان و پالایشگاههای نزئیک به این استان و در راستای جلوگیری از هزینه حمل و نقل نفت مناظق جنوب ایران به کردستان ، هر روزه مقدار فوق الذکر نفت را به ایران صادر و ج.ا. در مقابل همین مقدار نفت را از مناطق جنوبی ایران به عراق صادر می کرد .

دولت ” حیدر العبادی ” که قبل از انتخابات پارلمانی موجود قدرت را در عراق در دست داشت ، اعلام کرده بود که در راستای همراهی با تحریمهای “آمریکا ” معاملات و مبادلات اقتصادی را با جمهوری اسلامی قطع می کند ، در آنزمان رسانه های وابسته به سپاه ، بیت و اصولگرایان با راه انداختن هو و جنجال مدعی شدند که این اخبار واقعی نیست و شایعه است ، علت این واکنش نابخردانه مقامات حکومت اسلامی هم این بود که اعلام این خبر ار سوی ” العبادی ” به معنای آن بود که دولت عراق هیچ وابستگی و نزدیکی با جمهوری اسلامی احساس نمی کند و این در حالی بود که مقامات حکومت ایران لاف می زدند که حضور ایران درعراق باعث شده است تا در آن کشور نظام سیاسی نه تنها معتقد به ولایت فقیه ، نه تنها با سیاست داخلی و خارجی متمایل به ج.ا. که وابسته به جمهوری اسلامی در آن کشور قدرت را در دست بگیرد .

” ملی گرایی عربی “1 در عراق  فراتر از احساس کاذب ” وابستگی شیعی ”   آهسته آهسته تمامی وجوه زندگی اجتماعی و سیاسی را در خود فرا گرفت و حتی مقتدی صدر هم بر علیه نفوذ ملایان در ارکان حکومت عراق موضع گرفت . ” خامنه ای ” و ” قاسم سلیمانی ” و متوهمین معتقد به تئوری ارتجاعی  ” هلال شیعه ” که در حقیقت همان ” هلال ولایت فقیه ” است ، ابتدائا این شایعات را کار آمریکا و کسانی شمردند که می خواهند به روابط میان دو نظام اسلامی ایران و عراق  ضربه بزنند ، ”  بعد از انتخابات اخیر در عراق سلیمانی ” سراسیمه ” به آن کشور  سفر کرد تا بلکه بتواند هواداران خود در عراق را در مراجع کلیدی جای گذاری کند ، اما نتوانست در این باره اعمال نفوذ کند  نهایت حق داریم نتیجه گیری کنیم که عراقی ها از جمهوری اسلامی سوء استفاده کردند تا – خسارت هزار میلیاردی جنگ را پرداخت نکنند – از نیروی سپاه برای برخورد با داعش و جلوگیری از تفرقه افکنی ملاهای قم در حوزه نجف ممانعت بعمل آورند – از مواهب  دلاری مسافرت چند میلیون نفر شیعه در اربعین به عراق بهره ببرند و …..

 امروز عراق اعلام کرد که در راستای همراهی با تحریمهای آمریکا ، صدور نفت به ایران را که روز قرار بود تا 650 هزار بشکه در روز افزایش یابد متوقف خواهد کرد و قرار است همین نفت به بندر ” جیهان ” در ” ترکیه ” فرستاده شود که خودنیز در هماهنگی با ” آمریکا ” برای بی نیاز کردن ترکیه به نفت ایران  صورت می گیرد ،  و می تواند در صورت ادامه و گسترش و کشیدن خطوط انتقال نفت به بندر ” جیهان ” ، ترکیه را به یکی از قطبهای صدور نفت در منطقه  و به اروپا تبدیل نماید . این هم شکست دیگری برای ملت ایران که دستپخت ” خامنه ای ” ” ولایتی ” و ” سلیمانی ” است .

 جالب است ” سایت تسنیم “ که روزی چنین اخباری را شایعات ضد انقلاب می دانست ،  با وقاحت تمام وبدون توجه به اینکه  چنین حوادثی خود نمونه هایی از شکست روز افزون سیاست خارجی ” ولایتی ” و ” خامنه ای ” ای است این خبر را با آب و تاب تمام و بدون اینکه به تحلیل موضوع بپردازد منعکس می کند .

 ترهات و توهمات ” خامنه ای ” و ” سلیمانی ” و ” ولایتی  ” در مورد صدور انقلاب فقیه بعینه شکست خورده است ، اینان حتی در عراق با اکثریت جمعیت شیعه شکست خورده اند ، شکست ها بازهم در انتظار این تئوری ارتجاعی است ، بزودی باید از سوریه هم اخراج شوند ، همانطور که پیش بینی ما درمورد عراق درست در آمد در مورد سوریه و لبنان 2هم درست از آ ب در خواهد آمد . خروج گام به گام ج.ا. از عراق و سوریه تاثیرات بسیار تعیین کننده بر معادلات بین المللی مرتبط با منطقه و مبارزات مردم ایران برای رسیدن به آزادی و دموکراسی خواهد گذاشت که باید در مقاله ای دیگر به آن بپردازیم .

1-بروز ملی گرایی “عربی –اسلامی ” در عراق و کلاه گشاد “آمریکا” و ” مقتدی صدر ” و ” حسن نصرالله ” بر سر ” سپاه و خامنه ای “click-512
2-کنسولگری ج.ا. در” بصره ” به آتش کشیده شد ، در “دمشق” و ” بیروت ” نیز همین خواهد شد !click-512

 

 

Tagged as: , , , , , , , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: