سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

انفجارو تیر اندازی شدید در چابهار تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشته است

 

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه، گفته است که پس از انفجار این وانت، “تعدادی از اشرار” به تیراندازی مبادرت کردند اما با شلیک ماموران انتظامی کشته شدند.

مقامات استان سیستان و بلوچستان تایید کرده‌اند که در شهر چابهار انفجاری روی داده است. گزارش‌های خبری حاکی از آن است که انفجار در ستاد نیروی انتظامی روی داده است.

روز پنجشنبه، ١٥ آذر (٦ دسامبر) خبرگزاری تسنیم به نقل از محمد هادی مرعشی، معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گزارش کرد که یک بمب در نزدیکی یک مقر نیروی انتظامی چابهار منفجر شده و چند زخمی برجای گذاشته است. خبرگزاری دولتی ایران – ایرنا – از کشته شدن چند تن در این انفجار خبر داده است.

آقای مرعشی گفته است که این بمب در داخل یک خودرو جاگذاری شده بود

شبکه خبر رادیو و تلویزیون جمهوری اسلامی هم اظهارات رحمدل بامری، سرپرست فرمانداری چابهار را پخش کرده که این انفجار را “حمله انتحاری” توصیف و زمان آن را ساعت ۹ و ۵۵ دقیقه صبح پنجشنبه گزارش کرده است.

وی افزوده است که عامل این حمله انتحاری، مواد منفجره را در یک وانت نیسان جاسازی کرده بود و “قصد ورود به مقر فرماندهی انتظامی شهرستان چابهار را داشت که با مقابله نیروهای انتظامی موفق به ورود نشد و در ورودی مقر مواد را منفجر کرد.”

وی از زخمی شدن چند نفر خبر داده و گفته است که تعدادی زن و کودک هم در میان زخمی‌ها هستند. منابع خبری دیگر نیز شنیده شدن صدای انفجار شدید در یکی از خیابان‌های چابهار را گزارش کرده و گفته‌اند که نیروهای امنیتی و امدادی به محل اعزام شده‌اند.

خبرگزاری تسنیم به نقل از رئیس اداره بهداشت و درمان چابهار گفته است که بیست و هفت نفر در این انفجار زخمی شده‌اند که حال یکی از آنان وخیم است. وی گفته است تعدادی غیرنظامی از جمله زن و کودک در میان زخمی شدگان هستند.

خبرگزاری فارس به نقل از آقای بامری از کشته شدن دست‌کم سه نفر خبر داده و گفته است که انفجار در مقر نیروی انتظامی روی داده است. این خبرگزاری تعداد زخمی‌ها را بیست و سه نفر گزارش کرده است.

باشگاه خبرنگاران جوان گفته است که “براساس شنیده‌ها” سرهنگ حیدرعلی کیخواه مقدم، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان چابهار در این انفجار کشته شده اما محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم این خبر را تکذیب کرده است.

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه، گفته است که پس از انفجار این وانت، “تعدادی از اشرار” به تیراندازی مبادرت کردند اما با شلیک ماموران انتظامی کشته شدند.

هنوز جزئیات بیشتری در مورد این واقعه در دست نیست.

این خبر تکمیل می‌شود.

چابهارحق نشر عکسTASNIMNEWS
چابهارحق نشر عکسTASNIMNEWS
چابهارحق نشر عکسIRNA
Image captionتصویری از نزدیکی محل انفجار
چابهارحق نشر عکسTASNIMNEWS
تصویر از حوالی محل انفجار
 عنوان ، تصاویر و مظلب از بی بی سی فارسی نقل شده است 

Tagged as: , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: