سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

ملت ایران در میان دو سنگ آسیاب ” تحریمها ی آمریکا ” و” رژیم ضد مردمی فقها “

kavefargif

تحریمها ی ” آمریکا ”  با تمام قدرت ضد بشری خود اکنون شروع شده و بر زند گی و زاد و زیست  مردم ما تاثیرات خرد کننده  خواهند گذارد . فقط در یکماه گذشته قیمت مایحتاج اولیه و مواد صنعتی ولوازم زندگی همراه با بالا رفتن قیمت دلار دو تا سه برابر شده اند ، براستی مردمی با حقوق ماهیانه یک میلیون تومان چگونه بسر می برند و شب وروز می گذزانند ؟

این تحریمها  با هدف فلج کردن ساختار اقتصادی – اجتماعی و سیاسی کشور در رشته های اقتصادی و مالی و با تقسیم بندی کلی بشرح زیر خود را نشان خواهند داد  : 

▼ نفت و انرژی    ▼ خودروسازی

▼ بیمه   ▼ بانکی و مالی

▼ کشتیرانی   ▼ صنایع و مهندسی

▼ خطوط هوایی    ▼ راهسازی

▼ هواپیماسازی    ▼ مخابرات

مقامات آمریکا ، این تحریمها را گسترده ترین اقدامات تنبیهی که تا کنون در مورد یک کشور به اجرا گذاشته شده نام گذاری   و در هراس از این تحریمها ، شرکتهای نقل و انتقال پول وتهیه و تامین قطعات خود رو سازی و خطوط هواپیمایی و سرمایه گذاری در زمینه استخراج نفت که  در ایران فعالیت داشته اند بدرجات مختلف و در محدوده های زمانی متفاوت فعالیت خود درایران را قطع کرده اند . اسامی شرکتهایی که در زمانهای مختلف از زمان خروج آمریکا از برجام تا کنون فعالیت خود در ایران را تعطیل و یا بحالت تعلیق درآورده اند بشرح زیر است :

  • شرکت چنای پترولیوم هندوستان که قراردادی برای خرید دو میلیون تن نفت خام ایران در سال مالی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ داشت
  • کرکوس (بریتانیا)

شرکت بریتانیایی کرکوس در ماه اوت قرارداد ساخت نیروگاه خورشیدی ۶۰۰ مگاواتی در ایران را به دلیل بازگشت تحریم‌های آمریکا متوقف کرد. ارزش این پروژه ۵۷۰ میلیون دلار بود. قرار بود بعد از تکمیل، این نیروگاه به ششمین نیروگاه بزرگ خورشیدی جهان تبدیل شود.

  • شرکت انرژی ساگا (نروژ)

شرکت ساگا در اکتبر سال ۲۰۱۷ قراردادی را برای سرمایه‌گذاری دو و نیم میلیون یورویی برای ساخت نیروگاه خورشیدی در ایران امضا کرد. در ماه اوت ۲۰۱۸ این شرکت گفت که جذب سرمایه برای این پروژه با مشکلایت روبرو شده و ساخت این نیروگاه‌ها ممکن است به تعویق بیفتد.

نفت و انرژی

توپراس (ترکیه)  – رویل داچ شل (هلند) – پرتامینا (اندونزی- هلنیک پترولیوم (یونان  – توتال (فرانسه) – اینژی (فرانسه) – لوک‌اویل (روسیه) – انی (ایتالیا)

بیمه

 اکسا فرانسه – تورمز ای اس ( دانمارک ) – شرکت کشتیرانی مرسک ( دانمارک )

  خطوط هوایی :

ایر فرانس – بریتیش ایر ویز – ایر باس فرانسه – دوئر المان – اسکانیا سوئد – دایملر آلمان – اوتو نیوم سوئیس  – رنو فرانسه –  هیوندا کره جنوبی – مزدا ژاپن –  پژو سیتروئن فرانسه –

 بانک و مالی

بانک کونلون چین  – بانک تجاری بین المللی مگا تایوان  – گروه مالی میتسو بیشی ژاپن – گروه مالی میزوهو ژاپن  -گروه اینجنیکو ژاپن  – اوبر بانک اتریش –UCO و    FIEO هند     – DZ آلمان بانکkbc

صنایع و مهندسی

  هیوندا ای  اند سی کره جنوبی –  شرکت صنایع ریلاینس هند – –  شرکت مهندسی و سازه اس کی کره جنوبی  –  بیلفینگر آلمان –  شرکت صنعتی دائلیم کره جنوبی –  او ام وی اتریش –  دانیلی ایتالیا  Basfآلمان

راه سازی

دو یچه بان المان –  استاد لر سوئیس  –  گروپو ونتورا  ایتالیا – زیمنس آلمان –  

 مخابرات

دویچه تله کام  –  گروه ام تی ان آفریقای جنوبی

نظام نا کار امد و متولیان نالایق امور در ج.ا. از یکسو فریاد بر می آورند که  از تحریمها استقبال می کنند و آمریکا را یک قدرت رو به اضمحلال می نامند و از سوی دیگر با ورشکستگی تمام به” دیوان دادگستری لاهه ” شکایت می برند که چرا آمریکا ” پیمان مودت ایران و آمریکا ” که در زمان ” محمد رضا شاه ” میان دو کشور منعقد شده را زیر پا می گذارد ، این روسیاهان و لافزنان حاکم بر ایران از یکسو ادعای انقلابیگری بر علیه رژیم پیشین دارند ، از یکسو شعار مرگ بر آمریکا می دهند ، از یکسو می گویند که تحریمها بر مردم و نظام حاکم بی تاثیر است و از سوی دیگر التماس کننان از آمریکا در خواست می کنند که پیمان ئوستی میان دو کشور را که از سوی ” شاه ” که اینان وی را نیز ضد مردم می نامند پا بر جا بایستد ! آیا به چنین رهبرانی می توان اعتماد کرد وبه تعهداتی که در باره آینده کشور می دهند ، باور داشت  ؟

شکی نیست که آمریکای تحت رهبری ” ترامپ ” ، در اعمال تحریمها اساسا در پی فشار به رژیم برای قطع اعمال ضد مردمی  وضد حقوق بشری و اخراج کارگر و شلاق زدن دانشجو و کارگر و درویش و سنی و بهایی و احقاق حقوق مردم ایران نیست  ، تضاد میان آمریکا و رژیم حاکم نه در دفاع از منافع مردم ایران که اساسا در ارتباط با این موضوع است که ” بیت خامنه ای ” و ” سپاه ” در توهم عالمگیر کردن ایدئولوژی ارتجاعی حاکمیت روحانیت آنهم از نوع ” فقاهتی ” آن بوده و در این راه مزاحمتهایی برای نظم آمریکایی حاکم بر منطقه و متحدان این کشور  بوجود آورده اند ، مثلا  در سالهای 2017-2012 که آمریکا برای سرکوب داعش که آن گروه نیز رقیب منطقه ای ج.ا. بوده و دامنه اعمال تروریستی اش تا قلب شهرهای اروپا و حتی تا آمریکا کشیده شده بود ، آمریکا و اروپا چشم خود را بر گسترش برنامه های موشکی ج.ا. بستند ،حتی به گسترش حضور ” سپاه قدس” در منطقه هم کمک کردند تا سنی و شیعه خون یکدیگر را بریزند .

 اما اکنون با خون جوانان ایرانی و با هزینه های میلیاردی ایران ، داعش سرکوب شده و آمریکا و اروپا و حتی روسیه دیگر نیاز گذشته را به ” خامنه ای ” و ” قاسم سلیمانی ” ندارند و دقیقا در راستای این سیاست است که ” ترامپ برای ج.ا. شمشیر  را از رو می بندد ، ” اروپا ” سیاست تقریبا بیطرفی گرفته است وروسیه نیروهای سپاه در سوریه را تا 80 کیلومتری از مرزهای اسراییل دور می کند .

 خامنه ای این رهبر خیانتکار و متوهم ، از برپایی تمدن اسلامی ایرانی – دم می زند و حقوق کارگر یک سوم خط فقر است ، ای لعنت بر توو تمدن اسلامی تو که سن فحشا و اعتیاد در آن به 13 سال رسیده است ، کارگران اخراج می شوند و اگر اعتراض کنند شلاق می خورند ، ای دوصد لعنت بر توو تمدن اسلامی تو که 15 میلیون حاشیه نشین شهری در آنست ، مال مردم در صندوقهای سپرده گذاری به تاراج می رود ، اختلاس در آن بیداد می کند  90 درصد کارگران ما در کارگاههای زیر 10 نفر که مشمول قوانین حمایتی قانون کار هم نیستند اشتغال دارند ، صندوق های بازنشستگی رو به ورشکستگی هستند و معلم و راننده کامیون و مالباخته از فرط فقر به مرز جنون رسیده اند ، این است نشانه ای تمدن اسلامی ایرانی که تو خامنه ای کم سواد وومتوهم به ملت عرضه کرده ای و افتخار می کنی  که بسیجیان برای دفاع از حرم ” بی بی زینب ” به سوریه می روند و این را نشانه جوانان تربیت یافته مکتب فقاهت می دانی در صورتیکه که سربازان آمریکایی  نیز برای جنگیدن ودریافت حداقلی از حقوق به افغانستان و عراق می روند و رهبران آمریکا ادعاهای خامنه ای راهم ندارند .  ادعا می کنی که جوان برای اعتکاف که آن نیز برنامه  و گردهمایی دولتی است در مساجد جمع می شوند و فراموش می کنی که بالاترین اختلاف در آمدی ودزدی و ارتشا ء ورانند گان مست و زنان خیابانی درست در میانه ام القرای تمدن لعنتی اسلامی تو بیداد می کنند .

تضاد میان ” آمریکا ” و ج.ا. هیچ ربطی به دفاع از منافع کارگر و کارمند وایران وایرانی ندارد ، ملت در میان تضاد این دو جرثومه یعنی ” ترامپ ” و ” خامنه ای ” و بر اثر کمبودهای غذایی و دارویی و گران شدن معیشت و وسایل زندگی له می شوند و آخوندهای بی مسئولیت و ایرانیان مزدورحامی  آنها بر اختلاس ودزدی خود افزوده و مانند ولایتی که مردم را به بستن لنگ دعوت می کرد خود در کاخ های خوش آب و هوای تهران و دیگر شهرها  ، شعارهای پوچ و توخالی ضد آمریکایی می دهند ، همین روحانیت خائن بود که در جنگهای ایران وروس سبب از دست رفتن بیش از 30 درصد خاک ایران شد ، همان موقع هم آخوندهای بی مسئولیت بودند که می خواستند با شمشیر اسلام فرق تزار را دو نیم کنند و عاقبت آن شد که بخشی از بهترین سرزمین های ایران از دست رفت .

هر گونه افشاگری در مورد شعار های توخالی خود را  ، همکاری با دشمن اعلام می کنند ، مانند متوهمان ، صبح تا شام در بوقهای تبلیغاتی خود می دمند که ” امریکا ” در حال زوال است و فراموش می کنند همان قدرت رو بزوال در حال حاضر ، توان نابود کردن اقتصاد حداکثر 500 میلیاردی ایران را دارد ، همان قدرت رو بزوال توان آنرا دارد که فقط با خروج از برجام باعث شود که 50 شرکت معتبر بین المللی فعالیت خود در ایران را قطع کنند ، آمریکا نیز مزورانه می گوید که ورود اقلام خوراکی و دارویی را از شمول تحریمها مستثنی کرده است و می دانیم با اعمال تحریمهای ثانویه ، اساسا امکان خرید و نقل و انتقال پول برای خرید کالاهای ضروری محدود و محدود تر می شود ، خریدهای ایران محدود به خرید از دوکشور هندو چین خواهد شد و این دو کشور از فرصت استفاده برده وبدترین اقلام مصرفی و نه صنعتی و نه سرمایه ای مورد نیاز کارخانجات را به ایران صادر خواهند کرد این دو نیروی ضد ایران و ایرانی یعنی “ترامپ ” و ” خامنه ای ” دست به دست یکدیگر داده که ایران و ایرانی را به افلاس و ورشکستگی بیندازند ، ترامپ با امید به گرسنه کردن مردم و وادار کردن آنا به شورشهای کور که لاجرم به جنگ داخلی منجر می شود و از نظر آمریکا موجب سقوط ج.ا. خواهد شد وبعد از آن چه بر سر این ملک و ملت بیاید برای ” ترامپ  ” مهم نیست و خامنه ای ” بدنبال اینکه شعارهای توخالی ضد آمریکایی اینان موجب بر انگیخته شدن مردم مسلمان دیگر کشورها شده و اودر جهان اسلام به رهبری سیاسی تبدیل شود ، این خیانت را نسبت به مردم ایران روا می دارند .

 دور نیست که ملت شریف و ستمدیده ایران راه خود را پیدا کند و بر علیه هرد و نیروی خائن  داخلی و خارجی و حامیان ایرانی آنها که در پی اهداف سیاسی و اقتصادی خود و باعث و بانی تحریمها شده و زندگی را بر مردم ایران سخت و سختتر خواهند کرد بشورند و راه خود را که همان سرنگونی جمهوری اسلامی و نجات میهن از جنگ داخلی و برپایی نظامی دیگر و نظمی بهتر است بیابند . به امید آنروز

اطلاعات این مقاله از نوشته ای با عنوان  ” بازگشت تحریمها 50 شرکتی که از ترس تحریمها از ایران رفتند ” منتشره در سایت بی بی سی فارسی  گرفته شده است .

Tagged as: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: