سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

عقب نشینی ” سپاه قدس ” ، ” فاطمیون ” و” زینبیون ” از سوریه و عراق به بهانه کمک به سیل زده گان

 مدتها بود که حکومت اسلامی در پی مفری برای برون رفت از مخمصه ” سوریه ” بود . آن زمانی که ” خامنه ای ” قاسم سلیمانی ” و پاسدران ساده دلش را به سوریه فرستاد تا مدتها این حضور نطامی مخفی نگهداشته میشد ، و حتی زمانیکه در سال 2012 ، تلویزیون سراسری روسیه ، اعلام کرد که ج.ا. دارای 4000 نیرو در سوریه است از سوی بسیاری از مقامات نظام به افشای اسرار حضور نظامی ایران متهم شده و از آن کشور به اصطلاح ابراز نارضایتی کردند ، تا اینکه ” داعش ” به خاطر غیر قابل کنترل بودن آن  ، به خطری برای ” اروپا ” و “آمریکا” تبدیل شد و حتی قدرت گیری نیروهای سلفی در سوریه که می توانست  به قدرت گیری ” داعش “در آن کشور منجر شود  نیز ” اوباما ” رییس جمهور وقت ایلات متحده را بر آن داشت که بطور ضمنی به ج.ا. اطلاع دهد که آمریکا و اروپا مخالفتی با قدرت گیری و حضور نظامی ج.ا. در عراق و سوریه ندارند ، با این تاکتیک  ، اوباما  ، اما ، از یکسو فعالیتهای هسته ای ج.ا.را با توقف کامل روبرو کرد و از سوی د یگربدون یک سنت هزینه ، داعش را که میرفت برای آمریکا متحد سابق خود، خطر آفرین شود با خون جوانان ایرانی و هزینه میلیاردی کشور ما نابود شود . ج.ا. نیز که عموما بدنبال راه حلهای ” از این ستون به آن ستون فرج است ” می باشد فکر می کرد با حضور در سوریه ولبنان ، فتح الفتوح خواهد کرد و به قهرمان کشورهای اسلامی در جنگ با اسراییل تبدیل خواهد شد . بعد از پایان غائله داعش ،  نه روسیه ، نه آمریکا و نه اسراییل به حضور درد سر ساز ایران در سوریه نیاز نداشتند و ” اسراییل که در تمام مدت نبرد ایران وروسیه با داعش ، هیچ حمله ای به نیروهای ایرانی نمی کرد ،   بعد از آن اما طی 200 عملیات ، هزاران هدف پایگاههای سپاه پاسداران را در ” سوریه ” مورد حملات شدیدقراردادو دریغ از کوچکترین حمایت نظامی و یا حتی سیاسی از سوی” روسیه ” .

آری بازی تمام شده بوده و ” خامنه ای ” از سوی اوباما در قماری بنام ” برجام ” بازی خورده بود و اکنون دیگر هیچ کس نیاز نداشت تا چشم خود را بر روی حضور نظامی ایران در سوریه ببندد.

ج.ا. که نمی توانست در مقابل حملات نظامی اسراییل به عملیات متقابل دست بزند ، سعی کرد تا از طریق تحریک حماس و ” جهاد اسلامی ” آنان را وادار کند تا به شلیک ” راکت ” به اسراییل اقدام کنند تا سعی کند به بهانه بحرانی بودن منطقه ، حضور خود در ” سوریه ” را عادی نشان دهد که حماس و جهاد اسلامی هم هیچکدام مرد جنگ با اسراییل نبودند ولاف میزدند .

ج.ا. نیز نمی خواست که با خروج نیروهای نظامی خود از سوریه ، شکست سیاسی – نظامی خود با آن همه هزینه سیاسی ، اقتصادی و نظامی را بپذیرد . بعد از حضور” قاسم سلیمانی ” فرمانده سپاه قدس مستقر در ” سوریه ” زمینه این عقب نشینی نهاده شد ؛ وی در یک مصاحبه گفت که همه کسانی که می خواهند برای دفاع از حرم به سوریه بروند بهتر است به مناطق سیلزده بیایند و با این تمهید زمینه بر گرداندن ، نیروهای سپاه قدس به کشور را فراهم کرد و متعاقب آن با حضور گسترده سپاهیان فاطمیون و زینبیون از سوریه به ایران روبرو بود یم .

چنانچه حضور این واحدهای نظامی مزدور از پاکستان و افغانستان در مناطق سیلزده ادامه پیدا کند و شاهد خروج بازهم نیروهای بیشتربسیجی از سوریه باشیم می توان با قطعیت گفت که ج.ا. باسیلی سخت دیگری از واقعیت روبرو شده و در حال سازماندهی آرام عقب نشینی  از مواضع سیاسی و نظامی خود  در سوریه است است .

Tagged as: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: