سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

آیا می دانید که سرنوشت ” جمال خاشقچی ” در کمین هر کدام از ما مخالفین ج.ا. نیز هست رهنمودهایی به فعالان سیاسی خارج از کشور

kavefargif

 گاه و بیگاه در اطراف هر کدام از ما کسانی که در هر سطحی بر علیه نظام خونریز و ظالم  ج.ا. فعالیت می کنیم  ، حوادثی اتفاق می افتد که وقتی با دقت آنها را وارسی می کنیم می توان آنرا در دسته حوادث مشکوک به تلاش دستگاههای امنیتی ج.ا. برای شکار ، ترور و یا دستگیری افراد مبارز دسته بندی کرد .

مثلا  مشاهده می کنی فردی که در نظر اول ، فرد فعال سیاسی هم نیست ، چون نمی تواند به ایران برود برای انجام بعضی کارهای شخصی و خانوادگی به تر کیه رفته است و بعد ازآن هیچ اثری از آثارش وجود ندارد ، نه به محل زندگی خود برگشته ، نه قرار بوده به ایران برود و نهایت اینکه خانواده وی می گویند که بعد از رفتن به ترکیه گم شده است .

 یا مثلا یکی از دوستان من تعریف می کرد که  برای دریافت شناسنامه و مدارک شناسایی برای فرزندانش باید به کنسولگری ایران در کشوری که در آنجا اقامت داشته ، مراجعه می کرده است ، وی چون خودش احتیاط می کرده همسر خود را به سفارت می فرستاده و بعدا حتی از خیر دریافت مدارک نیز گذشته و همسر خود را نیز به سفارت نفرستاده بوده ، وی می گفت بعد از مدتی از یک شماره موبایل که جزو شماره های اعلام شده و رسمی سفارت هم نبوده است ، چندین بار با وی تماس گرفته شده و از وی درخواست شده که برای امضای بعضی مدارک ،بهتر است وی شخصا  خودش ا به کنسولگری مراجعه کند که این فرد همیشه می گفته است که حتما به کنسولگری خواهد رفت ،  در تماس های  بعدی کارمند سفارت حتی با مطرح کردن اینکه بهتر است برای دریافت مدارک سریعتر مراجعه کند و گرنه بعدا دریافت آن مدارک بسیار مشکل است و نداشتن این مدارک مشکل افرین خواهد بود سعی در جلب رضایت وی برای کشاندنش با تعیین وقت به محل کنسولگری داشته است . در صورتی که معمولا برای دریافت مدارک از کنسولگری ها باید چندین بار مراجعه کرده و دهها بار تماس گرفت  و کنسولگری ها نیز از شماره موبایل برای تماس های رسمی خود استفاده نمی کنند .

هر کدام از ما که به هر درجه ای  بر علیه ج.ا. فعالیت داریم  باید از رفتن به کنسولگری ها خوداری کنیم .

از خاطر نبریم که مثلا در مورد نظام سیاسی ” عربستان سعودی ” کار بازهم ساده تر از جنایات و ترورهای سیاسی توسط ج.ا. است و علت آن اینکه نظام سیاسی حاکم بر عربستان  با کشور ابر قدرتی مانند آمریکا روابط تنگاتنگ سیاسی  دارد و باصطلاح از آنها حرف شنوی دارد اما ج.ا. معمولا تحت تاثیر مستقیم هیچ از کشورهای اروپایی و آمریکا نیست و با دست بازتری جنایت می کند ، مثلا نمونه کشته شدن ” فروهرها” و یا ” قتل های زنجیره ای  نویسندگان ” موجب هیچ واکنش مهم جهانی بر علیه ج.ا. نشد  ، اما در مورد عربستان شاهد آن هستیم که ” بن سلمان ” بشدت مورد انتقاد کشورهای مهم و تاثیر گذاری مانند بریتانیا ، فرانسه ، آلمان قرار می گیرد 

 مسافرت به کشور ” ترکیه ” ، ” عراق ”  و یا حتی ” آذربایجان ” و کشورهایی که جمعیت شیعه در آن کشورها هستند  نیز می تواند خطرناک باشد ، چه اینکه ج.ا. در این کشورها شبکه های فعال ضد جاسوسی و امنیتی داشته و گاها از جمعیت شیعه نیز برای چنین فعالیت هایی استفاده می کند .

 نظامهای سیاسی  کشور های آسیای میانه مانند ” تاجیکستان ” ، ” ترکمنستان ” ، ازبکستان ” و ” قرقیزستان ” ،چنین مناسبت ها و همکاری های امنیتی با ج.ا. ندارند اما باید دقت کرد که در این کشورها  یکم اینکه دستگاههای اطلاعاتی این کشورها بسیار قوی نبوده و و عوامل ج.ا.می توانند  بعضی از مقامات آن کشورها  را نیز بطرق مختلف با خود همراه کنند و دوم اینکه در این  کشورها سیستم های امنیتی ” فدراسیون روسیه ” تقریبا فعال ما یشا ء بوده واگر بخواهند براحتی می توانند کسی را ترور کرده و یا اگرمورد مهم باشد وی را دزدیده و به ج.ا. تحویل دهند یعنی  احتمال همکاری ” دستگاههای امنیتی روسیه با ج.ا. وجود دارد ، در یک مورد یک فرد فعال تشکیلات ” بهائیت ” که ” تاجیکستان ” را برای اقامت برگزیده بود و در محله ” هشتاد و دو ” شهر دوشنبه سکنی گزیده و مرکز ” عینک فروشی ” و تهیه عینک های طبی ، تاسیس کرده بود ، فقط چند ماه بعد از اقامت در شهر ” دوشنبه ” از سوی افراد ناشناس ، ترور شد و هیچوقت هم قاتل و یا قاتلان وی یافته نشدند . در مورد ” تاجیکستان ” دقت داشته باشید که ” حزب نهضت اسلامی تاجیکستان ” با اینکه ” وهابی ” هستند در حد عامل و مزدور بودن در اختیار عوامل امنیتی – اطلاعاتی ج.ا. قرار دارند . این حزب تحت رهبری ” محی الدین کبیری ” و زیر کنترل ” فکری ” قاضی کلان توره جان زاده” تا  مدتها مراسم عاشورا را در مرکز مذهبی خود بر پا می کردند و در سفر به تاجیکستان باید دقت کرد که این حزب از امکانات توده ای بسیاری بر خوردار است . و این امکانات بطور کامل در اختیار ج.ا. قرار دارد . البته نظام حاکم بر این جمهوری بشدت بر علیه دخالت مذهب در سیاست فعالیت می کند .

 بنظر می رسد کشاندن مخالفان سیاسی به کنسولگری ها و بعد ناپدید شدن آنان شیوه ای قدیمی است که مدتها از سوی نظامهای استبدادی اجرا می شده است و نمونه کنسولگری ” عربستان سعودی ” در ” آنکارا ” نمونه ای بوده است که لو رفته است . کشورهای اروپایی هم در حد  آمریکا و کانادا و استرالیا برای فعالان سیاسی  ساکن این کشورها امن نیست و رژیم از امکاناتی در این کشورها در صورتی که لازم بداند برای ترور و یا تهدید فرد مفروض بر خوردار است .

همه کسانی که به هر دلیل ممکن است از سوی  سیستم های امنیتی ، انتظامی و اطلاعاتی نظام مورد تعقیب باشند باید به نکاتی از این دست که در بالا بر شمردیم توجه کافی داشته باشند .

 

Tagged as: , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: