سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

خوشحالم که ” آمریکایی نیستم ” عرق شرم بر پیشانی ملت و مردم آمریکا برای داشتن رییس جمهوری به نام ” دونالد ترامپ

parchamirangif

” ملت آمریکا ”  برای انتخاب ” دونالد ترامپ” در مقابل مردم دنیا ، سالیان دراز شرمنده خواهد بود !

آنان که نان خود را در خون ملت های دیگر می زنند و شادان از موفقیت های زود گذرفارغ از اینکه در آینده ای نزدیک چه در انتظار شان است  به رقص و شادمانی جنون آمیز می پردازند ، این جمله معرف وضعیت فعلی ملت ، مردم و کشوری به نام ” آمریکا ” است .کسانی  که با تحریم ملت ما و گرسنگی دادن به مردم می خواهند  آنان را به شورش کور گرسنگان  بر علیه ج.ا. بکشانند و ایران را ویرانه کنند ،  همانانی  که گفته اند می خواهند ” نان را از دهان مردم ایران بگیرند ”  اینان  نان خود را خون ملت ما میزنند .

ملت  و ساختار سیاسی – اجتماعی آمریکا نشان داد که توان اصلاحات بسیار جزئی حتی  در حد سخنان و سیاستهای ” اوباما ” را هم ندارد و این مردم و سیاستمدارانش به کاربرد برتری نظامی بعنوان ابزاری دیپلماتیک معتاد شده اند و درست به همین علت  بعد از پایان دوران ریاست جمهوری ” اوباما ”  یورش همه جانبه ای از سوی افراطی ترین گرایشات نژاد پرستانه برای ضدیت با  دستاوردهای تمدن بشری از کوشش برای جلوگیری از درافتادن بشریت به جهنم ناشی از مسابقه تسلیحاتی ،  جلوگیری ازبالارفتن درجه حرارت کره زمین ، جوامع چند فرهنگی ، دموکراسی و آزادی رسانه ها شروع شد .

” دونالد ترامپ” و بعضی دولتمردان طرفدار وی که اکنون  “پایین آمدن قیمت بنزین ” ، بالا رفتن بعضی شاخص های اقتصادی ” مانند نرخ اشتغال و آهنگ رشد اقتصادی در آمریکا را نشانه موفقیت سیاستهای خود می دانند به موقت بودن موفقیت سیاستهای عوامگرانه خود توجه نمی کنند .

” ترامپ” از ” بن سلمان ” حمایت می کند و چشم خود را بر  دستگیری فعالان مدنی و شکنجه آنان در ” عربستان سعودی ” و حتی قتل فجیع ” قاشقچی ” می بندد و اینطور استدلال می کند که ” عربستان سعودی ” سهم  مهمی در پایین آمدن قیمت بنزین داشته است و در آمریکا سرمایه گذاری می کند و متحد استراتژیک آمریکا است ، اما توان ودرک این موضوع پیچیده سیاسی را ندارد که سیاستهای بن سلمان از اصلاحات سطحی گرفته تا سرکوب شاهزادگان و گرایشات سنتی و فعالان مدنی ، سنت گرا ها و اقشار متوسط را بسوی وحدت با یکدیگر خواهد راند و این دو گرایش متضاد را به بوجود آوردن جبهه ای متحد بر علیه ” بن سلمان ” تشویق خواهد کرد که با توجه به حمایت آمریکا از سیاستهای ” بن سلمان ” هر جبهه ای که بر علیه وی بوجود آید رنگ و بوی ضد آمریکایی خواهد داشت و شاید در فردایی نه چندان دور بازهم اشغال سفارت آمریکا   اما این بار در کشوری عربی را شاهد باشیم ، ” ترامپ” به خواسته جهانی برای ” بر کناری ” بن سلمان ” بی اعتنایی می کند وروز ی ملت آمریکا تاوان سنگینی برای عدم اصلاحات در عربستان سعودی و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس خواهد داد ! در نظر بگیرید روزی برسد که دول عربی شبه جزیره عرب و خلیج فارس خواهان بر چیده شدن پایگاههای آمریکایی از کشورهایشان بشوند ، می دانید در چنان زمانی ” دلار ” به پول سیاه هم نخواهد ارزید ؟ می دایند وضعیت سیاسی – اجتماعی در کشورهای عربی متحد آمریکا به مانند آتش زیر خاکستر است و هر لحظه امکان طغیانهای اجتماعی  در این کشورها ممکن است ؟ آنوقت ” ترامپ ” بعنوان یک صفر کیلومتر سیاسی دلش را به پایین آمدن قیمت نفت و سرمایه گذاری های ” عربستان سعودی ” در ” آمریکا ” خوش کرده است .

در گزارشی که از سوی کنگره آمریکا با یاری دهها موسسه تخصصی تهیه شده است به نتایج فاجعه بار ” آمریکا ” به سیاستهای زیست محیطی اشاره می کند و مدعی است “ گرمایش زمین تا پایان قرن جاری «صدها میلیارد دلار» به اقتصاد آمریکا ضربه می‌زند”

این گزارش که با عنوان «چهارمین ارزیابی ملی تغییرات اقلیمی» که توسط کنگره آمریکا و با همکاری ده‌ها موسسه و وزارتخانه دولتی این کشور تهیه شده است، در تضاد با سیاست‌های رسمی دونالد ترامپ در افزایش تولید و مصرف سوخت‌های فسیلی و انکار گرمایش زمین است.1

این گزارش همچنین به آتش سوزی ها ، توفند های مهیب و بلایای طبیعی که این روز ها در ” آمریکا ” به فجایع ملی تبدیل می شوند اشاره داشته  و بی توجهی به سیاستهای اقلیمی را در افزایش نرخ بروز چنین حوادثی مورد اشاره قرار داده است .

ویژگی های اساسی سیاستهای ” دونالد ترامپ” افراطی گری نژادی و برتردانستن آمریکا بر کشورهای دیگر و آمریکایی ها بر ملت های  دیگر  و مخالفت با جوامع چند فرهنگی ، سیاستی شکست خورده مربوط به دوران بعد از جنگ دوم جهانی است که خصومت و دشمنی دیگر ملتها را نسبت به آمریکایی ها بر انگیخته و از مردم آمریکا تصویری مردمی عقب مانده و ضد جامعه بشری جهانی به نمایش می گذارد ، زمانی که باشروع سخنرانی ” ترامپ” در جلسه اخیر شورای امنیت ، اکثر رهبران کشورهای جهان به صحبتهای وی می خندند و وی را مسخره می کنند ، آیا هر آمریکایی نباید عرق شرم بر پیشانیش بنشیند ؟ !

” میرا ریکاردیل ” معاون ” جان بولتون ”  مشاور امنیت ملی آمریکا ، بعد از اختلاف با ” ملانیا ترامپ” بر سر نحوه چیدن صندلی ها در مراسمی و بعد از اینکه ” ملانیا ترامپ ” گفته که وی ” لیاقت کار در کاخ سفید را ندارد ” از کاردر کاخ سفید  اخراج شد  ، آیا ملت آمریکا از چنین وضعیتی که ” همسر رییس جمهور ” با سابقه ” هنرپیشه پورن می تواند  فرمان اخراج یک ” کارمند عالیرتبه دولت را بدهد احساس شرم نمی کند ؟

 سیاستهای ضد آزادی مطبوعات ، تحریک احساسات نژاد پرستانه  که منجر به افزایش جنایات از سر نفرت نژادی و مذهبی و ضد یهودی شده در ارتباط مستقیم با تبلیغات شبانه روزی سیاستهای کاخ سفید است ، در حدی که وقتی که وی برای مراسم بزرگداشت کشته شدگان در حادثه ” کنیسه پیتسبورگ ” به آن منطقه رفت هیچکس به استقبالش نیامد ایا ملت آمریکا از داشتن  چنین رییس جمهوری احساس شرم نمی کند ؟

رییس جمهور ی که خود هنوز اظهار نامه مالیاتی اش را ارائه نداده است ، برای گرفتن ضرروزیان چندین بار اعلام ورشکستگی کرده ، زیربار اتهام های جنسی و همکاری با روسیه خم شده است و از ترس به نتیجه رسیدن تحقیقات ” بازرس مولر ” ، وزیر دادگستری را اخراج می کند ، چگونه می تواند مظهر قانون مداری واحترام به ضوابط در کشور خود باشد ، چگونه ملت آمریکا از داشتن چنین رییس جمهوری عرق شرم بر پیشانی اشان نمی شیند ؟

دفت کنید که اکنون قدرت در دست ” دونالد ترامپ ” است و بسیاری از روابط اقتصادی وی که ممکنست بر اثر سوء استفاده از قدرت بدست آورده باشد ، پنهان است ، می شود با اطمینان گفت ، که بعد از کنار رفتن وی از قدرت بسیاری از روابط اقتصادی وی ممکنست  مهر غیر قانونی و سوء  استفاده از قدرت بخورد .

 ” دونالد ترامپ ” بعد از استعفای ” نیکی هیلی ” از سمت نماینده آمریکا در سازمان ملل گفته بود که دخترش ” ایوانکا ترامپ ” بیشترین شایستگی را برای احراز این پست دارد ، همان دختری که وی در زمان همخواب شدنش با استورمی دانیلز ” گفته بود که او ، وی را به یاد دخترش می اندازد  و قبل از آنهم گفته بود که ” ایوانکا ” اگر دخترش نبود حتما با وی رابطه ! بر قرار می کرد . ملت آمریکا باید از برگزیدن و تن دادن به چنین رئیس چمهوری شرم کند ،  خوشحالم که آمریکایی نیستم و از داشتن چنین رییس جمهوری  عرق شرم بر پیشانی ام نمی نشیند ، آما آمریکایی ها  جدا باید از داشتن ” ترامپ” خجالت بکشند .

 

Tagged as: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: