سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

بازدید سه هیئت عراقی از اسرائیل در چند ماه گذشته . دیپلمات عراقی: ” ج.ا” بارها خواستار ایجاد رابطه با اسرائیل شده است .

براساس گزارشات منتشر شده در سایت “ بلومبرگ ” و “ یورابیا ” و ” دیپلماسی ایرانی ” در سال گذشته 3 هیئت ” عراقی “از اسرائیل بازدید کردند . اعضای این هیئت ها از سیاستمداران شیعه و سنی بوده اند . یک منبع در وزارت امور خارجه عراق که خواست نامش فاش نشود به سایت خبری “یورابیا ” گفت که تلاش ما برای بیرون کشاندن کشورمان از زیر نفوذ ” ایران ” با محوریت آمریکا ، اعراب و اسراییل است . این هیئت ها در طول سال 2018 و آخرین آن در چند هفته گذشته از اسرائیل و موزه یاد بود هلوکاست دیدن کرده اند .

 یکی از ماموریت های این هیئت میانجی گری برای توقف حملات هوایی اسراییل به نیروهای ایرانی مستقر در ” سوریه ” در مقابل خروج این نیروها از مناطق مرزی اسراییل و سوریه بوده است و دیگر اینکه ایران نیروهای شبه نظامی خود در سوریه را نیز منحل خواهد کرد . سومین موضوع مورد مذاکره طرفین اعلام نشده است .

” مثال الالوسی ”  یک نماینده عضو این هیئت ها به خبرنگار ” اورابیا ” گفته است که روابط دو کشور باید علنی شود تا بتوان با گفتمانی که می خواهد ” عراق ” را به کشور زیر نظر کشور دیگر ( ایران – مترجم ) تبدیل کند مبارزه شود .

 وی همچنین گفت : رژیم خمینی  در طول جنگ  ذخیره ای از اسلحه و مهمات در عراق  به بهانه ” دفاع از منافع ملی ایرانیان ” ایجاد کرد ، آیا ” ایران ” خود چنین اجازه ای به دیگران می دهد ؟  ایران ( ج.ا. مترجم ) می خواهد سود خود  در روابط بین المللی را با به گروگان گرفتن مردم عراق و سوریه و لبنان و یمن بدست آورد . وی اضافه کرده و گفت : ایران بارها خواسته است با اسراییل ارتباط بگیرد اما اسراییل اعلام داشته است که به این رژیم و شبکه تروریستی تحت حمایتش اعتماد ندارد .

“مزاحم الحویت ” یک نماینده در امور قبائل مناطق مورد مناقشه در اطراف ” اربیل ” به خبرنگار ” اوروبیا ” گفت که بزودی اخبار بیشتر در باره کشتار یهودیان عراق و عاملان آنها ، اعزام شبه نظامیان عراقی به سوریه برای جنگ در آن کشور و
همچنین گسترش روابط میان دو کشور عراق و اسراییل  را علنی خواهد کرد .

در زمانی که در عراق مجلسی  برای بزرگداشت کشته شدگان عراقی در مبارزه با داعش بر گذار شده بود ، ” سفیر ج.ا” در عراق بهنگامی که همه برای ادای احترام به این کشته شدگان بر پا می خیزند ، از سالن خارج می شود  که این موضوع باعث عصبانیت شدید  سیاستمداران عراقی شده و ” مثال الالوسی ” خواهان اخراج وی از عراق می شود   

 اسامی این سیاستمداران عراقی بر اساس گزارش وزارت امور خارجه اسراییل بشرح زیر بوده است

1-مثال الالوسی موسس حزب ” امت ” سیاستمدار لیبرال وی در این بازدید خواستار روابط دائمی میان عراق و اسراییل شد .

2- احمد الجبوری از استان نینوا

3- احمد  جربا

4- عبدالرحمن اللویزی

 5- عبدالرحیم الشمری

6- خالد المفرجی

7- عالية نصيّف جاسم محمد العبيدي نماینده شیعه مجلس عراق

8- حنان الفتلاوی سیاستمدار زن عراقی که مدتها از طرفداران سیاستهای ایران در عراق بود . وی از افراد نزدیک به ” رییس جمهور عراق ” بشمار می رود .

Tagged as: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: