سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

“ خامنه ای “ هراسان ودرمانده از تحریمها وبحران ناکارآمدی بسوی انحصار کامل قدرت گام بر میدارد .

 سیل بنیان کن در بیش از 20 استان از 31 استان کشور ،  زیست وزندگی و هست و نیست هموطنان ما را به مرز نابودی کشانده است ، اینکه میزان بارش سالیانه معمول باران در کشور ما هفتاد م. م بوده و اکنون در در بعضی مناطق تا 50% هم افزایش داشته ، تغییری در این واقعیت که بسیاری از مسیل ها لایروبی نشده بوده ، اینکه هنوز فاضلاب شهر اهواز به کارون میریزد  و فقط 5% آن تصفیه می شود ، اینکه بر روی بسیاری از مسیرهای خشک شده رودخانه ها ، خیابان و مراکز تجاری بنا شده بوده است نمی دهد . ناتوانی در پیشگیری و سپردن امور به انشاء الله و ماشاء الله و در زمان بحران ، سپردن کار بدست غیر متخصص ترین عناصر از ویزگی های اساسی ج.ا. است .

 هم اکنون بسیاری از متخصصین محیط زیست در ایران در زندان هستند و بسیاری از آنها از ترس دستگیری به خارج از کشور فرار کرده اند و مطالعه امور اقلیمی بدست افراد غیر متخصص و یا با تخصص کم سپرده شده است وآنان نتوانسته اند موضوع ساده باران های سیل آسا را پیش بینی کنند ، اینکه بودجه مدیریت بحران 12 میلیارد تومان است و بودجه سازمانهای تبلیغاتی اسلامی سر به صدها میلیارد تومان میزند خبر از واقعیتی وحشتناک دارد وآن اینستکه روحانیت حاکم و دولتمردان ج.ا. نه فقط در حوزه سیاست که در همه حوزه ها انحصار طلب هستند . چرا متخصصین محیط زیست زندانی اند ؟ چون جاسوسی کرده اند ؟ هیچ دادگاهی در همین بیدادگاه های ج.ا. هیچ مدرکی دال بر همکاری اطلاعاتی و امنیتی دستگیر شدگان با ماموران امنیتی کشورهای بیگانه را ارائه نداده است ، آنها زندانی اند ، ” کاوه مدنی ” یکی از دانشمندان حوزه محیط زیست در خارج است چون آنان در حوزه مسائل اجتماعی و نه حتی سیاسی ، به گفتمان مبنی بر ” تمدن اسلامی – ایرانی  ” ارائه شده از سوی ” خامنه ای ” باور ندارند و به این خاطر نه تنها از دانش آنان در حوزه مربوطه به تخصص آنان استفاده نمی شود که برای جلوگیری از افشا گری احتمالی آنان در مورد اینکه چه بر سر محیط زیست می آید دستگیر شده و در زندان خودکشی هم میشوند .

در مواردی وقتی که از استبداد سیاسی صحبت می شود در مقابل مطرح می کنند که بگذار مملکت را اداره کنند استبداد آنها قابل تحمل است ، اما استبداد سیاسی ، پوششی بر انحصار طلبی در اقتصاد و محیط زیست و زندگی روز مره است ، ” خامنه ای ” به استبداد در میغلطد چون نمی خواهد هیچ متخصصی در اقتصاد در محیط زیست در کشاورزی ورود کرده و به ناکارآمدی ها و حیف و میل ثروتهای ملی کشور پی ببرد . سرکوب سیاسی نشانه فساد در اقتصاد است ، نشانه نا کارآمدی در حل مسائل محیط زیست است ، نشانه نا کار آمدی در آموزش و پرورش است که می خواهند پنهان بماند .

ادامه و اصرار بر روش نا کا ر آمد وذلیل اداره کشور که نمونه های آنرا در ناتوانی در مدیریت بحران درسیل و زلزله وبحران اقتصادی دیده ایم و مردم ما هر ساعت و روز از این بحرانها در عذاب هستند ، ” خامنه ای ” را بسوی بسته و محدود کردن دایره مدیران کشور و یا همان انحصار قدرت پیش می برد .

تحریمها اعمال شده از سوی ” آمریکا ” نیز برعیان شدن ناکار آمدی در اداره امور تاثیرات شدید داشته ، یعنی ادعاهای ” خامنه ای ” که تحریمها بر اداره امور کشور داری تاثیر ندارند ، اینکه اگر آمریکا برجام را ترک کند ، اینان آنرا اتش میزنند ، ادعاهایی بی ارزش و غیر کارشناسانه بودند  و ادعاهایی که اکنون می کنند که آمریکا و اسراییل را در صورت بروز جنگ بخاک و خون کشیده و از این مبارزه پیروز بیرون خواهند نیز ارزش ندارند . کمبود مواد اولیه غذایی حتی پیاز ، خود تصویری است که نشان از ناکار آمدی نظام در اداره امور دارد .

دقیقا چنین شرایط بحانی است که که خامنه ای را واداشت تا ” ابراهیم رییسی ” شخص گوش بفرمان خود را بعنوان مسئول قوه قضاییه و نایب رییس مجلس خبرگان معرفی کرده و دایره مدیریت امور را بازهم تنگتر و از افراد نزدیک بخود تشکیل دهد . از سوی دیگر در انتخاب ” صادق لاریجانی ” بعنوان ” رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ” نیز این تجمیع مسئولیت به چشم می خورد وی رییس مجمع ، عضو مجلس خبرگان و شورای نگهبان است . ” بنظر میرسد که ” خامنه ای ” در حال لشکر کشی آرام برای انحصار کامل قدرت و زمینه سازی حذف مقام ریاست جمهوری و گذار به سیستم “نظام ریاستی  پارلمانی ” و رفع نگرانی ها از انتخابت ریاست جمهوری چهار ساله را دارد . رییس مجلس خبرگان ” لاریجانی ” و ” رییس قوه قضاییه ” ابراهیم رییسی اکنون در بالاترین و کلیدی ترین مناصب تعیین کننده رهبر نظام در فقدان این مقام در ج.ا اکنون هردو از نردیکترین افراد به خامنه ای و متعهد به ادامه حاکمیت ناکار آمد روحانیت در فقدان ” خامنه ای ” هستند .

نظامهای نا کار آمد معمولا در نگرانی از شورش در میان دولتمردان غیر معتمد و بروز نا ارامی ها اجتماعی بسوی انحصار بیشترقدرت گام بر می دارند ، از سوی دیگر این نکته را نیز نباید از نظر دورداشت که ” خامنه ای ” امروز بیش از هر روز دیگری مرگ را بخود نزدیک می بیند و بر آنست که ” ولایت فقیه ” مستبد را بعد از خود از گزنداحتمالی  محفوظ داشته وبا انتخاب ” رییسی ” و ” لاریجانی ” به این اطمنان خاطر دست یابد .

 در این میان ” سپاه پاسدران ” می تواند خطری عمده برای ادامه بقای قدرت سیاسی روحانیوین حاکم در خلا فقدان ” خامنه ای ” باشد . این نگرانی از آنجاست که در تحلیل نهایی

 

Tagged as: , , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: