سال نو بر همگان مبارک باد به امید سال پر از پیروزی و امید برای ایران و ایرانی

حضور نمایشی ” حشد الشعبی ” در مناطق سیل زده ، برای مقابله با انزوای همه گیر ج.ا.است .

 بنظر نمی رسد ، که در مناطق سیل زده ، کمبود نیروی انسانی مطرح باشد ، خیل جوانان ایرانی از طرفدران نظام تا مردم غیرتمند سراسرکشور، اکنون در جابجای 20 استان با وضعیت بحرانی ، به کار کمک رسانی و همدردی با مردم در حال انجام وظیفه ملی خود هستند .

البته از نظر نباید دور داشت  که حضور روحانیون و بسیجی ها نه با هدف کمک و همدردی با مردم مناطق سیل زده که با هدف سیاسی اثبات حضور خود در جامعه و تحکیم موقعیت نظام فقاهتی صورت می گیرد وگرنه همین آخوندها و بسیجی ها در برخورد با هر ایرانی معترض در سرکوب و انداختن آنها بدام بلا از خود تردید نشان نمی دهد.

اما نکته جالب توجه در این میان ورود دهها خود رو شیک ، متحدالشکل و عموما هم خالی از اقلام مورد نیاز مردم سیل زده با پرچم ” حشد الشعبی ” نیروهای مزدور عراقی متحد ” خامنه ای ” و ” سپاه پاسداران ”  به این مناطق است .

از یاد نبریم مدتی پیش یکی از آخوندها بنام ” غضنفر زاده ” گفته بود که در صورت لزوم و اگر مردم ایران از پشتیبانی از حکومت اسلامی سر باز زنند ، نیروهای متحد آنان از عراق و سوریه و … برای کمک به این حکومت به کشور ما وارد خواهند شد .

اما بنظر نمی رسد که فعلا درگیری مردم با ج.ا. به آن حد بحرانی رسیده بشد که اینان برای دفاع از خود به نیروی خارجی نیاز داشته باشند ، از سوی دیگرچه کمکی از تعدادی شبه نظامی بیگانه با مردم منطقه ، بدون تجهیزات لازم بر می اید ، اگر به ویدیوهایی که ورود شبه نظامیان عراقی به ایران را نشان می دهد دقت کرده باشید متوجه می شوید که خود رو ها پر از سرنشین و عموما جز یک یا دو کامیون بدون هیچگونه اقلام مورد نیاز مناطق سیلزده است ، اینجا این سئوال پیش می آید چرا ج.ا. دست به این نمایش مسخره زده است ؟ تغذیه و تامین دهها شبه نظامی عراقی که در کشور خود مورد تنفر عمومی هستند و دولت آن کشور در پی منحل کردن آنهاست ، خود بار دیگری بر دوش مردم مناطقی است که در وضعیت قرمز بحرانی بسر میبرند .

علت این نمایش پر سرو صدا و مسخره می تواند این باشد که رژیم به این شکل می خواهد انزوای بین المللی خود را بپوشاند ودر مقابل منتقدینی که حضور خارجی پر هزینه ” سپاه قدس ” را  به نقد می کشند بگوید که آنهمه هزینه در عراق و سوریه چندان بیفایده هم نبوده است و اکنون توانسته ایم برای خود متحدین قابل اعتمادی در منطقه بسدت بیاوریم که در مواقع بحرانی به ما کمک می کنند . رژیم با این  کار می خواهد به هواداران خود بگوید که انقلاب اسلامی شکست نخورده است و توانسته در فرامرز برای خود نیروهای متحد دست و پا کند . اما این هم یک نوع تلاش برای گول زدن خود است ، رژیم نمی تواند به این سئوال پاسخ دهد که  چرا دولت عراق هیچ کمکی به دولت ایران نکرده است ؟ اینان که خودشبه نظامی مزدور ج.ا. هستند و خرج آنان بر دوش ملت ایران است یعنی همین ماشینهای شیک و آخرین مدلی که آنان سوار بر آنها به مناطق سیلزده آمده اند خودبا هزینه مردم ایران خریداری شده است ، دولت عراق هیچگونه کمکی به آنها نمی کند ، شبه نظامیان حشد الشعبی را دولت عراق برای کمک به ما نفرستاده ، بلکه آنها تحت فرماندهی سپاه قدس هستند و با هزینه مردم ایران زندگی می کنند ، چرا ج.ا. هیچگاه نمی خواهد زیر بار واقعیت برود و بپذیرد که انقلاب اسلامی درخت بی بری است که نه برای ایران ونه برای کشورهای منطقه سودی نداشته است .

آما می دانیم که ج.ا. در عراق همه چیز را از دست داده و این نمایش نمی تواند آن شکست را بپوشاند ، در آخرین رای گیری عمومی اکثریت رای دهندگان به ائتلاف مخالف ج.ا. در آن کشور رای دادند و حتی متحد سابق اینان یعنی ” مقتدی صدر ” بصورت واضح خواهان خروج نیروهای ایرانی از عراق شده است .

ج.ا. با حمایت از ” نیروهای حشد الشعبی ” که دولت عراق فقط از ترس خرابکاری و کارشکنی انان حکم به انحلال آنها نمی دهد ، بیش از بیش مورد نفرت مردم عراق قرار می گیرد . در یکی از ویدیو های ارسالی از ایران که دریافت داشتیم دیده می شود که سپاه قدس در فکر آماده سازی یک پایگاه برای این نیروهای مزدور وبیگانه ، در خوزستان است که اگر این موضوع اجرایی شود ، ج.ا. بازهم بیشتر مورد تنفر مردم قرار می گیرد و علت آن این میتواند باشد که با توجه به احتمال فرمان به انحلال مزدوران ” حشد الشعبی ”  می خواهند این نیروها را به ایران انتقال داده و در مواقع لزوم هم برای سرکوب اعتراضات مردمی از آنها استفاده کنند و هم در صورت لزوم برای به بحران کشاندن منطقه آنان را بعنوان مزدور به خط اول آتش بفرستند .

Tagged as: , , , , ,

Categorised in: فرهنگ ، تاریخ و جامعه, سیاست

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Start here

%d bloggers like this: